Kuidas koerad omaniku pika äraoleku järel oma kiindumust väljendavad

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui te ilma koerata reisil käisite, siis on tagasi tulles kõige toredam näha, kui õnnelik ta teid nähes on. Ent omanikku nähes võib koera reaktsioon ka mõnikord ootamatu olla. Vaadake koerte kümmet naljakat viisi, kuidas oma semu pärast pikka lahusolekut tervitada.

Mõelge oma kodu ja perekonna peale.

Two young blonde boys and a baby snuggle with a larger brown dog in bed.Kas te elate üksi või on teil suur pere? Kas teil on väikeseid lapsi, muid loomi või noorukeid? Lisaks perekonnaliikmete hindamisele mõelge ka oma kodu füüsilistele omadustele. Mõelge ruumi peale – kas teil on maja või korter, suur tarastatud aed või väike muruplats, jalutamiseks sobiv ümbrus või tuleb autoga sõita koeraparki – kõik see tuleb arvesse võtta, kui endale koeratõugu valite.

Need küsimused aitavad teil koera valides valikut kitsendada. Kui te elate näiteks korteris ja teil ei ole vaba ligipääsu pargile või jalutuskohale, siis sobib teile pigem väike koer, kes ei vaja liikumiseks palju ruumi. Kui teil on väikesed lapsed, siis tasub vältida toi-tõuge, kes on haprad ja väikeste laste läheduses närvilised, teile sobivad pigem suured tõud, kes teadaolevalt väikeste lastega hästi läbi saavad. Kui teile meeldivad väga suured koerad, näiteks dogid või bernhardiinid, siis vaadake, et teil oleks nii suure koera jaoks piisavalt palju ruumi nii majas kui ka aias.


1. Superselfid

Inimestele meeldib maailmale näidata, kui õnnelikud nad on pärast pikka reisi lähedastega kohtudes, ja ka mõned koerad armastavad taaskohtumisel poseerida. Sageli on põhjuseks soov teid matkida, aga sellest saab täiusliku pildi. On koeri, kellel on selfide jagamiseks lausa oma sotsiaalmeedia kontod!.

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass


2. Ootab kõhusügamist

Milline loomaomanik ei tahaks uksest sisse astudes otsemaid kohvrit käest visata ja kutsul kõhtu sügada? Paljud koerad jäävad põrandale, kuni omanik neile teenitud tähelepanu osutab, teised aga toimivad hoopis nii....

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass


3. Näost näkku tervitamine

Parempoolne koer ootab oma omanikult ilmselgelt selgitust, miks see nii kaua ära oli (tegelikult ta tahab tema lõhna tagasi saada). Olgu tegemist koeramuside või kõhusügamisega, koeraga tuleb pärast äraoldud aega kindlasti kahekesi aega veeta.

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass


4. Toob mänguasju

Nagu võite ette kujutada, hakkab koertel omaniku äraolekul igav, seega ärge üllatuge, kui ta toob teile kõik majapidamises leiduvad mänguasjad, kui te viimaks koju tagasi jõuate. Arvatavasti tahab ta teiega nüüd kõvasti mängida.

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass


5. Täielik tobedus

Mõned koerad lähevad pereliikmeid nähes täiesti ogaraks ega suuda end vaos hoida. Nad kihutavad ringiratast, hauguvad ja hüppavad, vingerdavad selili ja teie ei suuda teha muud kuni naerda, kuni nad viimaks maha rahunevad ja uskuma jäävad, et te olete tõesti tagasi.

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass


6. Akna all ootamine

Omaniku nägemise üle rõõmustav koer võib päranisilmi ja saba liputades akna all oodata. Paljud koerad oskavad teie auto häält (ja välimust) teistest eristada, ja sellest piisab, et nad tormavad akna alla ja näitavad välja oma rõõmu teie naasmise üle (millega loodetavasti kaasneb mõnus maiuspala).

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass

7. Kus sa olid?

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass
 

Kas teie koer nuusutab teid põhjalikult üle, kui te reisilt tagasi tulete? Koertel on PBS-i andmetel ninas üle 300 miljoni lõhnaanduri ja nad saavad aru, kui te olete teiste loomade seltsis või uutes kohtades käinud. Ja nad armastavad hirmsasti nuusutada kõiki uusi lõhnu, mis te endaga kaasa toote.


8. Põhjalik musitamine

Mõned ei suuda ära oodata, kuni saavad teid põhjalikult üle musitada (ja ehk isegi kallistada), kui te lühikeselt reisilt naasete. Koertele meeldib omanike vastu suurt armastust välja näidata, ja millisele koeraarmastajale ei meeldiks pärast pikka reisi märja ninaga näkku saada?

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass


9. Mängime peitust!

little sleeping French bulldog puppies lying on a beautiful green grass

Ehkki suurem osa koeri tuleb reisilt naasva omaniku juurde joostes ja haukudes, eelistavad mõned end ära peita ja oodata, kuni omanik ta üles otsib. See ei tähenda, nagu poleks ta teie järele igatsust tundnud, seega pühendage tagasi jõudes talle mõneks ajaks kogu tähelepanu.

10. Absoluutselt mitte midagi

„Ae, ma olen kodus!“ Ei kippu ega kõppu. Kui koer edasi magab ega tee teie naastes mitte kui midagi, siis ei tähenda see, et ta teid taga ei igatsenud. Mõni näiteks ootab, et te läheksite ja võtaksite tal ümbert kinni, teine aga on (aja jooksul) lahusolekuga ära harjunud ja teab, et ta ei pea soovitud kallistuse saamiseks etendust andma. Koertel on eri viise näitamaks, kuivõrd ta teist puudust tundis, ja nende hetkede tabamine aitab teil meeles pidada neid miljoneid põhjuseid, miks te oma lemmikut nii väga armastate.

Autori tutvustus

$authorImageAlt

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus oma loomaomanik ja -blogija Oklahoma osariigist Tulsast, kus ta tavaliselt kirjutab terve sületäie karvakerade valvsa pilgu all.

 

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.