Kuidas oma tillukesest koera mõista ja tema eest hoolitseda

Published by
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Maailm läbi väikese koera silmade

Proovi kõigepealt ise, sõna otseses mõttes laskuda oma koera tasemele ja vaata ringi. See on sinu koera maailm ning on oluline, et näeksid asju tema vaatenurgast ja esitaksid endale mõned võtmeküsimused: Kas asjad tunduvad sealt alt vaadatuna pisut hirmutavamad? Kas diivan kangastub kõrgel pea kohal? Kas libe köögipõrand tundub kilomeetrite pikkune? Kui inimesed ja kodumasinad kõrguvad sinu pea kohal, võib maailm olla pisut heidutav. Kujuta endale ette tolmuimejat, mis on sinust endist suurem, ja sa saad aru, mida sinu koer võib tunda!

 • Kui kaugel koera mängu- ja puhkealast on talle hädavajalikud asjad, näiteks veekauss? Kas selleni jõuab lühikese sprindiga või tuleb läbida maratonidistants?
 • Kui lubad koera diivanile või tugitooli, siis kui kõrgele peab ta hüppama? Kas koeral oleks vaja astet, mis aitab teda diivanile või voodisse?

Väikest tõugu koerad: Igasuguse kuju & suurusega

On palju erinevaid tõuge väikesi, kääbus- ja mängukoeri: mõned neist on kompaktsed ja tugevad, nagu Jack Russelli terjerid, Prantsuse buldogid või West Highlandi valged terjerid.Teised, nagu Itaalia väikehurt, Praha rotipüüdja või chihuahua, võivad olla üsna tundlikud ja õrnakesed ning vajada hellust ja hoolt. Mitmel tõul on selgelt iseloomulikud jooned, nagu kuulsal pika seljaga taksil, ümara peaga Jaapani spanjelil või karvutul Hiina harjaskoeral.

Olenemata sinu lemmiku tõust, on oluline arvestada tema vajadustega ja pöörata tähelepanu sellistele asjadele nagu aseme suurus ja kuju, söögi- ja jooginõude suurus ja asukoht, rihma, kaelarihma ja/või trakside tüüp, temperatuur ja palju muud.

Väikese koera sündroom

Ei ole lihtne olla väike koer suures maailmas. Väikestele koertele antakse siiski sageli andeks ulakas ja ähvardav käitumine, mida suuremate lemmikute puhul ei talutaks (tuntud kui "väikese koera sündroom "). Väikesed Napoleonid käituvad nii alguses enesekaitseks, kui neid aga varakult paika ei panda, võib sellest kiiresti kujuneda harjumus. Omanikud peaksid mõistma, et rihmast tirimine, kutsumise ajal ära jooksmine, urisemine ja hammustamine on alati lubamatud, ükskõik kas pahandust teeb tilluke chihuahua või suur rottweiler. Mõlemal juhul teeb sotsialiseerimine ja koolitus imasid.Käitumise õpetamine ja harjutamine juba varajasest kutsikaeast annab igat kasvu koerale rahulikkust ja enesekindlust ning aitab ära hoida soovimatut ja isegi ohtlikku käitumist. Pöördu hea mainega treeneri poole, kes tunneb sinu koera tõugu, või mine kohaliku rühmakuulekuse klassi tundidesse. Lisaks on olemas palju raamatuid, mis aitavad sul oma koera käitumisest aru saada ja seda parandada. Kui sa vajad soovitusi või täiendavat tuge, küsi nõu oma loomaarstilt.

Nõudmised toidule: Väike vajab rohkem

Väikest tõugu koerte kalorivajadus erineb suurte koerte omast. Kuna nende keha pindala on kilogrammi kohta suurem kui suurtel koertel, kulub väikestel koertel rohkem energiat tavalisteks kehafunktsioonideks, näiteks sooja hoidmiseks. Neil kulub rohkem energiat ka lihtsalt ringi liikumiseks. Kui sinu naabri labrador jõuab tänava lõppu 100 sammuga, siis võib sinu tillukesel Lhasa Apsol kuluda selleks 400 sammu.

Väikesed koerad võivad vajada rohkem kaloreid kilogrammi kohta kui suured koerad, samas tuleb neid siiski kaitsta ülekaalu eest. Rasvumine on võrdselt ohtlik nii suurtele kui väikestele koertele.

Mida kutsikate puhul silmas pidada

Need tillukesed karvakerad vajavad oma kehakaalu kohta rohkem kaloreid. Nad ei suuda koguda energiavarusid sama hästi, kui suuremad kutsikad ning seetõttu tuleb anda neile kaloririkast toitu ja sagedamini. Väikest tõugu kutsikaid tuleks kogu päeva jooksul sööta sageli ja väikeste portsjonite kaupa, et nende väike kõht tuleks toime taltsutamatu energiavajadusega. Loe söötmiskoguseid lemmikloomatoitude etikettidelt ja küsi oma kutsika vajaduste kohta nõu loomaarstilt. Minikutsikaid tuleb kaitsta nagu kõiki teisigi, samas ei tohiks neid kohelda titadena. Kuigi see võib nõuda erakordset meelekindlust öelda "Ei!", kui sa vaatad oma väikese pehme Cavalier King Charles spanjeli suurtesse pruunidesse silmadesse, tuleb seda siiski teha. Kui sa õpetad oma tillukese kutsika varakult välja, saad endale rahulikuma, usaldusväärsema ja paremini käituva kaaslase.

Pikk ja hea elu

Väikesed koerad elavad sageli märgatavalt kauem kui suurt ja hiiglaslikku tõugu koerad. Malta koerad, chihuahuad, Yorkshire terjerid ja kääbustaksid elavad teadaolevalt rohkem, kui 12 aastaseks. Kääbuspuudlite ja borderterjerite keskmine eluiga on ligi 14 aastat, aga paljud neist on elanud peaaegu auväärse 20 eluaastani! Koerte eluiga sõltub aga paljudest individuaalsetest teguritest, nagu nende tervise eest hoolitsemine, toitmine ja keskkond. Nii pika eluea tõttu vajavad väikesed koerad, eriti linnatingimustes, erilist kaitset, et püsida hea tervise juures oma kuldsete vanaduspäevadeni. Lisaks korrapärasele käimisele loomaarsti juures, tuleks väikestele koertele anda täiendavaid antioksüdante, mis aitavad neil võidelda vananemise ja linnaelu mõjude vastu.

Toitmine ja õige toit

Väikestele kutsikatele sobivad rohkem väiksemad krõbinad, sest neid on lihtsam kätte saada ja närida.

Vali täisväärtuslik toit, mis sisaldab antioksüdante, oomega 3 ja 6 rasvhappeid ja on hõrgutava maitsega, et tsinu väike sõber saaks kõik, mis tal on vaja terveks ja õnnelikuks eluks. Saadaval on lai valik Science Diet ja Prescription Diet toite, mis tagavad optimaalse toidu igat tõugu ja igas vanuses väikestele koertele.

Seotud artiklid

Seotud tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »