Miks mu koer minu peal istub? Viis võimalikku põhjust

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kas imestate mõnikord: "Miks mu koer minu peale istub, kui minu kõrval on mõnus koht olemas?" Kas see on lihtsalt naljakas või on koeral teie peal istumiseks või lebamiseks mingi tõeline põhjus? Mõned koerad lesivad teie peal lihtsalt lõbu pärast, teistel on aga selliseks käitumiseks oma põhjus. Siin on viis põhjust, miks teie koer teie peal istub, mitte teie kõrval, ja nõuanded, millal süles istumist julgustada ja millal mitte.

Lõhna levitamine

Mõned koerad istuvad diivanil "teie koha" peal või isegi hõõruvad end vastu seda, et levitada oma lõhna ja näidata, et teie kuulute neile. Kui nad leiavad, et sellest ei piisa, istuvad nad teile peale. Suurem osa koeraomanikke ei tee sellest käitumisest alguses väljagi, aga kui see muutub sagedaseks, tuleb sellele tähelepanu pöörata. Kui koer teeb seda peale seda, kui teie juures kodus on käinud teie koer, või peale väljas käimist, peaks koeraomanik talle rohkem tähelepanu pöörama. Lisatähelepanu annab koerale enesekindlust, et ta on ikkagi teie oma, ja aitab ära hoida kodu soovimatut märgistamist.

Black great dane sits on boy's lap at the park.Tõukäitumine

Teatud koeratõud armastavad väga lähedust ning neil on vajadus pidevalt teie isiklikus ruumis olla. Näiteks dogisid peetakse nn helladeks hiiglasteks ning nad armastavad väga lapsi. Suure koera puhul võib olla üsna tavaline, et ta istub väikesele lapsele sülle, see on tema viis oma mängukaaslast kaitsta.

Üleoleku kehtestamine

Uue koeraga kohtumisel võib sülleistumine olla märk sellest, et koer kehtestab oma üleolekut. Kui teile tekkis hiljuti koju veel üks koer, võib üks neist teie süles istuda selleks, et kindlustada oma kohta karja juhina. Inimestel süles istudes tunnevad koerad end kõrgemal olevat ja n-ö pealikuna. Kui märkate, et teie koer teil süles istudes teiste loomade peale haugub või uriseb, võib see olla märk, et ta tunneb vajadust ennast kehtestada. Kui see käitumine muutub sagedasemaks või agressiivseks, soovitab PetMD rääkida loomaarstiga ja uurida, kuidas probleemi lahendada. Suurema osa koerte puhul on see siiski ajutine nähtus ja muretsemiseks põhjust ei ole.

Brown dog sits on a lady's lap sitting on the floor.See on tema meelest lõbus

Nii emased kui ka isased koerad istuvad mõnikord oma omaniku sülle lihtsalt lõbu pärast. Istumisega võib kaasneda süles müramine ja ka mängulised hääled. See on hea võimalus kergeks maadluseks ja müramiseks ning koer võib üritada teid surnuks lakkuda. Las ta siis istub teil süles, lustige koos!

Hellituste aeg

Mõnikord mõtlevad koeraomanikud omaette: "Ma tahaksin, et mul oleks koer süles." Pärast pikka tööpäeva või stressirohket sündmust naudivad paljud koeraomanikud turvatunnet, mida pakub süles istuv koer. Koerad ja inimesed saavad koos diivanil istudes ühiselt aega veeta. Ärge ajage koera sülest maha või põrandale, vaid nautige tema kaisutust ja hellitusi.

Koerad istuvad teile sülle mitmel põhjusel, aga üks on kindel: kui koer on lähedal, on päev parem!

Panustaja CV

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 

Chrissie Klinger on koolitaja, publitsist ja kahe lapse ema, kellel on kolm koera ja kolm kassi. Tema koer Jake istub igal võimalusel tal süles. Ta naudib aktiivset ja keskkonnasõbralikku eluviisi Pennsylvania maakohas.

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.