4 sammu, kuidas aidata oma kassil püsida ideaalkaalus

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kas sa oled mures, et sinu kass on rasvunud või kaalub natuke üle keskmise? Ülekaal võib põhjustada kassi liigeste täiendavat kulumist ja muuta tõenäolisemaks mõne haiguse, näiteks diabeedi tekke. Loomaarst saab anda sulle nõu, milline on tervislik kaal sinu kassi jaoks ja soovitada, kuidas on kõige parem mõnest lisakilost vabaneda.

Siin on mõned nõuanded, kuidas kindlustada, et sinu kass saavutab ideaalkaalu ja püsib selles terve elu.

 1. Jälgi oma kassi kaalukaotust.
  Kaalu kaotamine võib parandada kassi tervist, aga ainult siis, kui see toimub tervislikult ja kontrollitult. Kindlustamaks, et sinu kass kaotab kaalu tervislikus tempos, kaalu teda regulaarselt ja jälgi temakehaseisundi skaalat. Sinu loomaarst või tema abiline selgitab, mis see on ja ütleb, milline on sinu kassi kehaseisund. Alguses tuleks kassi kaaluda iga kahe nädala tagant, seejärel kord kuus. Paljude loomaarstide juures võib kaalu tasuta kasutada, aga kui sinu kassile meeldib süllevõtmine, võid kaaluda teda ka oma vannitoa kaaluga. Lihtsalt kaalu end koos kassiga ja siis lahuta kassi kaalu saamiseks enda kaal.

 2. Kasuta tervislikku liikumist.
  Kui sa annad kassile tasakaalustatud kaalulangetamiseks mõeldud täistoitu, siis võid kindel olla, et sinu kass sööb tervislikult. Aga ükski kassi kaalujälgimise programm ei ole täiuslik, kui su kass vajalikul määral ei liigu. Jälgi, et sinu kass saaks liikuda piisavalt, et olla ja püsida terve. Kassiga mängimine tugevdab sinu ja su lemmiku omavahelist suhet, võimaldab kassil liikuda ja stimuleerib teda.

 3. Käi sageli loomaarsti juures.
  Sagedased visiidid loomaarsti juurde aitavad tagada, et sinu kassi kaalujälgimise programm sujub plaanipäraselt. Loomaarst teab, milline on sinu kassi ideaalkaal, kui ruttu ta peaks kaalu kaotama ja milline toit sobib igal kaalulangetmise etapil kõige paremini. Loomaarst annab ka nõu, kuidas päevast toidukogust jaotada nii, et kassil püsiks kauem täiskõhutunne.

 4. Ideaalkaalu säilitamine terveks eluks
  Sinu kassi kaalujälgimise plaan ei tohiks olla midagi ühekordset. Kui su kass on lõpuks saavutanud ideaalkaalu, aruta loomaarstiga, kas tuleks jätkata sama toiduga ja võibolla suurendada selle kogust või tuleks vahetada toit mõne teise vastu. Ära samuti unusta liikumist ja kassi igakuist kaalumist, et märgata, kui kaal tõusma hakkab.

Sinu kass võib kaalu juurde võtta ja kaotada kiiremini kui teised. Seda, kui kiiresti kass kaalus juurde võtab ja millist toitu selle kontrolli all hoidmiseks vaja on, võivad mõjutada kassi tõug, vanus, toiduvalik, tervislik seisund ja rida muid tegureid. Kui sa arvad, et sinu kassi kaal vajab langetamist, siis pea nõu oma loomaarstiga.

Artikli on üle vaadanud Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ja Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Seotud artiklid

Seotud tooted