Loomatoidu säilitamise nippe

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Koera või kassi toidu säilitamise koht võib paki avamise järel suuresti mõjutada selle kvaliteeti ja värskust. Siin on mõned levinumad küsimused ja soovitused kõigi Hill’si kasside ja koerte kuiv- ja märgtoitude optimaalse säilitamise kohta.

Kuidas ma peaksin oma kassi või koera kuivtoitu säilitama?

Kotte kuiva Science Plan™, ja Prescription Diet™ kassi- või koeratoiduga tuleks hoida jahedas ja kuivas kohas temperatuuril alla 38 °C. See aitab ära hoida vitamiinide hävimise ja rasvade oksüdeerumise, mis omakorda põhjustab riknemist. Loomatoidud säilitavad parima maitse, kui neid hoitakse originaalpakendis, mis on rasvabarjääriks. Säilitamine temperatuuril 48 °C enam kui 48 tundi võib kiirendada tavapärast lagunemist või vitamiinide hävimist.

Kas ma võin oma kassi või koera konserve garaažis hoida?

Me ei soovita hoida kassi või koera toitu kontrollimatus keskkonnas, näiteks garaažis või õues.

 • Kuiv kassi- ja koeratoit
  • Hoidke toitu jahedas ja kuivas kohas. Kõige parem on hoida kotti põrandast kõrgemal, et hoida ära võimalikku infestatsiooni.
 • Kassi- ja koerakonserv
  • Enne avamist hoidke konserve kohas, kus temperatuur jääb vahemikku 10–38 °C. Ärge külmutage kassi- või koerakonserve, see võib muuta toidu tekstuuri ja maitset.

Kas ma peaksin kassi- või koeratoidu hoidmiseks kasutama plastist säilituskarpi?

Paljud kassi- ja koeraomanikud eelistavad kallata kassi või koera kuivtoidu kotist teise anumasse. Hill’s™-i pakendiinseneride uuringud on näidanud, et säilitamine mitmesugustes plastanumates (prügikastid, suletavad kilekotid, prügikotid, säilituskotid, kummist/plastist kastid, karbid jne) võib anda kuivtoidule lõhna ja maitse, mis toidu omadustele halvasti mõjub. Suletavad kilekotid, prügi- ja muud kilekotid ei hoia ära rasvade kogunemist koti välisküljele. Hoidmine puhastes metallanumates (väikesed metallpurgid, metallist prügikastid jne) on sobilik. Kui eelistate toitu hoida eraldi anumas, siis hoidke toitu säilitusanuma sees originaalkotis, et luua ideaalne säilituskoht.

Kuidas säilitada avatud kassi- või koeratoidu konserve?

Avatud Science Diet™ või Prescription Diet™ kassi- või koeratoidu konserve tuleks hoida külmkapis, et säilitada niiskussisaldus, minimeerida kokkupuudet õhuga ning hoida ära lõhna ülekandumine muudele toiduainetele. Parim viis hoida avatud koera- või kassitoidu konserve on kasutada plastist konservikaasi, et hoida ära niiskuse kadu ja lõhnade ülekandumine. Kui plastkaant ei ole käepärast, on heaks niiskuse, õhu ja lõhna barjääriks ka toidukile. Suletavad kilekotid on head niiskustõkked, kuid ei hoia ära hapniku ja lõhna liikumist.

Mõnikord mu lemmik ei söö kõike ära. Kui kaua mu kassi või koera kuivtoit kausis seistes kõlbab? Kui kaua säilib toit avatud purgis?

 • Kuiv kassi- ja koeratoit
  • Kuiva toitu võib kassi või koera kausis hoida pikalt, kui kaussi hoida jahedas ja kuivas kohas, kaitstult otsese päikesevalguse eest ja seda ei saasta putukad ega kahjurid. Siiski soovitame kassi või koera toidukaussi iga päev pesta ja värske toiduga täita.
 • Kassi- ja koerakonserv
  • Teie lemmiku kauss tuleks söömata jäänud niiskest toidust või konservist tühjendada 4 tunni jooksul, kui temperatuur on üle 10 °C. Avatud konserve tuleb hoida külmkapis, temperatuuril u 8 °C, kus nad säilivad 5–7 päeva. Pärast seda tuleks allesjäänud kassi- või koeratoit ära visata.

Kuidas ma aru saan, kas avamata konserv või kott kassi- või koeratoiduga endiselt kõlbab?

Kuiv kassi- ja koeratoit

 • Meie plastkottide kuupäevakood asub vasaku külje allservas, 4- või 5-kohalise SKU numbri kõrval. Keskmiste ja suurte kottide kuupäevakood asub koti ülaservas, tavaliselt esiküljel. Alltoodud näitel on loomatoidu kott, mille „Parim enne“ kuupäev on 2010. aasta aprill. Pärast 1. aprilli 2010 tuleks avamata loomatoidu kott ära visata.

Kassi- ja koerakonserv

 • „Parim enne“ kuupäev on löödud kõigi konservide alumisele küljele. Alltoodud näitel on loomatoidu konserv, mille „Parim enne“ kuupäev on 2010. aasta detsember. Pärast 1. detsembrit 2010 tuleks avamata konserv ära visata.

Pidage meeles, kassile või koerale antav toit on tema tervise seisukohast ülioluline, aga tähtis on ka see, kus te oma karvase lemmiku toitu hoiate. Loomatoidu parimaks säilitamiseks arvestage nende nõuannetega.

Seotud artiklid

 • Why antioxidants are important

  Dogs running Cells are continually under attack from compounds called
 • Vitamins

  Dogs running Vitamins can be divided into two main groups depending on whether they are soluble in fat or water. In addition, there is a group of vitamin-like substances that are similar to vitamins without fitting exactly into the categories.
 • Proteins

  Dogs running To make a protein, amino acids are linked together in a long chain. The chain is then bundled into to a three-dimensional structure, like a tangled ball of yarn. Although there are hundreds of different amino acids, only 21 are used in animal proteins.
 • Kuidas mõjub inimtoit sinu lemmikule: Inimese kalorite ekvivalendid

  Sellest lihtsasti mõistetavast tabelist näed, kuidas mõjutavad sinu lemmiku igapäevast kalorite kogust söögilaualt antud toidupalad.

Sarnased tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>