Oma kutsika kehakaalu jälgimine

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Oma kutsika kehakaalu jälgimine

Kas sa tead, et rasvunuks peetakse lemmiklooma, kelle kaal ületab ideaalkaalu 15% võrra või rohkem? Pisikese koera puhul nagu Chihuahua on see kõigest mõnisada grammi, Rottweileri puhul aga üle 7,5 kilogrammi. Paljud koeraomanikud ei saa arugi, kui ülekaalulised nende koerad on, sest muutus toimub järk-järgult. Lisaks ei näe paljud koeraomanikud ülekaalus terviseprobleemi ega pöördu sellepärast abi saamiseks loomaarsti poole.

Me oleme kõik kuulnud kutsikarasvast, aga probleem on tõsisem, kui võiks arvata. Kui kutsikas muutub ülekaaluliseks või on rasvunud, võib see mõjutada teda terve elu. Ülekaalulistest kutsikatest kasvavad tavaliselt ülekaalulised koerad ja nende puhul on kaalu kaotamine raskem. Nii et kutsika hoidmine õiges kaalus on suurepärane algus heale tervisele kogu eluks.

Tervislikud toitumisharjumused koertele

Sinu kutsikas vajab kasvamise ajal võrdlemisi rohkem toitu kui täiskasvanuna, aga sa ei tohiks talle kunagi süüa anda tema nõudmise peale. Toida teda alguses neli korda päevas kindlatel kellaaegadel. Jäta toit saadavale umbes 15 minutiks, pärast seda võta kauss ära, isegi kui selles on veel toitu. Koertele sobib rutiin ja see tugevdab kindlat söömisharjumust.

Koguse määramisel järgi alati toidukotil olevaid juhiseid ja pea meeles, et märgitud kogused on terveks päevaks, mitte üheks korraks. Toidu kogus sõltub kutsika kaalust, seega pead sa seda teadma ja kuna kutsika kaal muutub kiiresti, pead sa kaaluma oma lemmikut iga kahe nädala tagant. Kutsika viimine kaalumiseks loomaarsti juurde on hea viis seostada arsti juurde minekut positiivsete emotsioonidega.

Pea meeles, et toitmisjuhis on siiski kõigest juhis. Sinu kutsikas on indiviid ja sellisena tuleb teda ka kohelda. Kui sa muretsed oma koera kaalu pärast, siis on kõige lihtsam seda kontrollida kergelt tema rinnakorvi silitades, et hinnata nahaalust rasvakihti – sa peaksid sõrmedega tundma tema ribisid. Kui kutsikas on ülekaaluline, on ribisid raskem tunda.

Kui sa muretsed oma kutsika kaalu pärast, pöördu loomaarsti poole (mõned neist teevad kaalukontrolli tasuta). Üldiselt tuleks viia kutsikas esimeste kuude jooksul kaalumisele kord kahe nädala tagant, hiljem korra kuus. Tulemused tuleks märkida spetsiaalsesse kutsika kasvukõverasse, et olla kindel oma lemmiku kasvu tervislikkuses.

Mõni sõna valiva söömise kohta

Kutsikad, kes hakkavad toitu valima, on peaaegu eranditult oma omanike poolt ära hellitatud. Kui välja arvata üksikud maiused, tuleks kutsikat toita ainult kasvavate kutsikate jaoks mõeldud toiduga. Ära tee endale harjumuseks anda oma lemmikule palakesi oma toidulaualt, sest on oht, et sa muudad ta n-ö tüütuseks, kes segab lakkamatult sinu söögiaegu.

Kirjutise on läbi vaadanud Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA, Brana Bonder, B.S, M.S and Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Seotud artiklid

Seotud tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »