Koerte käitumine ja psühholoogia 

Õppige oma koera isiksust tundma, uurides meie kogutud artikleid. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Koera mõtete lugemine

Me esitame endale peaaegu iga päev küsimusi oma koera käitumise kohta. Näiteks neid: Kas sa tunned end hästi? Miks sulle meeldib auke kaevata? Kas see haukumine on tõesti vajalik? Kahtlemata on koerte psühholoogia keerukas, aga asi on seda väärt, et uurida välja, mida nad mõtlevad ja miks nad niimoodi käituvad. Ehkki koerad kasutavad mitmesuguseid helisid ja signaale, saate te õppida koerte keelt, pöörates tähelepanu kehaasendile ja näoilmetele. See muudab teid oma koeraga lähedasemaks ning hoiab koera tervena. 

Koerte käitumine ja psühholoogia 

Teie koera tegevus räägib tema tunnete kohta nii mõndagi. Ja ehkki te ei räägi „koerakeelt“, on koerte käitumise mõistmine heale loomaomanikule vajalik. Võtame näiteks olukorra, kus ta on juba õppinud väljas käima, kuid hakkab korraga reegleid rikkuma? See võib olla märk terviseprobleemist ja koer tuleks viia loomaarsti juurde. Kutsikate puhul võib närimine olla tavaline, kui nad alles suhtlema õpivad. Aga mõnikord hammustavad nad ärevusest, hirmust või agressioonist. Need negatiivsed käitumised tuleks kohe alguses välja juurida, seepärast pöörduge kohe loomaarsti poole, kui koera käitumine teile muret teeb. Lühidalt öeldes on neid terviseprobleeme küllaga, mis põhjustavad kummalisi või soovimatuid käitumisi, aga kui pöörate looma tegevusele küllalt tähelepanu, siis hoiate ta terve ja õnneliku.  

Koerte kehakeel

Koerad on oma kehaga äärmiselt ekspressiivsed. See hõlmab nende nägusid, kõrvu, sabu ja kehaasendit. Kui koera saba on jalge vahel, keha madalamale tõmmatud, nina krimpsus, kõrvad taha tõmmatud ja huuled kergelt kõverdunud, on see kindel märk, et ta tunneb end murelikuna. Aga kui ta saba on rippu ja lõtv, kõrvad kikkis, pea kõrgel, suu avatud (keel nähtaval) ja asend vaba, siis on ta rahulik ja tahaks mängida. Teie koeral on palju meeleolusid, mis väljenduvad erinevates kehaasendites, kuid kõik need on väga tähtsad sõnumid.