Soodsad mängud kassiga: 7 täiesti tasuta mängu

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Mängimine on kassi tervisele ülioluline. Stimuleeriv keskkond hoiab kassi vaimselt ja füüsiliselt aktiivsena.

Kassi mänguasjadel ei pea tingimata hinnasilti küljes olema. Tegelikult võib ükskõik millest teie karvasele sõbrale soodne ja odav mänguasi saada. Kassile pakuvad palju rõõmu näiteks pappkastid, äravisatud ajalehed ja isegi jääkuubikud.

Aga et tõeliselt lõbus oleks, peate ka ise kaasa mängima! Kasutage oma fantaasiat ja leidke majapidamisest mõned vahvad esemed ning leiutage endale ja kassile toredaid mänge, mis ei maksa sentigi!

Siit leiate seitse ideed, kuidas kassiga mängida.

1. Uruloomad

Kassidele meeldib hirmsasti „jahti pidada“. Andke talle võimalus jahtida, libistades oma kätt teki all ringi ning ta hüppab kohe sellele kallale. Kui aga kassil on teravad küüned, siis ei pruugi õhuke tekk kätt piisavalt kaitsta. Seetõttu kasutage vajadusel pehmet mängulooma või mõnda muud eset, et oma sõrmi metsiku kiskja eest kaitsta. 

2. Kortsus paberinutsakud

Ärge visake rämpsposti ära. Kortsutage see hoopis kokku ja visake kassile. Ta ajab selle tõenäoliselt toa teise otsa, siis jookseb sellele järele ja annab paberist pallile veel hoogu juurde. Ei tasu üllatuda, kui ta selle tagasi toob, et te seda ikka ja jälle uuesti viskaks.Calico cat with intense yellow eyes peering out of a brown paper bag.

3. Laske kassil ajalehte „lugeda“

Liigutage midagi ajalehe all, täpselt nii nagu tekiga (lusikat, pliiatsit või söögipulka). Kassile on see vastupandamatu ning ta püüab seda kätte saada. Pange ajaleht telgina püsti ja laske kassil end selle alla peita, ise aga lohistage mõnd nööri või paelakest temast mööda. Rünnak!

4. Kotijooks

Kortsus pruunis paberkotis on midagi, mis võib kassile mitmeks päevaks lõbu pakkuda. Muudke mäng interaktiivseks krabistades kotti väljast, samal ajal kui kass selle sees on. Ta jahib kõiki varjusid ja helisid. Koti mõlemasse otsa tasub teha augud, et kass sellesse lõksu ei jääks, kui ta koti tagurpidi keerab.

5. Torukindlus

Selle mängu jaoks on vaja pisut meisterdamisoskusi, aga usume, et saate hakkama. Võtke väike kast, näiteks kingakarp või tühi pabersalvrätikute karp, millel on kaas pealt ära lõigatud. Pange sellesse püstiselt (tühjad) tualettpaberi pappsüdamikud. Karbi täitmiseks kulub neid umbes tosin. (Kasutage torude kokku liimimiseks kuuma liimipüstolit, sest muidu on varsti terve maja neid täis. Kui teil selle vastu midagi ei ole, siis võib selle ka vahele jätta.) Nüüd on aga otsustamise koht: Karbi alla võib lõigata väikesed augud et sealt mänguasja erinevates torudes üles alla liigutades lasta kassil neid püüda. Teise võimalusena võid torudesse pista maiustusi, mida väikeste kortsus paberi- või riidetükkidega peita, et kassil oleks nende kättesaamisega rohkem tööd.  

6. Jääkuninganna

Mängige kassiga jäähokit. Istudes kahhel- või linoleumpõrandal libista kassile mängimiseks jääkuubikut. Võidab see, kes esimesena värava lööb.

7. Tehke ise kassimaja

Kassile võib mängimiseks anda lihtsalt tühja kasti, mis pakub talle pikaks ajaks palju tegevust. Kuid samas võiksite sellest ehitada ka midagi palju põnevamat. Leidke tühi pappkast ja lõigake igasse külge kassisuurused augud. Ärge piirduge ainult ühe kastiga. Pangee mitu kasti ülestikku, katke pealt tekiga ning nii valmibki super-kassimaja. 

Kassid teevad ise oma elu põnevaks. Järgi nende eeskuju, leiuta vahvaid mänge ja mänguasju, kasutades majas leiduvad harilikke esemeid, ilma rahakotti välja võtmata. Minge nüüd mängima!

PS. Kui olete kassiga mängimise lõpetanud, siis korjake kokku kõik nöörid, paelad ja muud sarnased esemed. On juhtumeid, kus kass on nööri ja muid sarnaseid asju söönud ning seetõttu arstiabi vajanud.

Contributor Bio

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy on vabakutseline publitsist, kes elab Pennsylvania osariigis Eries. Tal on kuldse retriiveri ja puudli segu nimega Maddie, kes peab jalutamas käies alati naabri aias üht kindlat kohta nuusutama.

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.