Veidrad asjad, mida kassid teevad & miks see meile meeldib

Published by
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Paljud kassiomanikud nõustuvad, et jumaldavad oma lemmikuid just nende kummalise käitumise pärast. Kasside naljakas ja ettearvamatu käitumine lõbustab kõiki, aga me mõistame harva, et see, mis tundub meile tobedana, tähendab kasside puhul lihtsalt oma instinktide järgimist. Kassid taluvad oma pererahvast ja kaasavad oma igapäevaellu, võludes neid üha uute hirmnaljakate trikkidega.

Tutvustame siin viit ainulaadset, mõnikord arusaamatuks jäävat käitumist, mille pärast me oma lemmikuid nii pööraselt armastame.

1. Sõtkumine

Sõtkumine on kassi üks kõige tavalisemaid ja eripärasemaid viise oma kiindumust näidata. Pruugib Sul ainult voodisse ronida või mõnusalt oma lemmiktoolil mõnuleda, kui eikusagilt ilmub välja kass ja hakkab Sind või tekke masseerima!

Emapiimast toituvad kassipojad sõtkuvad jalgu, et piima paremini kätte saada, aga kassid võtavad selle käitumise kaasa ka täiskasvanuikka. Sinise Risti sõnul on sõtkumine tõeline kompliment, sest tähendab, et Sinu lemmik tunneb end Sinuga turvaliselt ja mõnusalt. Teise teooria järgi on sõtkumine kassi viis märgistada käppade higinäärmetega oma territooriumi . Põhjusele vaatamata on sõtkumine üks Sinu kassi kõige veetlevamaid käitumisviise. Kassimaailmas võrdub sõtkumine armastuse ja kiindumusega.

2. Väledus

Üks lõbus harjumus, mille pärast kassivideod nii laialdaselt levivad, on kasside võime uskumatu tasakaalutundega ja pingutuseta väga kõrgele hüpata. Kassidele korraldatakse isegi professionaalseid võistlusi, et nad saaksid demonstreerida oma oskusi ja soovi hüpata läbi rõngaste (sõna otseses mõttes) või roomata läbi tunnelite.

On oluline mitte julgustada kasse tegema trikke, mis võivad lõppeda vigastusega, sest hoolimata levinud arvamusest, ei maandu kassid alati jalgadele! Sellegipoolest tuleb lihtalt imetleda nende võimet vargsi hiilida. Vaadates, kuidas Sinu lemmik oma mänguasja trepist üles-alla joostes taga ajab või hüpleb kassitoidu, ümber, jälgiksid naagu esireas isiklikku akrobaatikaetendust!

3. Väikestesse kohtadesse peitmine

Kas saab olla midagi armsamat sellest, kui Sinu lemmiku silmanööbid piiluvad Sind paberkotist või pappkarbist, mis on temast kolm korda väiksem? Kassidel on levinud komme otsida väikseid peidukohti ja selline ülimalt armas käitumine aitab see neil end turvalisena tunda. Kassid otsivad mugavust, kaitset ja sooja kohtadest, mis võivad tunduda Sulle väga veidrad, nagu kingakarp või isegi vannitoa kraanikauss.

See eripära on seotud kasside võimega magada igal pool ja igal ajal ja seetõttu ei peaks Sa imestama, kui leiad oma karvase sõbra magamas pesukorvis või tühjas raamaturiiulis. Aga vaata ette - Sa ei pruugi alati teada, kus Su kass end peidab, nii et kanna hoolt, et Sa talle kogemata haiget ei teeks või näiteks kappi ei lukustaks.

4. Maja ühest otsast teise tormamine

See on tõenäoliselt kassi veidratest käitumisviisidest see kõige veidram ja nad teevad seda sageli. Kõik, kelle kodus kass on mõnda aega elanud, on sellist käitumist tunnistanud. Kassid võivad lihtsalt istuda vaikselt ja ükskõikselt, aga sis äkki tormata meeletu kiirusega toa teise otsa, ajades taga - ei midagi? Või vähemalt Sinule tundub see nii.

Kassid tajuvad enda ümbrust erakordselt hästi ja näevad asju, mida inimesed tähele ei pane, näiteks tolmurulli, mis hõljub õhus üheksa meetri kaugusel. Sind võib ehmatada, kui Sinu kiisu istub toanurgas ja jälgib ainiti midagi nähtamatut, aga võid olla kindel, et ta on tõenäoliselt märganud midagi olulist.


5. Luuramine

Luuramine on ainulaadne ja mõnikord heidutav käitumine, mis kassidel suurepäraselt välja tuleb. Kui Sa oled kunagi ärganud keset ööd ja näinud, kuidas Sinu kass Sind jälgib, või leidnud, et Sinu "pahelisena tunduv " kiisu on tühjas toas ootamatult Sinu selja taga, siis tead, et kassid valdavad seda pisut kõhedust tekitavat käitumist suurepäraselt.

Kassidele meeldib inimestel silma peal hoida! Nad on nagu tilluke ühemehe naabrivalve ja võivad istuda tundide kaupa aknal, jälgides kõiki tulemisi ja minemisi. On isegi teada, et kassid võivad piiluda ruloode vahelt või avatud kardinate tagant, et paremat ülevaadet saada. Naabrid võivad aga arvata, et Sina ise luurad nende järgi.

Need siin on vaid mõned kummalised asjad, millega kassid toovad meie ellu armastust, rõõmu ja lohutust!

Seotud artiklid

Seotud tooted