Rutiinne hooldus

Lugege neist artiklitest, kuidas oma kassi eest hoolitseda. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Oma kassi hooldamine  

Kassi pidades tuleb paljuga arvestada. Pidage meeles, et ükski kassiomanik ei ole täiuslik! Suurem osa kassiomanikest õpivad töö käigus, aga praegu leiate oma pakilistele küsimustele siit mitmeid vastuseid. 

Korralik koduhooldus

Teie kodu võib olla kõige mugavam koht, kust ta on iial olnud, aga see võib olla ka kõige ohtlikum, kui te ei rakenda õigeid ettevaatusabinõusid. Tehke oma kodu kassikindlaks, vaadates kassi perspektiivist läbi kõik nurgatagused. Võite märgata avatud kapiuksi – pange need lukku, et ta ei saaks kätte mürgiseid kemikaale, näiteks antifriisi. Rippuvad nöörid või kaablid võivad olla ühe tõmbe kaugusel suurest jamast või vigastusest. Samuti pange käeulatusest ära toataimed, sest mõned on kassidele mürgised. Need on vaid mõned ohud, mida märgata. Lisateavet saate selle osa artiklitest. 

Kassidega reisimine

Kassidele reisimine eriti ei meeldi. Tegelikult eelistavad nad istuda oma territooriumil ja tunnevad end kodust ära olles väga halvasti. Aga kui otsustate reisile minna või viite kassi uude koju, siis peate hankima õige reisikasti ning hoidma seda kindlas kohas, kuni ta uue territooriumiga ära harjub. Kassidega lendamine nõuab rohkem planeerimist, sest mõned lennufirmad nõuavad, et kassid reisiksid lennuki eraldi osas, mis on kindla soojenduse ja rõhuga. 

Kassi hooldamine

Nagu te ilmselt juba teate, veedab kass suure osa oma ajast end lakkudes, aga mõnikord on tal selles abi vaja, näiteks kui karv läheb pulsti. Kui te teda harjate, peab ta kindlasti end hästi tundma. Kui te peate teda kammima, siis alustage tema lemmikkohtadest ja siis liikuge teistele aladele, töötades õrnalt ja vaikselt, nii et see on teile mõlemale positiivne kogemus.