Kasulikud nõuanded kassi toidu vahetamiseks

Published by
min read

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kassi toidu väljavahetamine võib olla keerukas, aga ei pruugi. Kassi tuleb uuele kassitoidule üle viia aegamööda. Edu tagamiseks järgige neid nõuandeid.

Alustage üleminekut, segades praeguse toidu kokku uue kassitoiduga. Vähendage järk-järgult vana kassitoidu osakaalu, suurendades samas uue kassitoidu kogust. Tehke seda 7-päevase perioodi vältel. Aeglasel üleminekul esineb vähem seedehäireid ning kass lepib uue toiduga paremini.

Olge kindlasti kannatlik. Pepside, vanemate või haigete kasside puhul võib üleminekuks kuluda ka 10 päeva või kauem.

Märkus. Teatud juhtudel, näiteks akuutsete seedimisprobleemide korral, ei pruugi loomaarst üleminekuaega soovitada, vaid käsib kohe uuele kassitoidule üle minna.

Vahetamisel ja uuele kassitoidule üleminekul vt alltoodud 7-päevast üleminekugraafikut

 

 

Days 1 and 2

Graphic showing pet food bowl with red diagram for new food and white for old food.

Days 3 and 4

Graphic showing pet food bowl with red diagram for new food and white for old food.

Days 5 and 6

Graphic showing pet food bowl with red diagram for new food and white for old food.

Day 7

Graphic showing pet food bowl with red diagram for new food and white for old food.

Kassitoidu vahetamise eriperioodid

Kassipojad peaksid täiskasvanud kasside toidule üle minema 12-kuuselt, et tagada täiskasvanud kassidele vajalike toitainekoguste saamine.

7-aastased või vanemad kassid peaksid üle minema vanemate täiskasvanute või eakate kasside toidule, mis tagab, et nad saavad kõrgele vanusele sobivaid toitainekoguseid.

Tiined või imetavad kassid vajavad energiarohket toitu, kus on rohkesti kaltsiumi. Sel ajal tuleb nad üle viia kassipojatoidule.

Uue kassitoidu andmise nippe

Looge kassile privaatne ja vaikne söömiskoht, kus pole valju lärmi ega teisi kasse.

Päris alguses andke kassile toitu käsitsi. Kassile toitu pakkuv inimene peab olema kassiga heades suhetes.

Pakkuge koos kuivtoiduga ka märgtoitu.

Säilitage kõiki kassitoite õigesti, et hoida nende kvaliteeti ja värskust.

Kui niiske toit või konserv on olnud külmkapis, soojendage seda enne kassile andmist kehatemperatuurile. Segage põhjalikult, et kõrvaldada kuumad kohad, mis tekivad mikrolaineahjus. Kui toit on puudutades kuum, on see ka kassile andmiseks liiga kuum.

Konservi pakkuge kassile taldrikul või alustassil, et ta vurrud ei puutuks vastu nõu servi. Alguses pange väike kogus sooja niisket kassitoitu serva lähedale, et kass saaks selle vaevata ära limpsida.

Kui loomaarst soovitas mõne haiguse puhuks spetsiaalset ravitoimelist kassitoitu, siis arutage üleminekut arstiga üksikasjalikult. Kaaluda tuleb ehk muidki tegureid ning arstil võib olla teie ja teie kassi abistamiseks täiendavaid soovitusi.

Ravitoimelistel kassitoitudel on spetsiifilised omadused ja toitmisjuhised. Kui eelistate kassile anda kindlas vormis toitu (niiske/konserv, kuiv või mõlemad), siis andke sellest loomaarstile teada, et ta saaks soovitada teie kassi seisundile sobivat toitu. Toidu- või loomapoest ostetud toidu lisamine ravitoimelisele kassitoidule vähendab tuntavalt ravitoimelise toidu mõju ning võib kassi tervisele halvasti mõjuda.

Järgige kindlasti loomaarsti juhiseid ja esitage küsimusi. Loomaarsti eesmärk on teid aidata ning muuta teie kass õnnelikuks ja terveks.

SEOTUD ARTIKLID

SARNASED TOOTED