Liigne kehakaal seab koerad ohtu

Koeraomanikud ei saagi alati aru, et koer on vormist väljas. Ehk seepärast ongi peaaegu pool Euroopa lemmikloomadest ülekaalulised!1

 

Ent ülekaalulisel koeral võivad tekkida rasked terviseprobleemid. Isegi üks lisakilo võib tal tekitada mitmeid terviseprobleeme, sh:

 • Pankreatiit 
 • Lühem eluiga
 • Nahahaigused 
 • Suhkurtõbi
 • Artriit ja vähenenud liikuvus

Kui arvate, et teie koer on tugevalt ülekaaluline või rasvunud, siis pöörduge kindlasti loomaarsti poole, koos töötate välja oma loomale ohutu lahenduse.

 
Kas teie koer on ülekaaluline?

 

Kehaseisundi hinne ehk BCS on tööriist, millega hinnatakse keharasva taset, et määrata loomade tegelik seisund. Loomaarst võib teile anda koera BCS-i eksperthinnangu, mis näitab, kas teie koer on ideaalkaalus või vajab veidi abi. Proovige ise meie käepärase BCS-tööriistaga.

 

Check Your Dog’s Score

 

Tervislikul kehakaalul on omad eelised

 

Uuringud näitavad otsest seost koera kehakaalu ja elukvaliteedi vahel. Kui koer saavutab ja säilitab tervisliku kehakaalu, elab ta kauem ja õnnelikumalt kui krooniliselt ülekaalulised või rasvunud koerad:

 

 

Nad suudavad paremini joosta, hüpata, mängida ja perekonna tegevustes kaasa lüüa

Tervislikus kaalus koeri ei ähvarda mitmed kehakaaluga seotud haigused

Ideaalkaalus koerad suudavad paremini oma ümbrust uurida ning reageerivad stiimulitele, olles seetõttu lõõgastunud ja tundes end mugavalt

Nad tunnevad end füüsiliselt paremini ning saavad end mugavalt kratsida, jahedamasse kohta minna jne

Some breeds are prone to breathing or cardiac issues, but that can be less of a factor in healthy-weight dogs

Mängides tervisliku kehakaaluni

Siin on mõned ideed mängudest, et koer saaks liikuda viisil, mis on tore teile mõlemale.

Püüdmine ja jahtimine
Alustades arvestage koera tõuga, nt kas ta on karjakoer või hagijas. Visatud esemete püüdmise mäng võib retriiverit lõbustada mitmeid tunde, kuid karjakoertele meeldib pigem palli taga ajada või mänguasju ringi tõsta. Hagijatele meeldib lõhnajälge ajada, näiteks teid või mõnd pereliiget otsides.

Peitusemäng
Peitus on hea mäng, mida koeraga mängida, ehkki tal võib selle äraõppimiseks veidi aega kuluda. „Peitke“ end teise tuppa ja hüüdke teda, pärast leidmist premeerige teda kiites või andke talle mõni madala rasvasisaldusega toidupalake. Tal võib arusaamiseks veidi aega kuluda, aga kui ta valmis on, võite teha mängu keerulisemaks end paremini ära peites. Vaadake ainult, et ta verest välja ei löö.

Ringmäng
See on tore rühmamäng ja hea viis kinnistada omandatud oskust kutsumise peale kohale tulla. Kui ta valmis on, siis tõstke panuseid ja kutsuge mängima mitu inimest, kes kutsuvad koera järjest erinevatest kohtadest, et koer oleks pidevalt valvel.

Ehitage takistusriba
Seda on lihtne teha ka toas. Laske fantaasial lennata ja kasutage ohutuid majapidamisesemeid, näiteks kokkurullitud tekke või pappkaste, et tekitada takistusi ja labürinte. Veenduge ala ohutuses ja kohandage rada vastavalt koera võimetele ja suurusele. Kui ta kaalust alla võtab, on ta ehk võimeline raskemaid takistusi läbima.

Matkamine
See ei ole otseselt mäng, aga koertele meeldib kena pikk jalutuskäik. Kui koer on tugevalt ülekaaluline, peab ta pisut alla võtma, enne kui saate suure seikluse ette võtta. „Oma territooriumi“ (piirkonna või tavalise jalutusraja) igapäevane ülevaatamine on tähtis osa päevarutiinist. Kõigil koertel on kasu rutiinsetest jalutuskäikudest ette teadaolevatel marsruutidel ning uute kohtade avastamisest.

 

 

 

 

 

 

 

Tasakaalustatud toitumine võib muuta elu

 

Ülekaal võib teie koera igapäevaseid tegevusi ja meeleolu negatiivselt mõjutada. Tasakaalustatud toit aitab tal saavutada tervisliku kehakaalu ning hoiab tal kõhu täis ja meele hea. Hill’s™ Science Plan™ Perfect Weighti sarja toidud sisaldavad kvaliteetseid koostisosi, mis on hoolikalt kombineeritud, et tuua välja see hea kanamaitse, mis koertele kõige rohkem meeldib. Leidke Hill’s™ Science Plan Perfect Weighti toidud kas võrgupoodidest või lähedalasuvast loomakliinikust või loomapoest. 

 

 

anchor

Caring for Your Dog

ARTICLES AND TOOLS

Pet Care Center

 • Koera tervishoid | Hill's Pet

  Kui tahate koera võtta või kui teil on koer mitu aastat olnud, võib teil olla palju vastamata küsimusi koerte tervise kohta.
 • Dog | Breeds - Hillspet.co.uk

  Learn the personality & characteristics of dog breeds, as well as which one might be best for you. Explore our library of articles to discover more.
 • käitumine-välimus | Hill's Pet

  Me esitame endale peaaegu iga päev küsimusi oma koera käitumise kohta. Näiteks neid: Kas sa tunned end hästi? Miks sulle meeldib auke kaevata? Kas see haukumine on tõesti vajalik? Kahtlemata on koerte psühholoogia keerukas, aga asi on seda väärt, et uurida välja, mida nad mõtlevad ja miks nad niimoodi käituvad.
 • Mängimine ja sport | Hill's Pet

  Ehkki paistab, et teie koera lemmiktegevus on diivanil põõnata, vajab ta tervise hoidmiseks liikumist – nagu teiegi! Õnneks leidub hulk tegevusi, mida võite koos nautida.
 • Toitumine ja toitmine | Hill's Pet

  Kas olete kunagi parimat kutsikatoitu otsinud? Ei ole lihtne leida õiget toitu, kui riiuleid täidavad tuhanded koeratoidu margid.
 • Allikad ja otsinguriistad | Hill's Pet

  Meie artiklid on infot tulvil – ja mõned on nii erilised, et lõime nende jaoks lausa eraldi kategooria.