10 nõuannet, kuidas kodu kassikindlaks muuta

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kas toote noore kassi koju perekonna juure? Kodu kassikindlaks muutmine on tähtis, et teie uus karvane sõber ei näriks, sööks ega kratsiks midagi, mida ei tohi. Kui võtate vanema kassi, võib ta vähem pahandust teha, aga mõelge siiski läbi, kuidas mööblit uue elaniku tarbeks kassikindlaks muuta. Siin on mõned nõuanded kodu kassikindlaks muutmiseks.

1. Neile meeldib kratsida ja närida

Kassid on nagu inimbeebid, nad õpivad maailma tundma silmade, käte (nojah, käppade) ja suuga. Kassid on mänguhimulised loomad, vanusest sõltumata, ja nad armastavad kõike käppida ja mängida kõigega, mida maast leiavad. See viimane on tähtis asjaolu, teie võite ju arvata, et põrand on puhas, aga kui käpuli laskute, siis leiate ilmselt asju, mis võivad kassipojale probleeme tekitada.

Otsige järgmisi esemeid ja eemaldage need diivanite ja riiulite tagant, enne kui kassipoja koju toote:

 • nöörid
 • saiapaki kinnitusklambrid
 • patsikummid
 • paelad
 • kummilindid
 • kilekotid
 • õmblustarvikud
 • nukkude/mänguasjade tarvikud
 • lauamängunupud
 • kustukummid

Kassipoegadel on lihtne väikseid asju käpaga üles tõsta ja alla neelata ning teie kodus võib olla palju asju, mida ta ikkagi närida üritab, näiteks elektrijuhtmed. Teipige põranda külge kõik juhtmed, mida te ei saa kassi käeulatusest ära viia, isegi kui neid kasutab mõni püsiseade, mida tuleb liigutada koos juhtmetega. Kui juhe kuulub mõnele ajutisele seadmele, näiteks triikrauale, siis arvestage, et rippuv juhe võib kassi külge tõmmata. Ta võib seda pidada mänguasjaks, aga kui ta triikraua endale triikimislaualt pähe tõmbab, võib ta rängalt viga saada.

Lisaks elektrijuhtmetele ja -kaablitele kinnitage ka telefonijuhtmed, kardinanöörid jms, mis võivad uuele kassipojale ohutud mänguasjad tunduda. Ärge unustage kodu kassikindlaks muutmisel neid asju!

2. Kõik taimed ei ole tervislikud

Toalilled toovad koju tohelust, aga vaadake hoolikalt, millele kassipojal ligipääs on. Filodendron, kannikesed, puuvõõrik ja jõulutäht on mõned näited mürgistest toataimedest, mis võivad püsival kokkupuutel kassi väga haigeks teha. Levinud aiataimedest on kassidele mürgised kannikesed, asalead ja nartsissid. Samuti tuleb vaadata, et koju toodud lõikelilled kassidele ohtlikud ei oleks.

3. Hoidke kaas kinni

Kassid ja kassipojad otsivad pidevalt vett, mida nad saaksid päeva jooksul rüübata. Sageli meeldib neile lakkuda vett WC-potist. Teie meelest on see jäle, aga kõik kassid ei ole nii maitsetundlikud ning sealt leiab ta janu korral alati vett. Kui kodus on kassipoeg, hoidke potikaas alati kinni. Kui kaas on lahti, võib teie sõbrake sinna ka sisse kukkuda. Kas kodus on veel anumaid, mis tuleks kinni hoida? Prügikastid, pesukorvid, pesumasin ja kuivati. Te ei taha ju, et kassipoeg sinna kinni jääb ja välja ei saa.

4. Kuumad kohad on ohtlikud

Teie kassipojale meeldib soojus, aga teie peate vaatama, et need mõnusad kohad oleksid talle ka ohutud. Kui soojus tuleb kaminast või pliidist, siis õpetage talle, et need ei ole magamise kohad. Vajadusel reguleerige kassi ligipääsu, viies tema ronimiskohad mujale või äratades ta teatud aja möödudes üles. Vaadake, et elektrilised küttekehad oleksid kontaktist välja võetud ja korralikult ära pandud, kui neid ei kasutata. Kui küttekehad on sisse lülitatud, hoidke neil pidevalt silma peal, et hoida kogu perekonda üle kuumenemast.

5. Muutke mööbel kassikindlaks

Kassidele ja kassipoegadele meeldib kratsida, kuid nad ei tea, mida nad ei tohi kratsida, kui teie neile seda ei õpeta. Kassipoja küüntele on heaks sihtmärgiks rasked mööbliesemed, näiteks diivanid või lauad. Nende lemmikuks on ka vaibad ja vaipkattega trepiastmed.
Small striped kitten playing with kitten toy standing on cat tree.

Kui te püüate oma kodu kassikindlaks muuta, siis ärge mõelge vaid sellest, mida kass võib kratsida, vaid ka asjadest, mida mööda ta võib ronida: kardinad, pikad laudlinad või raamaturiiulid. Ennetage seda kalduvust kassipuu või kraapimispostiga, et ta teaks täpselt, millised asjad on tema omad.

6. Pange ära asjad, mida ta puutuda ei tohi

Kassid on loomult uudishimulikud, nii et kapiukse sulgemine ei tähenda, et teie kassist sõber sealt eemale hoiab. Ostke lapsekindlad lukud kappidele, kus hoiate puhastusvahendeid ja ravimeid. Võite neid ohutuse mõttes ka kapi ülemisel riiulil hoida. Pidage meeles, et kass oskab ronida, nii et kapiuks tuleb ikkagi kinni hoida.

Kui kassipoeg tuleb mõnest toast eemale hoida, siis hoidke see uks alati kinni. Lapse- ja koeraväravad ei aita kassi puhul, kes väljaande Mother Nature Network väitel suudab hüpata enda kõrgusest viis korda kõrgemale. Kõik tähtsad mälestusesemed tuleks panna luku taha või kindlasse kohta. Kas kadunud sugulane pärandas teile kalli vaasi? Mässige see turvaliselt pehmendusmaterjali ja pange ära, kuni loomad on küllalt vanad, et need terveks jätta.

7. Vaadake üle kitsad kohad

Kassidele meeldib pugeda väikestesse soojadesse kohtadesse. Enne kuivati luugi sulgemist vaadake, et kassipoeg seal pärastlõunast uinakut ei tee. Sama käib ka teiste vaiksete kohtade kohta, näiteks sahtlid, kapikorvid, külmkapid ja sügavkülmad.

8. Lukustage kõik aknavõred

Kassipoeg tahab pikutada igas päikeselaigus ning ta poeb vastu aknaklaase, et võimalikult palju soojust saada. Kodu kassikindlaks tehes kontrollige kõiki akna- ja uksevõresid, isegi kui on talv. Muidu unustate seda teha kevadel või suvel, kui kass on juba keskkonnaga harjunud. Kui võre ei ole korralikult kinnitatud, võib kass ohtu sattuda. Suurema turvalisuse huvides hankige kassikindlad aknavõred ja kassikindlad kardinad. Kassikindlad võred on ohutumad ja kestavad kauem kui tavalised võred, sest neid ei ole nii lihtne rebestada.

9. Varuge tema lemmikmänguasju

Mida rohkem teie loomal tegevust on, seda väiksema tõenäosusega satub ta ohtu. Kassipojad armastavad mängida, seepärast investeerige mänguasjadesse, millega ta pärast uinakut mängida saab. Nagu võite ette kujutada, meeldivad talle mänguhiired ja kõlisevad pallikesed, mis tekitavad piisavalt lärmi, nii et te teate, kus kass päevasel ajal on. Võite eeldada, et kassipoeg vaheldumisi mängib teiega ja magab teil süles.

10. Kodu kassikindlaks muutes olge kannatlik

Olgu teie uus kass noor või vana ja tark, ta peab ikka kõik kodus kehtivad reeglid selgeks saama. Kassipoeg võib jätta rahule kõik juhtmed või lahtised esemed, aga armastada kardinatel ronida või riiulitel hüpata. Ta võib veekausi ära põlata ja käia joomas kraanikausis. Muutke üleminek uude koju talle lihtsamaks, hoides teda õppimise ajal ajutiselt väikeses kassisõbralikus ruumis, seejärel andke talle aegamööda järjest suurem liikumisvabadus, kui reeglid talle juba selgeks saavad. Kui lasete tal ringi käia ja uut ümbrust uudistada, siis hoidke tal pidevalt silma peal.

Kui ta läheb kohta, mis võib olla talle ebasobiv või ohtlik, siis võtke tema ohutuse tagamiseks otsemaid meetmed. Suunake kass mujale ja tegelege ohutusküsimustega rahulikult ja armastavalt.

Lõpetuseks: kunagi ei ole hea mõte kassipoega või kassi pahanduse eest karistada. Ta alles õpib koduseid reegleid tundma ja ta ei oska paremini. Kassi karistamine võib olukorra hullemaks teha, sest tal tekib stress ja ta hakkab eemale hoidma. Korralik koolitamine ja hea käitumise premeerimine aitab tal aru saada, kuidas tuleb käituda. Kui märkate soovimatut käitumist, siis suunake ta tagasi mänguasjade või kratsimispadja juurde. Teie loom alles õpib ja vaatab juhatust otsides teie poole. Teil on vaja samasugust kannatlikkust nagu lapsega, kes alles õpib maailma tundma, siis muutub teie suhe järjest tugevamaks.

Autori tutvustus

Erin Ollila

Erin Ollila

 

Erin Ollila on loomaentusiast, kellel on Fairfieldi ülikooli kaunite kunstide magistrikraad loomingulises kirjutamises. Jälgige teda Twitteris @ReinventingErin või tutvuge temaga http://erinollila.com.

 

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.