kassi tervishoiunipid

Tutvuge oma kassist sõbra tervisega alltoodud teaberikaste artiklite abil. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Nõuanded 

Põnev on tuua koju uus neljajalgne sõber, kuid loomaomanikuna on teil ilmselt hulk küsimusi kassi tervise kohta. Oleks hea, kui kassid saaksid sõnadega öelda, mis neil viga on. Aga ärge muretsege, meil on terve raamatukogu täis kasside tervishoiunõuandeid, mis aitavad teil vargsetest vihjetest aru saada. Hakake sirvima meie kasside tervishoiunõuandeid ja peatselt saab teist parim võimalik loomaomanik.  

Haiguste põhjused 

Kui teie kass käitub harilikust erinevalt ja teil on mure tema tervise pärast, siis tasub alati rääkida loomaarstiga. Siin saate lugeda erinevatest kasside terviseprobleemidest ja nende põhjustest. Olgu tegu geneetika, tõu, vanuse, elustiili, vaimse seisundi, käitumise või keskkonnaga, ikka leidub palju levinud põhjuseid, millega arvestada, kui märkate kassis mingeid erinevusi. Lugege nende levinud põhjusta kohta, et oleksite alati valmis nende eest õigesti hoolitsema. 

Nähud ja sümptomid 

Terviseprobleemid avalduvad mitmetel viisidel. Mõned on väga kergesti märgatavad ja selgete sümptomitega,näiteks sagenenud urineerimine, stress ja liigne lakkumine. Aga teisi kasside tervisesümptomeid ei olegi nii lihtne märgata. Õppige tema isiksust tundma ja teadke, kuidas ta teatud olukordades reageerib. Muutused tema käitumises või meeleolus võivad märkida ka terviseprobleemi. 

Ennetav ravi 

Õige toitumine, hoolitsemine ja sport ning parasiitide ennetamine ja loomaarsti kontrollid on kõik ennetavad meetmed, mida saate võtta, et teie kass ei jääks haigeks ega saaks viga. Õppige, kuidas tagada oma kassipoja ohutus, lugege läbi artiklid soovituslike vaktsineerimiste, hoolitsemise, kirbu- ja puugiravimite jms kohta.