Viis kõige sõbralikumat kassitõugu

Avaldanud Christine O'Brien
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kasside puhul võib arvata, et nad on iseseisvad ja vahel isegi tõrksad. Kuigi sellel stereotüübil on omad põhjused, võite olla üsna üllatunud nähes, kui sotsiaalsed ja hellad võivad olla kõige sõbralikumad kassitõud.

Oluline on meeles pidada, et igal kassipojal või kassil on oma ainulaadne isiksus. Kuigi mõnda kindlat tõugu võib mõnest teisest tõust pidada aktiivsemaks või energilisemaks, väljenduvad tõu omadused igal kassil individuaalselt kas vähemal või rohkemal määral. Kui aga otsite uut kassist sõpra, siis alljärgnevalt on välja toodud mõned sümpaatsed kassitõud, kelle koju võtmist võiksite kaaluda!

1. Meini kass (Maine Coon)

meini kassi tõugu kassipoeg käpad ette sirutatult pikutamas

Meini kass juhib kõige sõbralikumate kassitõugude edetabelit. Ärge laske tema suurel kasvul end petta: selle naturaalselt heasüdamliku tõu juures pole midagi karta ning ta sobib ideaalselt peredesse. Pika ja siidise karva poolest tuntud Meini kassi hooldamine võib võtta küll aega, kuid see on suurepärane võimalus veeta kvaliteetaega koos oma kassiga.

2. Siiami kass

Siniste silmadega siiami kass.

Tõenäoliselt üks kõige intrigeerivamaid kassitõuge, Siiami kass, on kuulus oma kuningliku välimuse ja rabavate silmade poolest. Aga kas te teadsite, et nad on tegelikult ka väga sõbralikud kassid? Governing Council of the Cat Fancy (GCCF) andmetel on nad seltsivad, ekstravertsed kassid, kes on "tohutult lojaalsed oma inimesele" ning kes armastavad olla osa perekonnast.

Kuigi enamik kasse õpib mängimise lihtsa vaevaga selgeks läbi oma lemmikmänguasjade, on see sotsiaalse loomuga Siiami kasside jaoks veelgi kergem.

3. Ragdoll

Siniste silmadega ilus Ragdoll'i tõugu kass.

Üks sõbralikemaid kasse on kohev Ragdoll. Tegu on suhteliselt uue tõuga, mida aretati esmakordselt 1960. aastatel. GCCFi andmetel tuleneb nende kapriisne nimi nende kalduvusest lõdvestuda, kui nad kätte võtta. See tähendab, et neile meeldib Teie süles oleskleda ning nad armastavad kaisutamist ja seda, kui neid kodus ringi kantakse. Nad on suurepärane valik lemmikloomaomanikele, kes elavad korteris või muudes väikestes ruumides ning nad sobivad suurepäraselt lastega. Ragdolli'd on südamlikud ja kiinduvad oma inimestesse nii, et nad võivad Teid pärast tööd koduuksel tervitada või Teil kodus järel käia.

4. Abessiinia kass

Abessiinia kass aknast välja vaatamas.

See üks arvatavalt maailma vanimaid kassitõuge ei eelista tingimata Teil süles istuda, kuid need hellad kassid armastavad oma perekonda ja on väga sotsiaalsed. GCCFi andmetel tervitavad Abessiinia kassid Teid armsa "kurrnjäuga" ja võivad Teil toast tuppa järel käia. Abessiinia kassid on energilised ja alati valmis mängima. Nad kipuvad olema mõnevõrra uudishimulikud ja võivad oma mänguga Teie tegevustele vahele segada, et saada Teie tähelepanu või ronida kõrgemal asuvatele kohtadele. Võib-olla peate ootama, kuni nad on väsinud, enne kui nad Teile sülle lõõgastuma tulevad!


5. Birma kass

Pitserpruuni maskiga neljakuune siniste silmadega isane Birma kassi tõugu kassipoeg lamamas kontoritoolil.

Maailma kõige lemmikumaks kassitõuks peetav “Püha Birma kass” on sõbralik tõug, kellel on müstiline ajalugu ja kes pärineb praegu Myanmari nime all tuntud riigist. GCCFi sõnul on levinud legend, et esimene kass sai jumalannalt maavärvi karvkatte ja taevasinised silmad pärast seda, kui ta oli valvanud oma peremeest ja kaitsnud tema templit röövlite eest. Sedasorti lojaalsus ja kiindumus inimestesse on ka veel tänasel päeval üks nende kõige austusväärsemaid omadusi! Birma kasside heasüdamliku loomuse tõttu on nad stabiilseks kaaslaseks ka mitme lemmikloomaga peres. Nad on väga õnnelikud ka olles ainsa kassina majapidamises, kui nendega on koos nende omad inimesed.

Kui otsustate jagada oma elu kassiga, siis pidage meeles, et tõug ei ole kindlasti ainus tegur, mis loob sõbraliku kassi. Paljud kodu vajavad kassid on segu erinevatest tõugudest ning armas paar tuttkõrvadest või pehme triibuline karvkate võib paljastada üllatava isiksuse. Külastage oma kohalikku varjupaika, et avastada kassid, kes võivad olla sotsiaalsed, hellad ja sobida ideaalselt Sinu perekonda. Pidage meeles, et kõige sõbralikumaks teeb kassid armastus ja kiindumus. Mida rohkem armastust neile välja näitate, seda tõenäolisemalt nad seda aja jooksul Teile vastu annavad.

Autorist

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien on kirjanik, ema ja kauaaegne kassiomanik, kelle majapidamist valitsevad kaks vene lühikarvalist kassi. Tema töid võib leida portaalides Care.com, What to Expect ja Fit Pregnancy, kus ta kirjutab lemmikutest, rasedusest ja pereelust. Võite teda jälgida Instagramis ja Twitteris @brovelliobrien.

 

Kirjutise on läbi vaadanud Dr. Aileen Pypers, BSc, BVSc, PGDip

Seotud artiklid

Seotud tooted