Värske Loomaomanik: kasside

 

Tahate endale kassi võtta? Sirvige neid artikleid ja muutke oma kogemus võimalikult sujuvaks. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Mida oodata looma võttes

Praegu küsite te ilmselt endalt: „Kas ma peaksin kassi võtma?“. Küsimus on küll põnev, aga samas tuleks seda tõsiselt võtta. Kassi võtmine on suur vastutus, nii et enne liivakasti ja mänguasjade ostmist kaaluge järgmisi küsimusi: Kas te tunnete mõnd usaldusväärset loomaarsti? Kas teie kodu on loomakindel? Kas te olete oma korterikaaslaste või väikeste lastega läbi rääkinud, kui tähtis on kassi hellalt kohelda? Need küsimused on alles algus. Lugege lisaks, et saada vastuseid ja vajalikku teavet sellest, kuidas hoida oma uus parim sõber õnnelik ja terve pikki aastaid. 

Kodu kassiks ette valmistamine  

Kassipoja kojutoomine nõuab enamat kui vaid mööbli ümbertõstmine – see nõuab ka prioriteetide ülevaatamist. Esmalt peate veenduma, et kõik ohtlikud ja väärtuslikud asjad nagu kemikaalid, puhastusvahendid, rõivad, kingad jne on kas majast või käeulatusest väljas. See tähendab, et kapid on lukus, lauad ja põrandad tühjad ning elektrikaablid kas silma alt ära pandud või seinte külge kinnitatud. Lisaks peate te kassi lastele tutvustama aegamööda. Ärge kiirustage, loom peab perekonnas endale loomuliku koha leidma. Teiste majapidamises leiduvate loomadega on keerukam. Alustage sellest, et teie teised loomad saavad nuusutada mõnd mänguasja või objekti, millega uus loom on mänginud, ja suurendage siis kokkupuudet uue loomaga, jälgides neid kohtumisi, kuni olete kindel, et kõik läheb sujuvalt.

Pärast looma võtmist

Esmakordne kassi võtmine võib olla hirmuäratav, aga on mitmeid asju, mida te saate teha, et alustada õige käpaga. Tehke tema elu mugavaks, varudes vajalikke asju (liivakast, toit, ase, veenõud jne). Hankige mänguasju ja looge turvaline keskkond, eemaldades mürgised taimed, pannes luku taha keemilised puhastusvahendid ning sulgedes tualettpoti kaane. Kui te üksteisega paremini tuttavaks saate, näitab ta aegamööda ise, mis talle meeldib ja mis mitte. Ärge kiirustage ja nautige igat hetke oma uuest sõprusest.