Oksendamine ja kõhulahtisus: Kas see on kasside puhul hädaolukord?

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kas sinu kass oksendab? Kas sa oled märganud, et tema väljaheite värv ja konsistents on muutunud? Oksendamine ja kõhulahtisus on lemmikloomadel üsna tavalised ja neil võivad olla erinevad põhjused. Sageli pole põhjust muretsemiseks – kass võis süüa midagi ebameeldivat või saada mõne pisiku nagu meiegi. Kuigi see läheb tavaliselt iseenesest mööda, tuleks ikkagi olla ettevaatlik, sest tegemist võib olla tõsisema probleemiga. Oksendamine näiteks võib kiiresti tekitada vedelikupuuduse. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul otsustada, kas peaksid oksendamise ja kõhulahtisuse korral loomaarsti poole pöörduma.

Tegutsemine

Kui kass oksendab, on kõige olulisem, et sa ei annaks talle süüa ja vaataksid, et tal oleks piisavalt värsket vett. Kui kass oksendab rohkem kui 8 tundi või teeb seda väga sageli, pöördu loomaarsti poole. Kui kassil on kõht lahti, pole tavaliselt põhjust söögi andmisest loobuda. Tavaline kõhulahtisus läheb kahe-kolme päevaga iseenesest üle. Aga on asjaolusid, mille puhul sa ei tohiks oodata 24 tundi, enne kui loomaarsti poole pöördud.

Pöördu loomaarsti poole, kui

  • Sinu kass on väga noor või väga vana, sest siis võib tal väga kergesti tekkida vedelikupuudus
  • Sinu kassil on mõni haigus, näiteks diabeet
  • Sinu kass juba saab ravimeid. Küsi loomaarstilt, kas ravimite andmise peaks selleks ajaks lõpetama, kui kassil on paha olla
  • Kui okses või väljaheites on verd või musta tõrva sarnast ainet
  • Kui kass on väga õnnetu, masendunud ja tema igemed on kuivad ja kleepuvad
  • Kui sinu kassi kõht tundub 24 tunni pärast olevat korras, küsi vajadusel loomaarstilt, mida talle süüa anda. Loomaarst soovitab sageli, et sa ei pöörduks kohe tagasi tavalise toidu juurde, vaid kasutaksid eritoitu, nagu näiteks Hill's Prescription Diet i/d.

Veel üks nõuanne – helista ette, enne kui oma kõhumurega kassi loomaarsti juurde viid. Kui kahtlustatakse, et sinu kass võib teisi nakatada, palutakse sul tõenäoliselt oodata eraldi ooteruumis.

Seotud artiklid

Seotud tooted