Kas iivelduse ja kõhulahtisuse korral tuleks viivitamatult loomaarsti poole pöörduda?

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kas sinu koer oksendab? Kas sa oled märganud, et tema väljaheite värv ja konsistents on muutunud? Oksendamine ja kõhulahtisus on lemmikloomadel üsna tavalised ja neil võivad olla erinevad põhjused. Sageli pole muretsemiseks põhjust – koer võis süüa midagi ebameeldivat või saada mõne pisiku nagu meiegi. Kuigi see läheb tavaliselt iseenesest mööda, tuleks ikkagi olla ettevaatlik, sest tegemist võib olla tõsisema probleemiga. Oksendamine võib näiteks kiiresti tekitada vedelikupuuduse. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul otsustada, kas peaksid oksendamise ja kõhulahtisuse korral loomaarsti poole pöörduma.

Tegutsemine

Kui koer oksendab, on kõige olulisem, et sa ei annaks talle süüa ja vaataksid, et tal oleks piisavalt värsket vett. Kui koer oksendab rohkem kui 8 tundi või teeb seda väga sageli, pöördu loomaarsti poole. Kui koeral on kõht lahti, pole tavaliselt põhjust söögi andmisest hoiduda. Tavaline kõhulahtisus läheb kahe-kolme päevaga iseenesest üle.

Siiski, kui koer on haige, on asjaolusid, mille puhul sa ei tohiks oodata 24 tundi, enne kui loomaarsti poole pöördud.

Pöördu loomaarsti poole, kui:

 • Sinu koer on väga noor või väga vana, sest siis võib tal väga kergesti tekkida vedelikupuudus
 • Sinu koeral on mõni haigus, näiteks diabeet
 • Sinu koer juba saab mõnda ravimit Küsi loomaarstilt, kas ravimite andmise peaks selleks ajaks lõpetama, kui sinu lemmikul on paha olla
 • Kui okses või väljaheites on verd või musta tõrva meenutavat ainet
 • Kui koer on väga õnnetu, masendunud ning tema igemed on kuivad ja kleepuvad
 • Kui sinu koera kõht hakkab paistetama, ta oigab või proovib oksendada, aga midagi ei tule välja. Kõhu paistetus võib anda märku tõsisest probleemist. Kui sa seda märkad, siis pöördu viivitamatult loomaarsti poole.
 • Kui sinu koera kõht tundub 24 tunni pärast olevat korras, küsi vajadusel loomaarstilt, mida talle süüa anda. Loomaarst soovitab sageli, et sa ei pöörduks kohe tagasi tavalise toidu juurde, vaid kasutaksid eritoitu, nagu näiteks Hill's Prescription Diet i/d.

Veel üks nõuanne – helista ette, enne kui oma kõhumurega koera loomaarsti juurde viid. Kui kahtlustatakse, et koer võib teisi nakatada, palutakse sul tõenäoliselt oodata eraldi ooteruumis.

Seotud artiklid

 • Oma kutsika kehakaalu jälgimine

  Kas sa tead, et rasvunuks peetakse lemmiklooma, kelle kaal ületab ideaalkaalu 15% võrra või rohkem? Pisikese koera puhul nagu Chihuahua on see kõigest 330 grammi, Rottweileri puhul aga üle 7,5 kilogrammi.
 • Kas sinu koer on heas vormis?

  Dogs running Kuidas aru saada, et sinu koer on ülekaaluline? Esiteks kaalub loomaarst koera regulaarsete kontrollide ajal. Kontrollvisiitide vahelisel ajal katsu koera ribisid – kas neid on raske või koguni võimatu tunda? Kui nii, siis on koer ülekaaluline.
 • Koerte seedetrakti ja seedehäired: Tüübid & põhjused

  Dogs running Loe lähemalt koerte seedetrakti (GI) häirete ja -haiguste hoiatusmärkide, sümptomite ja ravi kohta.
 • Mida peaksin tegema, kui mu koer on ülekaaluline?

  black schnauzer purple collar Koera ülekaal on tõsine probleem – loe lähemalt, kuidas aidata oma koeral toitumise parandamise abil saledamaks ja tervemaks saada.

Seotud tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »