Koera märgtoidu eelised

Avaldanud
Min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Tänapäeva koeratoidud on läbinud põhjaliku muutumiskuuri. Serveerides oma koerale toitu, mis sisaldab kõiki eluks vajalikke koostisosi nagu veiseliha, lambaliha, kana koos teravlijade ja maitsvate köögiviljadega, pakud oma koerale täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitu tema igaks eluetapiks. Ehkki kuivtoitu on sageli peetud tervislikumaks valikuks, on märgtoit täpselt  sama tervislik.

1. Lihtsam närida

Paljud loomaomanikud ei julge loomadele konservi anda. Nad muretsevad, et koer ei saa piisavalt toitaineid või et märgtoit kahjustab koera hambaid. Loomaarstide sõnul ei kahjusta märgtoit koera hambaid ega igemeid ning kvaliteetne konserv sisaldab teie loomale kõiki vajalikke toitaineid, mis toetavad ja hoiavad tema tervist kõigis eluetappides. Eakamatel koertel, kellel on probleeme hammaste või igemetega on märgtoitu ka lihtsam süüa.

2. Kasvavatele koertele tervislikum

Jack Russell Terrier Puppy eating food out of a silver dog bowl.

Märgtoit sisaldab reeglina rohkem valku kui kuivtoit., mistõttu võib kutsikaeas suurema valgu vajaduse tõttu just märgtoit paremini sobida, et noor looma saaks kasvada terveks ja tugevaks. Kuivtoit sisaldab ka rohkem teravilju, näiteks maisi, kaera või teisi täisteravilju, mis aitab vanematel koertel seedimist korras hoida.

3. Hoiab terve

Paljud märgtoidubrändid, nagu näiteks Hill’s Sciene Plan, sisaldavad ohtralt liha ja köögivilju, mis varustavad teie koera vajalike vitamiinide ja mineraalainetega, et koer püsiks terve. Päris veise-, lamba- ja kanaliha, täisteraviljad ja köögiviljad oma toitainetega muudavad konservi teie koerale parimaks eineks. Konservid ei vaja värskuse säilitamiseks säilitusaineid ning märgtoit säilib kuivtoidust kauem. Jälgida tuleb siiski aegumiskuupäevai.

Millal anda kuivtoitu

Põhjused, miks eelistada kuivtoitu märgtoidule, on aga selle lihtsam serveerimis- ja mõõtmisviis. Kuivtoitu saab osta suuremates pakendites, mis mõnele kindlasti mugavam tundub. Lisaks, koerad, kes muidu toitu ahmivad, võivad kuivtoitu närides tempot maha võtta ning samuti võib see sobida paremini koertele, kes armastavad toitu süüa vähehaaval,  sest märgtoit läheb välja jätmisel mõne tunniga pahaks. Kuivtoitu on ka lihtsam kasutada toidumänguasjades, millega saab rikastada koera elu ning täita tema kõhtu ilma ülesöötmiseta. Kui otsustate koerale anda nii kuiv- kui ka märgtoitu, siis otsige kvaliteetsed toidud nagu näiteks Hill’s Science Plan, kuna need kuivtoidud sisaldavad suures kontsentratsioonis vaid kõige kasulikumaid toitaineid.

Miks mitte mõlemat?

Kui olete mures, et konserv ei anna talle teatud juhtudel kõiki vajalikke toitaineid, siis võite kaaluda ka koos kuivtoiduga serveerimist. Kuiv- ja märgtoidu koos serveerimisel saab ta toidukausi juures käies natuke mõlemat. Mõned loomaomanikud annavad aga vaheldumisi hommikuti kuivtoitu ja õhtuti konservi. Siis on kõik lahtrid täidetud ning koeral on olemas nii mitmekesisus kui ka maitsev toit.

Contributor Bio

Jeanne Grunert

Jeanne Grunert

 

Jeanne Grunert on vabakutseline publitsist, blogija ja kirjanik. Ta elab Virginias 17-aakrises farmis koos oma Saksa lambakoera Shadow’ ning kuue kassiga.

 

Seotud artiklid

 • Toitumuslikud vajadused alates kutsikast kuni eaka koerani

  Koera võttes leidsite te aega asja uurida ja loomaarstiga rääkida, et leida koerale sobivaim toit.
 • Millega toita oma tiinet või imetavat koera

  Koera tiinus kestab tavaliselt 63 päeva ning imetamine veel mõned nädalad. See võib toitumise seisukohast olla kõige tähtsam aeg teie koera elus.
 • Pühadetoidud, mida koerale mitte anda

  Pühadeaeg on andmise ja heade soovide aeg ning seepärast võib teie koergi sel aastaajal lisamaiuseid saada. Selles pole midagi halba, kui te koos oma parima sõbraga pidutsete, aga tähtis on teada, mida koerale pühade ajal mitte anda. Paljud toidud teevad koera haigeks ja te ei taha, et teie koer pühade lõunasöögi ajal (või üldse kunagi) oksele hakkaks!
 • Koeratoidu vahetamine

  Koeratoidu vahetamisega ei maksa kiirustada, eriti kui toote koju uue koera.

Sarnased tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
 • Hill's Science Plan Mature 7+ koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan</span>&#153; Canine Mature Adult/Senior 7+Savoury Chicken on välja töötatud liikuvuse ja siseorganite hoidmiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.