Kuidas oma koerale häid pühi soovida – ilma, et ta kaal tõuseks

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Inimestele meeldib oma koeri maiustega hellitada. Meile meeldivad hõrgutised ja hea toit ning loomulikult tahame jagada seda kõike oma neljajalgse lemmikuga. Tunneme suurt rõõmu, kui näeme, kuidas nad naudivad meie poolt antud maiustusi. Probeem on selles, et mis meile võib tunduda väikese snäkina, võib koera jaoks võrduda topelt juustuburgeriga! 

On kurb, et rasvumine on koerte seas muutunud üha tavalisemaks probleemiks. Arvatakse, et Euroopas on koguni 40% koertest ülekaalulised või rasvunud. Ka mitmed inimtoidud võivad koerte jaoks ohtlikud olla, eriti pühade ajal, kui laud on kaetud hea ja paremaga. Siin on mõned kasulikud nõuanded jõulude ajaks:

Ole loomaomanikuna tähelepanelik

Tõenäoliselt on probleemide ennetamise kõige tähtsam vahend sinu armastus ja hooliv tähelepanu! See tähendab, et pead valvsalt jälgima ka seda, mida võivad koerale anda sinu lapsed. Tuleta neile meelde, et esiteks ei vaja koer lisatoitu. Lisaks on šokolaad, rosinad, sibulad ja mitmed teised inimese toidud koerte jaoks ohtlikud.

Aga kes valvab valvajat? Veendu, et saad lemmikloomaomanikuna koos teiste pereliikmete ja külalistega ühtmoodi aru koera toitmisest pühade ajal ega kahekordista maiuste andmist. Sa võid sekkuda ainult sellesse, mida märkad. Seega kanna hoolt, et teised pereliikmed kokkulepitust kinni peavad!

Pane koer liikuma

Uskumatult tõhus nipp on lihtsalt tagada koera aktiivsus. Jõulude ajal on nii palju kontoripidusid, perekondlikke koosviibimisi ja koolietendusi, lisaks veel külmad ilmad, seega pole ime, kui tunned kiusatust lühendada jalutuskäike ja hoida eemale poristest radadest. Ära anna sellele järele! Aktiivsuse säilitamine ja igapäevastest headest harjumustest kinni pidamine aitab teil mõlemal põletada nii mõnedki lisakalorid. Väike vihm toob esile uued põnevad lõhnad, mida sinu uudishimulik sõber tahab uurida ning tema poriseid käppasid on lihtne pesta. Lõppude lõpuks võib see aidata vältida talvist kaalutõusu ja viia edukalt täide uusaastalubadused!

Kalorite arvestamine

Ära muretse, kalorite lugemine on tegelikult üsna lihtne! Kui sinu neljajalgne sõber saab oma toidust nii palju kaloreid, kui ta vajab ning lisaks suure hulga maiuseid, snäkke ja teisi hõrgutisi, on seda tema jaoks liiga palju! 

Maiused ei tohiks kunagi moodustada üle 10% päevas saadavatest kaloritest, seega anna neid oma lemmikule võimalikult vähe. Mõõda õige päevane toidukogus vastavalt koera suurusele, vanusele ja elustiilile pakendil olevate juhiste järgi (kui on vaja kaalu langetada, pea kinni vahemiku alumisest otsast), kuid proovi mitte anda seda kõike korraga. Jaga söök neljaks portsjoniks: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning lisaks neljas toidukord, mille annad maiusena, et rõõmustada koera terve päeva jooksul!

Jaga oma lemmikule armastust, mitte kaloreid! Kui sinu koer nurub natuke jõulumaiuseid, pööra talle selle asemel rohkem tähelepanu, näita oma kiindumust ja mängi temaga. Kui sa sügad teda kõrva tagant, näitad sa koerale välja oma armastust tema vastu talle arusaadavas keeles ning see on palju parem kui kiirelt visatud maius.

Artikli on üle vaadanud Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ja Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Seotud artiklid

Seotud tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »