Käitumine ja välimus

Õppige tundma kasside isiksusetüüpe, tutvudes allolevate artiklitega. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Mida teie kass teile ütleb? 

Kui kassid saaksid rääkida, saaksid nende omanikud esitada hulgaliselt küsimusi. Näiteks neid: Kas sul on kõht tühi? Miks sulle meeldib end paberkotti peita? Ja kas sa pead seda diivanit kratsima? Kahtlemata on kassid salapärased, aga siiski tasub mõista, mida nad mõtlevad ja miks nad niimoodi käituvad. Te võite õppida „kassikeelt“, juhtides tähelepanu erinevatele signaalidele, näiteks kehahoiakule, näoilmetele ja häälitsustele. See muudab teid oma kassiga lähedasemaks ning aitab välja koolitada halva käitumise. 

Kassipsühholoogia ja käitumine 

Pole vahet, milline on teie kassi isiksus, kahtlemata on see tugevalt märgatav. Närviline, rahulik, mänguline – igaühel on oma isiksus, mis on mässitud salapärasse. Iga kassiomanik teab, et karvased kassid on ühed imelikud, aga lustlikud olendid. Neile võib meeldida peita end kraanikaussi, sõtkuda ja masseerida magava inimese pead või karata kallale kassitoidu tükikesele. See käitumine võib mõjuda naljaka ja toredana, aga tegelikult järgib loom oma kassiinstinkte. Aga kassiprobleemidega lahendamisel arvestage, et tegelikult üritab ta teile midagi öelda. Üks võimalus öeldut dešifreerida on kuulata, mis hääli ta teeb. Kas ta näub, nurrub, sisiseb või lausa siutsub? Iga heli on väike sissevaade tema mõttemaailma. 

Kasside kehakeel

Kassid kasutavad peaaegu alati üksnes kehakeelt, et oma vajadusi ja tundeid väljendada. Saba on hea märk meeleolust, kas ta tahab öelda „mängi minuga“ või „ära sega mind“. Võtame näiteks kassi sabakeele – kui see on kõver nagu küsimärk, siis tahab ta teie tähelepanu. Sirgelt alla suunatud saba tähendab agressiivsust. Kui ta hõõrub oma nägu vastu teie jalga või keerab end selili, siis tunneb ta end teie seltskonnas mugavalt ja usaldab teid. Peadligi tõmmatud kõrvad näitavad, et ta on vihane. Kui need on kikkis ja ettepoole kaldu, siis on ta rahulik ja õnnelik.