Mida teha, kui sinu kassil on kõhuhäda | Hill's Pet

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Appi, minu kassil on kõht korrast ära!

Kas sa oled märganud, et sinu kassi väljaheide on verine või tundub, et tal iiveldab? Paljudel kassidel on kõht aeg-ajalt korrast ära. Kuigi kõhumurede detailne kirjeldus ei paku just lugemiselamust, on oluline, et teaksid, mis sind võib ees oodata. Oksendamses ja kõhulahtisuses ei ole midagi toredat ei pere lemmikule ega tema omanikele, aga aeg-ajalt juhtub seda ikka ning oksendamine ja vedel väljaheide kuuluvad lemmikuga elamise juurde.


Jälgi sümptomeid 

Kui kuuled, et kass teeb häält, nagu hakkaks ta oksendama, ole kärme ja aseta tema ette mõni ajaleht või vana kauss, kandik. Siis ei pea sa teda liigutama, kui tal on paha olla ja hoiad ära suurema segaduse. Ka siis, kui kass kraabib ust, et välja saada, võib tal olla kõhus probleeme ning ta ei suuda oma soolestikku kontrollida nii nagu tavaliselt. Mõned kassid võivad muutuda rahutuks, kui neil kõht valutab või tõmbuda kägarasse ja olla õnnetud. Teised sümptomid, mida tuleks jälgida, on kaalu langemine, isumuutus, kõhupuhitus, kõhu korisemine või pinge liikumisel.


Mis on põhjuseks? 

Kasside kõhuhädade kõige tavalisemateks põhjusteks on see, et nad söövad midagi sobimatut, näiteks linnu või hiire, kugistavad oma toitu või neelavad alla karvapalle. Väikese abiga saavad kassid oma murest suhteliselt ruttu jagu, nii et küsi kohe alguses loomaarstilt nõu. Mõnel lemmikul kestab probleem aga kauem, ei tundu kunagi päriselt mööduvat ja ägeneb mõnikord. Pikemaajaliste probleemide põhjuste väljaselgitamiseks peab loomaarst tavaliselt tegema mõned testid. Õige diagnoosi saamiseks oleks hea, kui märgiksid üles, millal probleemid algasid, millised on sümptomid ja mida kass sõi, enne kui ta haigeks jäi.

Tähtsaimad näpunäited

  • Kui kass oksendab, võta toidukauss ära, et ta süüa ei saaks ja jälgi, et tal oleks kogu aeg värsket vett.
  • Kui tundub, et kass on haige, tema okses on verd või tal on kõht lahti, pöördu loomaarsti poole.
  • Küsi arstilt, millal võid hakata andma kassile väikeses koguses kergesti seeditavat kassitoitu. Kõhuhädade puhul soovitatakse kasutada spetsiaalset ravitoitu, mida saab loomaarsti juurest.
  • Anna ravitoitu umbes viie päeva jooksul või vastavalt loomaarsti soovitusele.
  • Pärast seda lisa järgmise 7 päeva jooksul vähehaaval juurde kassi tavalist toitu, suurendades järk-järgult selle kogust ja vähedades samal ajal ravitoidu osakaalu, kuni kass hakkab jälle tavapäraselt sööma.

Kui sa oma lemmiku tervise pärast muretsed, pöördu alati loomaarsti poole

Seotud artiklid

Seotud tooted