Kas teie koer on ülekaaluline? Ärge vaadake sellest mööda

 

Kas teate, et iga kolmas loom Ühendkuningriigis on ülekaaluline või rasvunud?* Paljud meist ei saa arugi, et koer on ülekaaluline, sest kaalutõusust on lihtne mööda vaadata, kuna see toimub aja jooksul. Isegi kui see toimub teie nina all, ei pruugi te mõnest kilokesest siin-seal üldse arugi saada. Ent kokku võivad need põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Miks ülekaal loeb

 

Isegi kui olete märganud, et teie koeral on kerge ülekaal, ei pruugi te teada, kuivõrd see tema tervist mõjutab. Juba 20-protsendiline ülekaal võib suuresti tõsta teie koera raskete haiguste riski, nt suhkurtõbi, osteoartiit, kuseteede kivid või südamehaigus.

Lisaks avaldab ülekaal negatiivset mõju teie koera üldisele heaolule, õnnelikkusele ja elukvaliteedile ning lühendab märkimisväärselt tema eluiga võrreldes tervislikus kaalus loomadega.

 

Kas minu koer on ülekaaluline?

 

 

Teie koer võib teie meelest kena välja näha, aga ideaalkaal sõltub suurusest ja tõust. Teie loomaarst oskab teile öelda, milline on teie koera ideaalkaal. Arstlikule kontrollile lisaks saate ka ise hinnata, kas teie koera kehakaal on tervislik. Asetage käsi tema küljele ning kui tema roideid ei ole hästi tunda, siis on ta tõenäoliselt ülekaaluline.

Siin on mõned muud rasvumise märgid, mida võite märgata:

 • Vöökoha kadumine
 • Kaelarihma tuleb järele anda
 • Kõndida on raske
 • Liikumine on aeglane
 • Hingata on raske
 • Iseloom on halb
 • Magab rohkem kui tavaliselt

 

Mis põhjustab koertel kaalutõusu?

 

Kaalutõus on keharasva koguse suurenemise tagajärg. Tavaliselt on selle põhjuseks liiga ohter söömine, eriti kombineeritult vähese liikumisega. Aga esineb ka teisi tegureid.

 

Vanus

Vanemad koerad on vähem aktiivsed, neil on vähem energiat ja nad vajavad vähem kaloreid, seega on eaga kohandatud toit kaalu ja üldise tervise seisukohast väga oluline.

Tõug

Mõned tõud on kaalutõusule altimad

Kastreerimine/steriliseerimine

Kliinilised uuringud on näidanud, et steriliseeritud koerte baasmetabolism on aeglasem ja nad vajavad vähem kaloreid

Meditsiinilised probleemid

Väga harva seostub kaalutõus meditsiinilise häirega, mis võib nõuda erilist ravi

Ületoitmine

Kui koeral on toidule piiramatu ligipääs, sööb ta muidugi rohkem kui vaja, ja see hõlmab ka pereliikmete poolt lauas antud palukesi

Ülesöömine

Paljud tavalised koeratoidud on täis soola ja rasva, mis võib küll parandada maitset, aga sunnib koera end täis puukima

 

Sportimine koos koeraga

 

Lisaks õigele toidule aitab ka regulaarne kehaline tegevus kaalukaotust kiirendada. Siin on paar näidet liikumisest, mida saate harrastada koos koeraga.

 

Koera kiirjalutamine intervallidega

 

Viige koer rihma otsas jalutama. Kogu jalutuskäigu vältel tehke vahepeal lühikesi sörkimise, jooksmise või astmetega intervalle, et pulssi kõrgemaks ajada ja põletada nii enda kui ka koera kaloreid.

Kükki-püsti-hüpe!

 

Seiske, jalad õlgade laiuselt harkis, ja alustada kükki. Allapoole laskudes tonksake koera tema lemmikmänguasjaga. Tõustes tõstke mänguasi kõrgele pea kohale, et meelitada koera selle järele hüppama. Seda saate teha nii kodus kui ka väljas.

Koerte kull

Mängige koeraga kulli nagu lapsepõlves sõpradega: seda saate teha kohalikus koerapargis, tagahoovis või isegi kodus. Kui koer üritab teid kätte saada, on see mõlemale hea kardiotreening.

Õige kaalukaotust soosiva koeratoidu valimine

Teie koera toit mõjutab otseselt tema üldist tervist ja heaolu. Tasakaalustatud toit on aktiivse ja terve elustiili tähtis osa. Liiga palju koeratoitu, maiuspalu või inimeste toitu võib kaalutõusu kiirendada.

Õigel toidul on väga tähtis roll ülekaalulise koera ravimises. Küsige oma loomaarstilt Hill’si kaalu piiramise toidusarja kohta, aidake oma koeral kaalu langetada ning säilitada tervet ja aktiivset elu.

* Olemasolevad andmed. Hill’s Pet Nutrition, Inc.

 

anchor

Looma hooldamine

ARTIKLID JA TÖÖVAHENDID

Pet Care Center

 • Koera tervishoid | Hill's Pet

  Kui tahate koera võtta või kui teil on koer mitu aastat olnud, võib teil olla palju vastamata küsimusi koerte tervise kohta.
 • Dog | Breeds - Hillspet.co.uk

  Learn the personality & characteristics of dog breeds, as well as which one might be best for you. Explore our library of articles to discover more.
 • käitumine-välimus | Hill's Pet

  Me esitame endale peaaegu iga päev küsimusi oma koera käitumise kohta. Näiteks neid: Kas sa tunned end hästi? Miks sulle meeldib auke kaevata? Kas see haukumine on tõesti vajalik? Kahtlemata on koerte psühholoogia keerukas, aga asi on seda väärt, et uurida välja, mida nad mõtlevad ja miks nad niimoodi käituvad.
 • Mängimine ja sport | Hill's Pet

  Ehkki paistab, et teie koera lemmiktegevus on diivanil põõnata, vajab ta tervise hoidmiseks liikumist – nagu teiegi! Õnneks leidub hulk tegevusi, mida võite koos nautida.
 • Toitumine ja toitmine | Hill's Pet

  Kas olete kunagi parimat kutsikatoitu otsinud? Ei ole lihtne leida õiget toitu, kui riiuleid täidavad tuhanded koeratoidu margid.
 • Allikad ja otsinguriistad | Hill's Pet

  Meie artiklid on infot tulvil – ja mõned on nii erilised, et lõime nende jaoks lausa eraldi kategooria.

 

Put your overweight dog on the road to recovery.

 

If your dog is already having trouble with weight problems, there are plenty of
things you can do to improve his condition.

 

See Wellness Options