Hill's Transforming Lives

KOERTE TOIDU- JA KESKKONNA-
ALLERGIAD

Koerte puhul on lihtne sügelemist ja kratsimist normaalseks pidada, kuid seda see tegelikult ei ole. Kratsimine võib viidata reaktsiooni teatud allergeenidele, mis tihtipeale on põhjustatud keskkonnast ning harvematel juhtudel toidust.

Kratsimist põhjustab tavaliselt nahalööve, mis võib põhjustada naha ärritusi ning naha kuivust muutes naha punetavaks või ketendavaks. Olenemata sellest, kuidas allergia täpselt avaldub on see reeglina koerte jaoks väga ebamugav seisund, mis ei lase neil tihti peale magada ning paneb neid veelgi rohkem oma juba ärritunud nahka näkitsema.

Õnneks on võimalik õige toidu ja ravimite abil koera seisundit parandada, vähendada sügelust ning parandada naha tervist.

Sign upto receive ongoing information to help manage your dog’s urinary issues.

Get Started

Koerte keskkonnaallergiad

Üks raskemaid asju koera tervise parandamise teel on leida allergilise reaktsiooni põhjus. Enamjaolt on koerte nahaallergiad põhjustatud teatud ainetest keskkonnas. Neid saab ravida multimodaalse raviga, mis koosneb ravimitest vahetute sümptomite leevendamiseks ja toidust pikaajaliseks tõhusaks hoolduseks.

Koerte nahaallergia levinumad põhjustajad
Kõrrelised
Kõrrelised
Tolmulestad
Tolmulestad
Õietolm
Õietolm
Kirbud
Kirbud

Koerte toiduallergiad

Tegelikult on toiduallergiad koertel harvaesinevad, vaid 10% koertest on päriselt toiduallergia. Neil harvadel juhtudel võib tekkida reaktsioon teatud koostisosale, mis tehakse kindlaks loomaarsti juhendamisel välisatamise teel. Parim koeratoit nahaallergiate korral on spetsiaalne toit, mis sisaldab, kas hüdrolüüsitud või üht uudset valku, millele reaktsiooni tekkimine on ebatõenäoline.

Uudne valk

Ainulaadsed valguallikad, mida loomatoidus kuigi sageli ei leidu. See vähendab toidu- või keskkonnaallergia tekke riski.

VS
Hüdrolüüsitud valk

Valk, mis on lagundatud väiksemateks osadeks, et immuunsüsteem seda ei märkaks.

Koerte levinumad toiduallergiad
Kana
Kana
Veiseliha
Veiseliha
Piimatooted
Piimatooted

Märka koera allergianähte

Kuiv ja sügelev nahk on vaid üks paljudest sümptomitest, mis võib võib viidata ka suuremale probleemile, mille vallandas keskkonnaallergia. Harvadel juhtudel võib see koertel olla ka toiduallergia märk. Kui koeral tekib teatud allergeenile reaktsioon, siis võib see põhjustada ebamugavustunnet ja põhjustada kratsimist. Kahjuks see aga vaid suurendab nahaärritust ja ebamugavustunnet.

Siin on mõned märgid, mida tähelepanna, kui kahtlustate koeral allergiat:
  • Punased laigud, täpid või vistrikud
  • Ketendavad laigud
  • Karva väljalangemine
  • Kärnad, korbad või nahapaksendid
  • Sügelus, kratsimine, lakkumine ja hõõrumine
  • Naha ebameeldiv lõhn
  • Seedehäired
  • Vesised silmad ja nina

Koerte kuiv nahk ja teised nahaprobleemid võivad tunduda rasked ja ravi olenevalt diagnoosist on erinev. Tihti peale aitab, aga kombinatsioon veterinaari poolt kirjutatud ravimitest ning eritoidust, mis pakuvad pikaajalist hoolt ning aitavad ära hoida tulevasi haigushooge ja puhanguid.

Allergiaravi koertel

Kellelegi ei meeldi näha oma koera sügelevana ja õnnetuna, mistõttu otsitakse tihtipeale paaniliselt lahendusi koera kuiva naha või muude seisundite ravimiseks, mis tihtipeale on põhjustatud allergiatest. Soovides oma koera aidata otsitakse tihtipeale leevendust šampoonidest või muudest nahahooldustoodetest, mis aitavad sügelust vähendada, kuid kõige õigem on pöörduda selles küsimuses veterianari poole. Loomaarst suudab kõige paremini koostada lihtsa, kuid kõikehõlmava plaani kiireks leevenduseks, mis sisaldab valitud nii ravimeid kui ka toitu. Õige toitumine toetab naha tervist seestpoolt ning aitab koeral esinevaid nähte leevendada kiirelt ja pikaajaliselt.

Pidage meeles, et nii nagu inimesed, on ka kõik koerad erinevad ning parim lahendus leitakse koostöös professionaaliga, kes läheneb Sinu lemmikloomale individuaalselt. Ka ravi käigus võib mõndadel koertel esineda korduvaid nähte, mis nõuab jooksvalt raviplaani kohandamist. Veterinaar on Sinu koera allergiate ravil oluline ressurss.

Kui te ei tea täpselt, mis koeral nahaallergiaid põhjustab, aga otsite toitu, mis aitaks ägenemisi vähendada, siis esitage loomaarstile paar küsimust.

Uudne valk
Uudne valk

Uudse valguga toit on näidanud toiduallergiatega koertel kliiniliste nähtude sh sügeluse ja pearaputamise vähenemist ning une ja väljaheidete kvaliteedi paranemist.

Nahk saab abi toidust
Nahk saab abi toidust

Õigete koostisosadega toit aitab rahustada ja toita koera nahka ja karvkatet ning vähendada sügelust ja tugevdada nahabarjääri allergeenide suhtes.

Ravimid
Ravimid

Sellel ajal kui oma koera allergia toiduga kontrolli alla saate võib loomaarst kirjutada ka ravimid, mis aitavad leevendada sügelust ja tugevdavad allergeenide vastu naha kaitsebarjääri. Kui kaalud koera allergia vastu mõnd käsimüügiravimit kasutusele võtta, siis kindlasti arvesta, et vaid loomaarst oskab öelda, kas seda ravimit on vaja ning vaid tema oskab soovitada ja välja kirjutada õige rohu.

Soovitused

Lisateavet oma koera allergiate kohta ning infot, kuidas teda eesootaval teekonnal kõige paremini aidata, saate neist kasulikest viidetest, mille on pannud kokku meie loomaarstide meeskond.

Küsige oma loomaarstilt allergiavastase toidu kohta, mis on samm edasi koerte parima elu nimel

Leidke loomaarst