Millest räägib kassi saba

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Teie kassi saba räägib teile, mis toimub tema peas. Saba näitab hästi kassi meeleolu. Jälgige veidi oma kassi käitumist ning te hakkate tema saba jutust aru saama.

Asend: kõrge. Kui kass hoiab oma territooriumil liikudes saba kõrgel õhus, väljendab ta enesekindlust ja rahulolu. Otse üles suunatud saba näitab õnnetunnet ja sõbralikkussoovi. Jälgige ka sirge saba otsa. Väike võbelus võib näidata iseäranis õnnelikku hetke.

Asend: kõver nagu küsimärk. Kui märkate sabakõverust, tehke oma tegemistesse paus ja mängige veidi kassiga. See näitab mängulist meeleolu ja kass on valmis teiega koos lustima.

Asend: madal. Olge ettevaatlik. Otse alla suunatud saba võib märkida agressiivsust. Madalam saba on väga tõsise meeleolu märk. Ent arvestage, et teatud tõud, näiteks pärslased, kannavad saba ilma põhjuseta madalal.

Asend: jalge vahel. Keha alla tõmmatud saba annab märku hirmust või alistumisest. Miski teeb teie kassi närviliseks.

Asend: kohevil. Pudeliharja meenutav saba annab märku väga ärritunud ja hirmul kassist, kes püüab ohtude eemaleajamiseks end suuremana näidata.

Asend: võnklev. Kiirelt edasi-tagasi käiv saba näitab nii hirmu kui ka agressiivsust. See on märk, et tasub eemale hoida.

Asend: kõikuv. Aeglaselt küljelt küljele käiv saba tähendab tavaliselt, et kass on mingile objektile keskendunud. Seda võib näha vahetult enne seda, kui kass kargab mänguasja või toidupala kallale, kui kassitoit on kausist välja kukkunud.

Asend: ümber teise kassi mässitud. Ümber teise kassi mässitud saba on nagu inimese käsi, mis on pandud üle teise õlgade. See näitab sõprust.

Seotud artiklid

Sarnased tooted