Toitumine Ja Toitmine: kasside

Mõtlete, et mida oma kassile süüa anda? Neist artiklitest on abi.  

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Terve elu algab toidust

Kas võtsite just uue kassi või kass on sisenemas uude elufaasi – ikka leiate end ilmselt loomatoidu riiulite vahel mõtlemast, kas teie kass saab ikka õiget toitu. Nii see on, kassile kvaliteetse ja hästi tasakaalustatud toidu andmine on üks parimaid asju, mida saate teha, et teie kass elaks pikalt ja tervelt.   

Parim toit teie kassile

Kassiomanikuks olemine tähendabki oma kassi terve elustiili toetamist, ja see kõik algab õigest toidust. Lisaks ohtrale veele vajab ta oma igas elufaasis õiget kassitoitu. Veenduge alati, et see sisaldaks valke ja süsivesikuid, vitamiine, mineraalaineid ja teatud tüüpi rasvu. Kui teie kassil on seedetrakti probleemid, kuseteede probleemid, nahaallergiad või vajavad tähelepanu ta hambad, siis otsige just nende vajaduste jaoks mõeldud eritoite. 

Kassitoidu vahetamine

Paljud arvavad, et kassid peaksid terve elu sama toitu sööma. Tegelikult võivad kasside toitumuslikud vajadused muutuda ja muutuvadki, põhjuseks sellised tegurid nagu elufaas, aktiivsustase ja üldine tervis. Näiteks sobib vanadele kassidele hästi ekstra neile mõeldud madala naatriumi-, valgu- ja rasvasisaldusega toit, mis aitab neil pisut alla võtta. Aga samast toidust ei piisaks kassipojale, kes vajab kasvu tagamiseks palju toitaineid. 

Toidud, mida vältida

Te teate ilmselt nimetada paari põhjust, miks kassid ei peaks koos teiega toidulaua taga istuma – üheks on see, et inimeste toit ei ole neile hea, seal on sageli väikese looma jaoks liiga palju kaloreid ning mõned toidud võivad kassidele mürgised olla. Majapidamistes leidub palju mürgiseid toite ja kemikaale, mille suhtes silmad lahti hoida, kuid teatud asjadest tasuks olla teadlik – näiteks sibulad ja küüslauk on kassile mürgised ja võivad tekitada aneemiat. Ka alkohol on kassile mürgine, isegi väikeses koguses. Kui märkate kunagi, et teie kass käitub pärast nende toitude manustamist imelikult, siis helistage kindlasti kohe loomaarstile.