Appi, minu koeral on kõht korrast ära!

$authorText
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kas oled märganud, et sinu koera väljaheide on verine või tundub, et tal iiveldab? Paljudel koertel on kõht aeg-ajalt korrast ära. Kuigi kõhumurede detailne kirjeldus ei paku just lugemiselamust, on oluline, et teaksid, mis sind võib ees oodata. Oksendamses ja kõhulahtisuses pole midagi toredat ei pere lemmikule ega tema omanikele, aga seda juhtub ikka ning aeg-ajalt oksendamine ja vedel väljaheide kuuluvad lemmikuga elamise juurde.

Jälgi sümptomeid 

Kui kuuled, et koer teeb häält, nagu ta hakkaks oksendama, ole kärme ja aseta tema ette mõni ajaleht või vana kauss või kandik. Siis ei pea sa teda liigutama, kui tal on paha olla ja hoiad ära suurema segaduse. Ka siis, kui koer niutsub ukse juures, et välja saada, võib tal olla kõhuprobleeme ja ta ei suuda oma soolestikku kontrollida nii nagu tavaliselt. Kõhuvalu korral võivad mõned koerad olla rahutud, ringi tammuda või hakata auku kaevama, teised tõmbuvad kägarasse ja näevad lihtsalt õnnetud välja. Teised sümptomid, mida tuleks jälgida, on kaalu langemine, isumuutus, kõhupuhitus, kõhu korisemine või pinge liikumisel.

Mis on põhjuseks?

Kõhuhädade põhjuseks on tavaliselt ülesöömine, vale toidu söömine (näiteks halvaks läinud toit), toidu söömine, mis tekitab koeras reaktsiooni või toidu kugistamine. Väikese abiga saavad koerad oma murest suhteliselt ruttu jagu, nii et küsi kohe alguses loomaarstilt nõu.

Mõnel lemmikul kestab probleem aga kauem, ei tundu kunagi päriselt mööduvat ja ägeneb mõnikord. Pikemaajaliste probleemide põhjuste väljaselgitamiseks peab loomaarst tavaliselt tegema mõned testid. Õige diagnoosi saamiseks oleks hea, kui märgiksid üles, millal probleemid algasid, millised on sümptomid ja mida koer sõi, enne kui ta haigeks jäi.

Tähtsaimad näpunäited

 • Kui koer oksendab, võta toidukauss ära, et ta süüa ei saaks ning jälgi, et tal oleks kogu aeg värsket vett.
 • Kui tundub, et koer on haige, tema okses on verd või tal on kõht lahti, pöördu loomaarsti poole.
 • Küsi arstilt, millal võid hakata andma koerale väikeses koguses kergesti seeditavat koeratoitu. Kõhuhädade puhul soovitatakse kasutada spetsiaalset ravitoitu, mida saab loomaarsti juurest.
 • Anna ravitoitu umbes viie päeva jooksul või vastavalt loomaarsti soovitusele.
 • Pärast seda lisa järgmise 7 päeva jooksul vähehaaval juurde tavalist koeratoitu, suurendades järk-järgult selle kogust ja vähedades samal ajal ravitoidu osakaalu, kuni koer hakkab jälle tavapäraselt sööma.

Kui sa oma lemmiku tervise pärast muretsed, pöördu alati loomaarsti poole.

Seotud artiklid

Seotud tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »