Kassid ja pühad

Avaldanud Jean Marie Bauhaus
minutit lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kassid ja pühad ei pruugi alati hästi kokku sobida. Lisaks kassi turvalisuse küsimusele tekib oht, et ta jäetakse pühadesaginas tähelepanuta või pühademelu ajab ta endast välja. Igal juhul muudab see kassi rahutuks ja ärevaks ja see võib esile kutsuda soovimatu käitumise. Aga see ei pea nii minema. Loe lähemalt, kuidas muuta pühad koos kassidega rahulikuks ja mõnusaks nii Sulle kui ka Sinu kassile.

Valmista ette turvaline koht

Black and orange cat sleeping with head on blue pillow in front of Christmas décor.
Sinu kassil peab olema võimalik minna kuhugi, kus ta saab rahuneda, kui mürgel tema jaoks liiga valjuks läheb. Seda eriti juhul, kui korraldate peo või pakute öömaja kassile võõrastele inimestele. Isegi kui Sa pühade ajal külalisi vastu ei võta, muutub kass keskkonna muutumisel rahutuks. Elutuppa ootamatult kerkiv puu tekitab kassis eeskätt uudishimu, aga kui puu mahutamiseks tuleb ka mööblit liigutada, läheb kass stressi.

Jäta üks tuba või vaikne majaosa pühade ajaks kassi pelgupaigaks, soovitatavalt tema liivakasti läheduses. Tee see koht talle mugavaks ja kutsuvaks ning pane sinna tema pesa ja lemmikmänguasjad, viige sinna tema toit ja veenõu, aga mitte päris liivakasti kõrvale. Samuti on hea mõte kassi elu söögi- ja liikumisaegade osas tavapärane hoida, soovitab Ameerika Loomakaitseselts.

Kehtesta majareeglid

Kui Sul on külalised, siis informeeri neid kassi pelgupaigast. Külalised võivad küll kassiga suhelda, kui kass tahab, aga ära sunni teda oma mugavustsoonist välja tulema ja sotsiaalne olema. Kui külas on lapsed, keda kass ei tunne, siis tuleks ka neile kassiga suhtlemise reeglid kehtestada. Kui kass muutub külaliste juuresolekul ärevaks, siis tuleks ta mõnda rahulikku kohta viia. Sotsiaalsem kass võib tahta pühadesündmuste ajal ringi luusida ning valveta jäetud toidutaldrikud võivad langeda tema saagiks. Jälgi, et külalised ei annaks kassile inimeste toitu ega jätaks taldrikuid valveta, muidu võib kass pühade ajal paksuks minna.

Kase kassil lustida

Gray and black striped tabby with Santa hat on lies in middle of Christmas lights.
Siin on paar ideed, kuidas karvane lemmik saaks pühadetraditsioonidest osa võtta:

 • Kingi uus mänguasi. Pühadeteemaline palderjaniga täidetud kassimänguasi tõmbab kassi tähelepanu endale ega lase tal pahandust teha, kuni kuuske ehitakse või kinke pakitakse. Lisaks on tore vaadata, kuidas ta sellega mürab.
 • Käi kassiga poes. Jäta kaupluste pühademürgel vahele, tee endale kruusitäis kakaod, pane villastes sokkides jalad tumbale, võta kass sülle ja tee pühadeostud internetis.
 • Vii kass jõuluvana vaatama. Paljudes loomapoodides ja varjupaikades, samuti ostukeskustes saab teha pilti jõuluvana ja oma lemmikloomaga. Kui Ssinu kassile meeldib väljas käia ja uusi inimesi näha, siis võivad sellest jääda alatiseks meeldivad pühademälestused.
 • Naerata! Võta kass perepildile. Kui talle poseerida ei meeldi, siis säti kõik nii, et ta kasvõi „kogemata“ kaadrisse jääks. Asja lihtsustamiseks võib mõne tühja karbi kinkepaberisse mässida ja asetada kohta, kus ta sinna meeleldi sisse ronib. Kui kass on nõus kostüümi kandma, siis võib ta riidesse panna ja koos oma kassiga sotsiaalmeedia jaoks selfisid teha.
 • Ära unusta kassi perekondlikul kingijagamisel. Võimalik, et talle meeldib pakkepaber või kingikarp rohkem kui kingitus ise, aga tore on vaadata, kuidas ta mängib.

Tegelikult ei ole tähtis, kuidas sa kassiga koos pühasid tähistad, sest kõige olulisem on, et kass ei tunneks end hüljatu või mahajäetuna. Kuid alati lase tal ka omaette olla, kui majas kõva möll käib. Neid juhiseid järgides õnnestub sul kindlasti pühad edukalt veeta ning seal juures kass õnnelikuna hoida.

Contributor Bio

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus on loomaomanik, -blogija ja kirjanik Oklahoma osariigist Tulsast, kus ta tavaliselt kirjutab terve sületäie karvakerade valvsa pilgu all.

Seotud artiklid

 • Cats and children

  154502253 Learn more about how children and cats can live and play together wonderfully with these basic handling tips from your friends at Hills Pet Nutrition.
 • Meeting the housemates

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Fleas and worms

  Learn more about common parasites that can affect your cat, how to prevent them and how to treat them.
 • Keeping your kitten well groomed

  Kitten grooming and hygiene advice from Hill's Pet

Sarnased tooted