5 nõuannet, kuidas lõpetada kasside mööblikraapimine

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

On palju erinevaid nõuandeid, kuidas toime tulla kasside kraapimiskombega, seega oleme teie aitamiseks välja valinud viis oma lemmikut. Kui Teil on veel nippe, jagage neid meie Facebooki lehel!


Te ei saa kassi kraapimist täielikult lõpetada, seega ärge üldse proovige. Kassid kraabivad mitmel põhjusel. Esiteks on see trenni eest, teiseks oma territooriumi märgistamiseks. Neil on käppades väiksed näärmed, millega jätavad endast maha lõhna, mida inimesed ei tunne. Kolmas põhjus, miks kassid kraabivad, on see, et see lihtsalt on nii mõnus. Selle asemel, et oma kassi kraapimist lõpetada, kulutage oma energia parem sellele, et leida kassile kraapimiseks sobivamad kohad.

2
Et oma kassile alternatiiv anda, on Teil vaja leida midagi, mille kraapimine teid hulluks ei ajaks. Kraapimispost on hea alternatiiv, aga tehke kindlaks, et post on piisavalt tugev, et pidada vastu täiskasvanud kassi „trennile“. Kui see kõigub, siis võite kindel olla, et kass hoiab sellest kaugemale. Alustage sellest, et pange kraapimispost selle koha lähedale, kus teie kassile tavaliselt kraapida meeldib ning kui näete, et ta hakkab kraapima seal, kus ei tohiks, siis juhatage ta õrnalt õigesse suunda. Kui ta teeb õige valiku, premeerige teda maiusega.


Kui teie kass aga endiselt kraabib kindlat mööblieset ning teil pole kogu aeg aega tema tegevust jälgida, siis püüdke see mööbliese katta millegagi, mis kassile ei meeldi. Proovige näiteks kahepoolset teipi, et teha pind kleepuvaks. Või kinnitage sinna hõbepaberit, et teha pind ebamugavaks.


Palju on räägitud kassidega pahandamisest, nii verbaalselt kui füüsiliselt, ning üldiselt pole sellest midagi positiivne. Kui siiski on vaja kassile anda tugev signaal, et kindlate kohtade kraapimine on keelatud, siis tuleb kasuks pihustiga veepudel. Väike veepiisk ei tee talle liiga, kuid annab kindla ja kiire märguande, et selle asja kraapimist ei taluta.


Olge kannatlikud. Kassid on harjumuslikud loomad ning ilmselt soovite, et ta lõpetaks mööbli kraapimise koheselt. Kuid kui püüate asju liiga tugevalt läbi suruda ja vihastute, võib see teie suhet kassiga negatiivselt mõjutada. Kui kraapimisprobleemid jätkuvad, küsige nõu oma loomaarsti käest, kuna kassi käitumist võivad mõjutada erinevad varjatud probleemid.

 

Seotud artiklid

 • Kassid ja jõulupuud: kuidas hoida mõlemad terved

  Kasside käitumisspetsalist Pam Johnson-Bennett pakub välja mitu viisi, kuidas kasse ja kuusepuid pühade ajal ohutult tervena hoida. Parim viis, ütleb ta, on panna kuusk tuppa, mida saab sulgeda, kui keegi kassil silma peal ei hoia. Siis saate ära minnes lihtsalt ukse kinni panna ning võite olla kindel, et tagasi tulles ei oota teid mingeid üllatusi.

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.