Koeratoidu vahetamine

Published by
min read

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Koeratoidu vahetamisega ei maksa kiirustada, eriti kui toote koju uue koera. Ümberläinud prügikasti sisu mugivaid koeri vaadates tekib kergesti mõte, et neil on küll rauast kõht. Tegelikkuses on koertel aga üllatavalt tundlik kõht ja äkilised muutused toidus võivad seda ärritada. Et koeratoidu vahetus uuele lemmikule sujuvaks muuta, toimige nii.

Alustage sellest, mida ta teab

Paluge varjupaigast, et nad teile natuke toitu kaasa annaksid. Ideaalis peaksid nad teile seda andma piisavalt, et katta koera esimese nädala toiduvajadus. Kui nad seda teha ei saa, siis uurige, mis toitu seal koerale anti, ja ostke enne ta kojutoomist kotike kaasa.

Vahetage toitu järk-järgult

Paljudes loomavarjupaikades on eelarvelised piirangud, mis ei võimalda loomadele anda parimat toitu, seepärast võib teil olla soov tema toit kohe välja vahetada. Teie eesmärk võib küll olla hea, aga sellele kihule tuleks siiski vastu panna. Järsud muutused koera söögisedelis võivad põhjustada seedehäireid, millega kaasneb oksendamine ja/või kõhulahtisus – ja viimane asi, mida te teha tahate, on seostada tema jaoks uut kodu ebamugavustundega.

Kui järk-järgult peaks muutus toimuma? Suurem osa eksperte soovitab selleks varuda viis kuni seitse päeva, mille käigus suurendatakse uue toidu ja vähendatakse vana toidu osakaalu. PetMD soovitab toita järgmises vahekorras:

 1. päeval segage 20% uut toitu 80% vana toiduga.
 2. päeval segage 40% uut toitu 60% vana toiduga.
 3. päeval segage 60% uut toitu 40% vana toiduga.
 4. päeval segage 80% uut toitu 20% vana toiduga.
 5. Viiendal päeval andke koerale 100% uut toitu.

Vaadake ja õppige

Jälgige, kuidas koer uuele toidule reageerib. Lisaks seedehäirete märkidele tuleks silma peal hoida ka koera väljaheitel. Kui see näib vedel või ebatavaliselt pehme või kui teie koer näitab muid kõhuhädade märke, siis aeglustage protsessi ja andke talle harjumiseks rohkem aega.

Saage aru, kui ta ei ole valmis

Võib juhtuda, et teie koer ei talugi uut toitu, ükskõik kui aeglaselt toimuks vahetus, ja sellest polegi midagi. Viige ta aeglaselt vanale toidule tagasi ning alustage mõne uue toiduga otsast peale, andes kõigepealt ta kõhule puhkust. On võimalik, et uus koeratoit sisaldab koostisosi, mille vastu koeral on talumatus või allergia. Kui teil on jätkuvalt probleeme koeratoidu vahetamisega või kui tema väljaheitesse ilmub verd või see on ebatavalist värvi, siis pidage nõu loomaarstiga.

Andke talle ohtralt juua

Andke koerale palju vett, eriti praegu, sest ta peab ülemineku ajal hoidma organismi vedelikutaset. Kui ta aga joomise järele jätab või paistab liiga palju joovat, siis võib see olla märk keerukamast seedeprobleemist seoses uue toiduga. Rääkige loomaarstiga ja veenduge, et koera tervis on hea.

Kuidas koeratoitu kiirelt vahetada

Te võite olla olukorras, kus teie uue koera varasem toit on teadmata või te lihtsalt ei saa seda kusagilt. Sellisel juhul tutvustage uut toitu koerale aeglaselt, andes talle iga paari tunni tagant väikeseid portsjoneid ning jälgides söögikordade vahel, et ei tekiks probleeme. Vajadusel valige alguses lihtsalt seeditav segu. Kui ta sellega ära harjub, siis minge aegamööda üle enda eelistatud kaubamärgile või segule.

Võimalik kõhuvalu (ja kaasnev korralagedus) peaks olema piisav motivatsioon, et koeratoidu vahetamisel aeglaselt tegutseda, kuid eeskätt arvestage nende arvukate muutustega, mida teie uus koer oma uue eluga harjudes niigi omaks peab võtma. Nagu inimesed, nii leiavad koeradki lohutust just tuttavlikust. Esimestel päevadel aitab tuttav toit tal end uues elukohas kodusemalt tunda – ja see on tema emotsionaalsele tervisele sama hea kui tema seedimiselegi.

SEOTUD ARTIKLID

SARNASED TOOTED

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »