Koera tervishoidTutvuge nende infotihedate artiklite abil koerte tervishoiu maailmaga.   

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Nõuanded  

Kui tahate koera võtta või kui teil on koer mitu aastat olnud, võib teil olla palju vastamata küsimusi koerte tervise kohta. Õnneks on meil siin palju vastuseid ja nõuandeid koerte tervise kohta. Alates erinevatest koertehaigustest ja terviseprobleemidest kuni põhjuste, sümptomite ja ennetava ravini – lugege siit, kuidas oma kutsika eest hoolitseda, tutvudes artiklitega koerte tervishoiu kohta.

Haiguste põhjused 

Märkasite oma kutsika juures midagi tavapärasest erinevat? Kui ta muutub ebatavaliselt loiuks või ärritatuks, siis tasub alati rääkida loomaarstiga. Siin saate lugeda erinevatest koerte terviseprobleemidest ja nende põhjustest. Olgu tegu geneetika, tõu, vanuse, elustiili, vaimse seisundi, käitumise või keskkonnaga, ikka leidub palju levinud põhjuseid, millega arvestada. Lugege nendest, et saaksite oma koerale pakkuda parimat võimalikku hoolitsust.

Nähud ja sümptomid 

Kas te teate, milliseid koerte tervisesümptomeid tuleks tõsiselt võtta? Mõned on kergesti märgatavad. Näiteks tuppa urineerimine on sageli neeru- või kuseteede haiguste märk. Aga teisi koerte tervisesümptomeid ei ole nii lihtne märgata, selleks võib olla näiteks letargia, mis annab märku kaalu- või liigeseprobleemidest. Uurige välja, millistesse nähtudesse ja sümptomitesse tuleb tõsiselt suhtuda ja kuidas oma kutsikat õigesti kaitsta. 

Ennetav ravi 

Teie peate tagama, et teie koer oleks terve ja elaks ohutult. Õige toitumine ja sport ning ravi ja loomaarsti kontrollid on kõik ennetavad meetmed, mida saate võtta, et teie koer ei jääks haigeks ega saaks viga. Õppige tundma ennetavaid meetmeid ja ravivõtteid, lugege läbi artiklid soovituslike vaktsineerimiste, hoolitsemise, kirbu- ja puugiravimite jms kohta.