Kassipoja leidmine: Kust otsida

Published by
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Sul on plaanis endale kassipoeg võtta? Loomade julma kohtlemise vastu võitlev heategevusorganisatsioon RSPCA võttis ainuüksi 2019. aastal oma hoole alla 29 432 kassi, nende sõnul vajavad hüljatud kassid ja kassipojad pandeemia ajal päästmist rohkem kui kunagi varem. Selle valgusel on eriti tähtis, et teadvustaksid endale kassi võtmisega kaasnevat vastutust ja mõtleksid hoolikalt järele, kust endale kass võtta.

 

Kas ma peaksin võtma endale kassipoja?

Kassi võtmisega kaasnevad suured kohustused, seega kaalu enne otsuse langetamist hoolikalt alljärgnevaid olulisi küsimusi.

  • Kas minu kodu on kassipoja võtmiseks valmis? Kassipoeg tahab tutvuda oma uue kodu iga nurgaga. Ta tahab ronida raamaturiiulitesse, uurida väikseid peidukohti ja mängida kõigega, mis satub tame tillukeste käppade ulatusse. Selleks, et Sinu kass võiks tunda end turvaliselt ja ühtlasi Sinu kodu terveks jääda, pead olema valmis tegema muudatusi. Kaalu alljärgnevat, et muuta oma kodu kassipojale sobivaks.
  • Kas minu perekond on valmis kassipoega võtma? Sul võivad kodus olla väikesed lapsed või teised lemmikloomad. Lapsed, kellel pole kunagi olnud lemmiklooma, ei pruugi osata nendega ringi käia. Kui Sinu lapsed nuiavad, et Sa võtaksid kassipoja, ära anna kohe järele, vaid veendu kõigepealt, et nii nemad kui ka Sa ise olete valmis endale uut vastutust võtma. Kuigi Sinu lapsed võivad lubada kassi toita, tema eest hoolitseda ja tema järelt koristada, on siiski Sinu ülesanne õpetada lastele, kuidas tuleb kassipoja eest hoolitseda.
  • Kas Sa peaksid kõigepealt mõtlema teistele lemmikloomadele? Kui Sul on juba kodus lemmikloomi, võib neil uue lemmikuga harjumine aega võtta. Tutvusta neid omavahel aeglaselt ja ära jäta enne üksi, kui oled kindel, et nad on selleks valmis. Ära unusta, et Sinu kodus elavad lemmikud on harjunud saama Sinu täieliku tähelepanu, pidama kodu ja Sind enda omaks ja seega on oluline anda neile sama palju hellust nagu varem, et üleminek lihtsam oleks.
  • Kas mul on piisavalt aega kassipoja jaoks? Kassipojad on tilluksed karvased energiapallid, kes tahavad Sind tundma õppida ja Sinuga mängida. Kui kassipojad liiga sageli üksi jätta, võivad neil hiljem tekkida käitumisprobleemid. Nad vajavad rohkel liikumist, treeningut ja mänguaega.
  • Kas mul on piisavalt kannatlikkust kassipoja õpetamiseks? On samuti väga oluline kaaluda, kas Sul on piisavalt kannatlikkust kassipoja õpetamiseks. Kassipojad vajavad nagu lapsedki rohkelt tähelepanu ja neid tuleb õpetada vastuvõetavalt käituma. Mõtle järele, kas Sul on piisavalt kannatlikkust, et õpetada kassipoega liivakastil käima, mööblit mitte kratsima või mööblile hüppama.
  • Kas na saan endale lubada kassi eest hoolitsemist? Kassipoja võtmine on pikaajaline rahaline kohustus, mis algab steriliseerimise/kastreerimise, vaktsineerimise ja kiibistamisega ning jätkub aastaid toitmise, liivakasti täitmise ja arsti juures käimisega. Sa peaksid ka mõtlema, mida lähevad maksma kassi terviseprobleemid, mis võivad hiljem tekkida. Tutvu selle Battersea Koerte ja & Kasside Kodu koosatud kassiga kaasnevate kulude tabeliga: Nemad soovitavad ka võtta kindlustusr, et kaitsta end ootamatute kulutuste vastu.
  • Millise kassipoje ma peaksin võtma? Tutvu enne kassipoja võtmist erinevate tõugudega. Mõtle, kui palju Sa saad oma kassile aega pühendada, kui palju Sul on ruumi, kas Sul on allergiaid ja milline on Sinu elustiil.

Perele õige kassi valimine

Loomadele kodu leidmisega tegelevad organisatsioonid näevad igal aastal arvukalt tagasi toodud loomu, sest looma võtjad ei osanud ette naha, mida see endaga kaasa toob. See võib olla ränk kogemus nii omanikule kui ka kassipojale, seetõttu on äärmiselt oluline valida kassipoeg, kes sobib nii Sinule kui ka Sinu perele. Kui Sa pole kindel, milline kass Sinule sobib, siis küsi nõu.

Omanikud,kes enne kassipoja võtmist peavad nõu perekonna, sõprade või loomaarstiga, jätavad suurema tõenäosusega kassipoja alles ja oskavad temast rõõmu tunda.

Kust kassipoeg võtta

Loomade varjupaigad, päästeorganisatsioonid ja heategevusorganisatsioonid on täis armastavaid terveid kasse ja kassipoegi, kes igatsevad oma kodu järele. Uuri oma kodukoha varjupaiku, kes aitavad Sul sobiva kassi leida.

Ka loomaarst võib Sulle soovitada mõnda kohalikku päästeorganisatsiooni. Ole valmis koduinspektsiooniks, sest palju loomapäästjad tahavad olla kindlad, et nende kassipojad saavad hea kodu. Hill’s Facebooki lehel on varjupaikade nimekiri, mis aitab Sul leida oma kodukohas sobiva kassipoja . Kui Sa soovid puhtatõulist kassipoega, võib loomaarst soovitada Sulle tõuaretajat.

Vaata ka meie kassipoegadele vajaliku varustuse artiklit, et end oma väikese karvase sõbra jaoks ette valmistada. Millise kassi Sa ka välja ei valiks, hoolitse tema eest ja armasta teda, sest ta on Sinu pere uus liige.

 

Seotud artiklid

Seotud tooted