Koolitus

Lugege neist artiklitest, kuidas treenida kassi. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Kuidas treenida kassi 

Koerad tahavad väga oma „juhile“ head meelt teha, aga kassid on teistmoodi. Neid tahavad rohkem iseendale head meelt teha! Kui tahate, et teie kass enam mööblit ei kraabiks, köögilauale ei hüppaks või teie käsi ei näriks, siis vajate te kõvasti kannatust, austust, kordamist ja premeerimist.  

Õpetamise põhimõtted

Eeskätt ei saa kassid karistustest aru. Hea käitumise premeerimine on palju tõhusam. Kõlab keeruliselt? Mitte ilmtingimata. Öelge talle lihtsalt kindlalt „ei“, kui ta teeb midagi, mida te õigeks ei pea. Kui ta teeb midagi, mida te õigeks peate, siis jagage talle kiitust ja hellitusi. Ka maiustused on alati väga motiveerivad – hoidke mõned toitainerikkad maiustused käepärast. (Aga ärge andke neid talle liiga palju.)

Liivakasti kasutamise õpetamine

Kassid on loomuldasa puhtad loomad, seega on võimalik, et ta juba oskabki tualetti kasutada. Pange kast valmis enne, kui ta teie juurde elama tuleb. Kui teil on kodus piisavalt ruumi, pakkuge talle mitut kasti. Asetage need vaiksesse ja rahulikku kohta ja puhastage neid iga päev.

Kassipoja Sotsialiseerimine

Kassidel on väga lühike sotsialiseerumisfaas. Kõige tähtsam käitumise ja sotsiaalse arengu faas on 4.–16. elunädal. Teie juurde tulles on kass juba ilmselt inimestega kokku puutunud, eriti kui ta tuleb loomade varjupaigast. Tutvustage teda kindlasti ka lastele. Aga öelge neile enne, et nad oleksid kenad. Hoidke tutvustused lühidad, kuni loom tunneb end uute inimeste juures mugavalt. Kui te sunnite teda suhtlema rohke, kui ta tahaks, võib ta muutuda kartlikuks või endasse tõmbuda, samuti võivad tal kassistressi tõttu terviseprobleemid tekkida.