TOITUMINE JA TOITMINE

Otsite parimat koeratoitu? Alustage neist artiklitest. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Tervislik toit. Õnnelik koer. 

Kas olete kunagi parimat kutsikatoitu otsinud? Ei ole lihtne leida õiget toitu, kui riiuleid täidavad tuhanded koeratoidu margid. Aga ärge muretsege. Teie mure tähendab, et olete hea koeraomanik. Miks? Sest koerale kvaliteetse ja hästi tasakaalustatud toidu andmine on üks parimaid asju, mida saate oma kutsika heaks teha. Lugege, kuidas valida tema heaolu jaoks kõige paremini sobiv toit. 

Parim koeratoit   

Üks tähtsamaid asju, mida saate oma koera heaks teha, on anda talle õigesti tasakaalustatud toitu. See peaks sisaldama tasakaalustatud valke (loomset päritolu), kvaliteetseid rasvu ja mikrotoitaineid, nt Omega-3 rasvhappeid. Samuti vajab ta enam kui 50 toitainet – näiteks C-vitamiin, kaltsium ja fosfor. Arvestage, et kui tema toit kõiki neid toitaineid ei sisalda, võivad tal tekkida terviseprobleemid. 

Toidu muutmine vastavalt elufaasile

Üht igale koerale sobivat toitu ei ole, sest igal karvasel sõbral on erinevad toitumuslikud vajadused, lähtuvalt elufaasist. Leidub toit aktiivsetele koertele, suurt tõugu koertele ja paljud eritoidud haiguste puhuks, näiteks artriidile, nahaallergiatele, hambahädadele ja liigestele. Ja kui teil on vanem koer, siis leidub toite vanadele koertele, mis sisaldavad tavaliselt vähem mineraalaineid, et soodustada neerude tööd. 

Toidud, mida vältida

Koertel on inimestest erinevad toitumuslikud vajadused, seepärast ei ole tark mõte koerale inimeste toitu anda. Seal on sageli liiga palju kaloreid ja see ei ole tasakaalustatud ega sisalda kõike, mida nad vajavad. Lisaks leidub toite, mis võivad nad haigeks teha ja kõhtu ärritada. Tähtis on teada, millised toidud on neile mürgised. Silmad tasub lahti hoida paljude toitude ja kemikaalide suhtes, mis võivad neile mürgised olla, kuid teatud asjadest peab olema teadlik – näiteks kui teie koer leiab üles värskelt valminud šokolaadikoogi, siis tasub helistada loomaarstile, sest šokolaad on koertele mürgine. Sama käib viinamarjade, sibula ja küüslaugu kohta.