Ohtlikud pühadetaimed, millest kassi eemale hoida

Published by
min read

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kodused pühadekaunistused viivad kogu perekonna peomeeleollu, kuid tähtis on ka teada, et mõned taimed on kassidele mürgised.

Raske on vastu panna soovile kaunistada tube kaunite elustaimedega, mida praegusel aastaajal leidub külluses! Kahjuks on mitmed kõige menukamad pühadetaimed kassidele kahjulikud või isegi mürgised. Hoiduge neist levinud pühadetaimedest, et pühad oleksid teie kiisule ohutud.

Jõulutäht

Näib, et ükski pühadelaud ei ole täiuslik ilma kauni tumedate lehtede ja säravpunaste õitega jõulutäheta. See traditsiooniline pühadetaim on aastate jooksul aga halva maine omandanud, sest see on kassidele väga mürgine, ehkki mitte nii mürgine kui mõned teised. Jõulutähed ei ole eluohtlikud, kuid teie kass võib seda süües või lakkudes saada kõhuvalu või -lahtisuse. Piirduge sellega, et imetlete jõulutähti teiste kodudes, või pange need kassile kättesaamatusse kohta (kui teie kodus selline koht on!). Saadaval on ka palju kunsttaimi, mis toovad teile koju pühademeeleolu ilma kassi ohtu seadmata.

Jõulupuu

Beige and white cat peeking through Christmas tree branches

Männid on kassidele mürgised, märgib Petcha, sest võivad põhjustada maksakahjustust või olla isegi surmavad. Kui soovite koju tuua elusat puud, siis valige ikka kuusk. Lisaks tuleks igat liiki puu mahalangenud okkad kokku pühkida, sest need on teravad ja võivad kassi siseorganitele ohtlikud olla. Katke kinni kuusejalg, et kass ei saaks sealt vett juua. Nagu kunstpuudegagi, on lisaohtudeks see, et kass puu ümber lööb või selle küljest kahjulikke kaunistusi, näiteks karda, linte, nööre või helmeid sööb. Kassid võivad olla väga ulakad ning kõik säravad tulukesed pakuvad neile huvi, ja miski pole köitvam kui võimalus ronida puu otsa, mille peremees just tuppa tassis. Kõige parem oleks puu põranda külge kinnitada, et kass seda ümber ei lööks ega kedagi, sh iseennast ei vigastaks. Mis puutub kaunistustesse, siis need ei tohiks olla nii väikesed, et kass saaks neid ära süüa. Püüdke vältida selliseid, mis sisaldavad teravaid osi. Siduge kaunistused kõvasti puu külge kinni, et kassil ei tekiks kiusatust neid sealt ära võtta. Ja kui te ise lähedal ei ole, lülitage kuuseküünlad välja, et kass kogemata elektrilööki ei saaks.

Puuvõõrik ja iileks

Kui soovite puuvõõriku või iileksi oma ukse kohale riputada, siis peaksite valima kunsttaime. PetMD veebileht hoiatab: "Väikeses koguses lehtede või marjade söömine võib põhjustada vaid seedehäireid. Suuremad kogused aga tekitavad kardiovaskulaarse häire ning võivad olla eluohtlikud." Kuna mõlemad need pühadetaimed on teie kassile äärmiselt toksilised, soovitame neid puuvõõrikut ja iileksit täielikult vältida. Isegi kui pühadekaunistused paistavad kassile kättesaamatus kohas olevat – mõelge järele. Kassid on osavad ja uudishimulikud ning leiavad ikka viisi, kuidas taimedeni jõuda. Lisaks ei ole teil kassi suudlemiseks mingit puuvõõrikut vaja!

Ratsuritäht

Ratsuritäht on hinnatud pühadetaim, sest tore on jälgida, kuidas sibulast kasvab suur ja majesteetlik õis. Samas on see kassidele (ja koertele) väga mürgine, sest sisaldab kemikaali nimega lükoriin. Ameerika Loomade Halva Kohtlemise Vastase Ühingu andmetel hõlmavad võimalikud reaktsioonid oksendamist, kõhulahtisust ja krampe. Ärge tooge seda taime endale koju.

Tutvuge ka teiste potentsiaalselt kahjulike või mürgiste taimedega, soovitab VCA Animal Hospitals. Näiteks liiliad on kassidele väga ohtlikud, ent neid lisatakse sageli pühadebukettidesse. Kui teie kass sööb mürgiseid pühadetaimi, võtke kohe ühendust loomaarstiga.

Õnneks on võimalik osta kauneid kunstlilli, mis elavdavad teie kodu sama hästi kui ehtsad (ja neid ei ole vaja kasta!). Inspiratsiooni saate kohaliku käsitöö- või kodutarvete poe riiulitelt, lisaks võite neid ka ise valmistada. Tagage vaid, et kaunistused ei sisaldaks lihtsalt lahtitulevaid väikeseid osi, mida teie karvakerake võiks alla neelata.

Kui teie kass on iseäranis uudishimulik, siis leidke muid viise, kuidas teda pühadekaunistustest eemale juhtida – hankige uus kraapimispost või kassimänguasi, või andke talle ronimiseks omaenda kassipuu, et tal ei tekiks kiusatust teie puu otsa turnida. Kui õpetate kassi jõulukaunistustest eemale hoidma, on pühad paremad nii teile kui ka talle. Vältides kassile ohtlike taimede kojutoomist tagate, et ka teie kass naudib rõõmsaid pühi!

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brienon publitsist, ema ja kogenud kassipidaja, kelle kaks vene sinist valitsevad kogu majapidamist. Tema artiklid ilmuvad väljaannetes What to Expect, Word of Mom, xoJane, Fit Pregnancy ja Care.com, kus ta kirjutab loomadest ja pereelust. Teda saab jälgida Instragramis ja Twitteris @brovelliobrien.

 

Related Articles

Related products