Kassiomanikud: uue kassi koju toomine

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui kassipidamine on teile uus asi, võite te ebakindlust tunda. Isegi kui tegu ei ole teie esimese kassiga, võib uue kassi võtmine olla nii põnev kui ka heidutav. Lihtne on jätta kahe silma vahele midagi, mida teil või kassil võib vaja minna, et tema elu oleks mugavam, eriti esimestel teiega veedetud päevadel ja nädalatel. Vaadake, et teil ja teie uuel kassil oleks kõik vajalik olemas, järgides neid kümmet nõuannet, mis aitavad teil oma uuele kassile parem omanik olla.

Enne kassi tulekut

Enne karvakera kojutoomist leidke aega kodu ette valmistada ja valmistuge ka ise, et muuta üleminek uude ellu talle võimalikult sujuvaks.

1. Kõrvaldage võimalikud mürgid

See on tähtis samm kassi turvalisuse tagamiseks. Kassid hüppavad, ronivad ja poevad kitsastesse kohtadesse, seepärast otsige nii kõrgelt kui ka madalalt kõike, mis võiks olla ohtlik, sh majapidamiskemikaalid, näiteks puhastusvahendid. Ärge unustage toataimi – paljud levinud taimed, sh begooniad, diffenbahhiad ja draakonipuud on kassidele allaneelamisel mürgised, ja õnnetuseks armastavad kassid taimi süüa. Ameerika loomade väärkohtlemise ennetamise ühing (American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) on esitanud põhjaliku nimekirja taimedest, mis on kassidele mürgised, kuid oma uue kassi ja taimede ohutuse huvides on parem kõik taimed ja lilled mujale viia, et ta ei saaks neid näksida.

2. Tehke oma kodu kassikindlaks

Paljudele kassidele meeldib närida juhtmeid ja nööre. See tekitab lämbumisohu ja ka elektrilöögi ohu, kui ta püüab elektrijuhet närida. Pange ära kõik juhtmed ning kardinate nöörid, lõng, õmblusniit ja nõelad, ilututid ja muu nöörisarnane. Käige maja läbi ja kontrollige kõiki avausi, mille kaudu ta saaks ronida torustikku, pööningule, seinte vahele või mujale, kuhu ta võiks kinni jääda, ja kontrollige üle, et need on korralikult kinnitatud. Kui teil on koeraluuk, siis veenduge, et kass sellest välja ei pääse. ASPCA soovitab paigaldada kõikidele akendele tugevad turvavõred ning veenduda, et prügikastide kaaned istuvad tihedalt.

little girl with a dog and a cat on a bed of yellow color

3. Rääkige pereliikmetega

Kui te jagate kodu teiste inimestega, siis hoolitsege, et kõik on uue kassi võtmisega nõus, ja otsustage varakult, kes vastutab tema toitmise ja liivakasti puhastamise eest. Kui teil on lapsed, siis kehtestage reeglid ja rääkige neile, kuidas on ohutu kassiga mängida.

4. Valmistage oma teised lemmikloomad

Kui teie uus kass ei hakka olema teie ainuke loom, siis peate te tutvustamist hoolikalt planeerima. PetMD soovitab olemasolevaid loomi uue loomaga tutvustada nii, et lasete neil enne uue looma kojutoomist nuusutada tema aset või mõnd asja, millega ta tegeles. Valmistage uuele loomale ette väike turvaline koht, kus esimesed päevad omaette mööda saata, näiteks vannituba, et ta saaks uue keskkonnaga rahus kohaneda. See annab talle koha, kuhu ta saab teiste majapidamise liikmete soovimatu tähelepanu eest peitu pugeda.

5. Ostke vajalikud asjad

Toidu- ja veenõud, liivakast ja kassiliiv rahuldavad põhivajadusi. Hea kassiomanik tahab, et loom tunneks end õnnelikult ja mugavalt. Selleks on vaja hooldusvahendeid, näiteks kassihari, kassišampoon ja küünelõikur, erinevaid kassimänguasju ja vähemalt üht kassiaset. Kui tahate teda mööblist eemal hoida, siis vajate kassiaset igas toas. Kaaluge võimalust hankida kassi ronimispuu, et ta ei hüppaks kappidele ega laudadele, rahuldades oma isu kõrgel istumise järele. Postide ja patjade kratsimine annab kassile võimaluse küüsi teritada ilma mööblit või vaipu rikkumata.

6. Varuge kvaliteetset toitu

Kõhuprobleemide vältimiseks viige ta uuele toidule üle aeglaselt, seega püüdke varuda ühe nädala jagu toitu, mida talle anti varjupaigas või aretaja juures, ja viige ta aegamööda üle enda poolt eelistatud täieliku ja tasakaalustatud kassitoidu margile.

Kui kass on kodus

Kassi kojutoomisele järgnevatel päevadel ja nädalatel aitavad need sammud teil teda uue eluga harjutada ja olla ise võimalikult hea loomaomanik.

7. Pange kinni aeg loomaarsti juures

Niipea kui saate, laske loomaarstil kass üle vaadata ja veenduge, et tal on tehtud vajalikud vaktsiinid. Loomaarst oskab öelda, kas tuleks erinevatel tervislikel ja ohutusega seotud põhjustel steriliseerida/kastreerida. Kui teil ei ole veel oma loomaarsti, siis pidage nõu sõprade ja perekonnaliikmetega, kellel on kogemusi antud piirkonna loomaarstidega. Pidage meeles, et lisaks teile ja perekonnaliikmetele on loomaarst teie kassi tervise ja rahulolu seisukohast kõige tähtsam inimene.

8. Hankige talle edevuseasju
Pet tabby cat laying in a residential window. Shallow depth of field with focus on eyes.

Õnnetusi võib juhtuda alati, ükskõik kui hoolas te ka poleks. Kui teie kass ära kaob, tõstab teie kontakktteabega kaelarihm võimalusi, et te ta tagasi saate. Paljudes varjupaikades pannakse loomadele enne väljasaatmist mikrokiip, nii et ka seda asja tasub enne uurida, kui kass ootamatult jalga laseb.

9. Alustage kohe õppetundidega

Kassipojad ja noored kassid tuleb õpetada liivakasti kasutama ning igas vanuses kassid peavad selgeks saama majas kehtivad reeglid. Laitke soovimatut käitumist seda katkestades ja tähelepanu valju heliga kõrvale juhtides, ja premeerige teda maiustega, kui ta õigesti käitub. Proovige kinnitada mööblile ja teistele pindadele, mida talle kratsida meeldib, kleepuvaid teibiribasid, ja meelitage ta näiteks palderjaniga sobivate objektide, näiteks kassiaseme ja kratsimispostide juurde.

10. Treenige tema keha ja mõistust

Kassid tüdivad kergesti ja tüdinud kass teeb sageli pahandust. Kassimänguasjad annavad talle tegevust ja hoiavad mõtte erksa ning lisaks püsib ta siis vormis. Võimalusel sättige akna juurde õrs, kust kass saab linde, oravaid ja inimesi vaadata. Ja laske tal lihvida oma jahiinstinkte, tekitades talle liikumist, peites majas talle leidmiseks ära maiuseid ja mänguasju.

Peamine asi, mida kass vajab, on turvatunne ja armastus, mis peakski olema iga kassiomaniku eesmärk. Siinkirjeldatud juhiseid järgides võite olla rahulik teadmises, et kõik kassi peamised vajadused on rahuldatud, ja keskenduda hoopis oma uue sõbraga suhete loomisele.

Autori tutvustus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

 

Jean Marie Bauhaus oma loomaomanik ja -blogija Oklahoma osariigist Tulsast, kus ta tavaliselt kirjutab terve sületäie karvakerade valvsa pilgu all.

 

Seotud artiklid

 • The pick of the litter

  If you are choosing your kitten from a litter, a few simple tips can help you pick well. Take your time and ask lots of questions.
 • Adopting an Adult Cat

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Kassipoja leidmine: Kust otsida

  Kassipoegi võib saada erinevatest kohtadest. Loe, kuidas leida endale kassipoeg varjupaigast, tõuaretajalt, päästeorganisatsioonist või kohaliku ajalehe kaudu.
 • Miks kaaluda kassi võtmist varjupaigast

  Kui te võtate endale kassi, saate midagi enamat kui vaid parima sõbra – lisaks võite päästa ka tema elu. USA-s elab Ameerika loomade väärkohtlemise ennetamise ühingu (ASPCA) andmetel varjupaikades kodu ootel üle 3,4 miljoni kassi.

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.