Kuidas leevendada lemmiklooma lahusolekuärevust, kui sa lähed tagasi tööle või kooli

Avaldanud
min lugemist

Kui lähed eriolukorra tõttu koduseinte vahel veedetud nädalaid ja kuid tagasi tööle või kooli, võib see raske olla nii sinule kui ka Sinu lemmikule, sest sinu neljajalgne sõber on tõenäoliselt sinu rohkete hellituste, tähelepanu, tihedamate mängusessioonide ja rohkemate maiustega juba harjunud!

Kui sa tead, kuidas oma lemmiku lahusolekuärevust leevendada, on üleminek lihtsam, eriti siis, kui oled pikemat aega kodus töötatud ja isolatsioonis oldud aeg on olnud pikem. Isegi kõige iseseisvama kassi või koera jaoks võib sinu kodust lahkumine tekitada stressi, mida nad oskavad tihti hästi varjata. Siit leiad viis nippi, kuidas uuesti kooli või tööle naastes oma koer üksi koju ning kuidas aidata kassil üksi toime tulla.

1. Sea sisse uus päevaplaan

Kui sa tead, millal uuesti tööle lähed ja vana eluviisi juurde tagasi pöördud, on abiks, kui sa kehtestad oma lemmikule uue päevakava enne, kui sa hakkad iga päev kodunt lahkuma. See eitab leevendada lemmiku lahusolekuärevust ja annab teile mõlemale aega muutustega kohaneda. Ka sa ise pead uuesti harjuma kodunt pikemat aega eemal olema!

Alustuseks tee mõned "teeseldud" äraminekud ja tagasitulekud. Lahku "hüvasti" kodust nii nagu tavaliselt: pane selga jakk, võta kaasa telefon ja võtmed ning ava uks. Ütle oma lemmikule head aega, oota mõni minut väljas või näiteks autos ja siis mine tagasi tuppa. Lühikeseks ajaks välja minemine näitab sinu lemmikule, et uksest väljumine ei pruugi tähendada pikaks ajaks üksi jäämist.

Koerte puhul soovitab Lemmikloomade Käitumisnõustajate Ühing kasutada muutuva pikkusega äraolekuaega, et aidata oma lemmikloomal toime tulla üleminekuga ettearvatavalt päevakavalt ettearvamatule.

Õpeta koera “ootama ootamatut”, lahkudes näiteks esimesel korral minutiks, siis 12 minutiks ja siis kolmeks minutiks, nii et loom ei saaks ennustada, kui kaua sa ära oled. See aitab vähendada ärevust, mida sinu koer tunneb, kui oled kodunt ära terve pika tööpäeva.

2. Hoia oma tundeid vaos

Omanikele on see kindlasti kõige raskem ülesanne. Kuidas on võimalik vältida suurt õrnutsemist iga kord, kui tuled või lähed? Aga Battersea Koerte kodu, ekspertide sõnul muutub koera lahusolekuärevus hoopis halvemaks, kui sa ta kodunt lahkumisel õrnustega üle külvad.Soovitatav on lahkuda kodunt nii hooletult kui vähegi võimalik, näidates koerale, et see on normaalne ja muretsemiseks ei ole põhjust.Tagasi tulles sisene rahulikult ja mine oma lemmiku juurde leebe kiitusega. Hallil diivanil kollases sviitris naine kallistamas oma kollast labradori. Võib tunduda loomuvastane läheneda pärast pikka eemalolekut oma neljajalgsele sõbrale rahulikult, aga see aitab vältida tal ekstreemsete emotsioonide tekkimist.

Nii on üleminek nukrate üksiolekutundide ja oma lemmikinimesega kohtumisest tekkiva õnnetunde vahel palju sujuvam. Ära muretse! Umbes 20 kuni 30 minuti pärast võid mängida oma lemmikuga nii kaua, kui soovid.

3. Valmista ette uus söötmisgraafik

Oluline samm lemmiku lahusolekuärevuse leevendamiseks on toiduaegade kohandamine. Kui oled palju kodus, on lihtne anda oma lemmikule sageli süüa ja maiustusi. Mis aga juhtub, kui pead jälle kodunt kaua ära olema?

Kuna koerad ja kassid on oma harjumuste orjad, võib järsk toiduaegade muutus tekitada neis veelgi suuremat stressi, seega püüa tavarutiini naasta järk-järgult. Üldiselt söövad koerad kaks korda päevas: hommikul ja õhtul. Kasside söötmiskava sõltub sellest, kuidas neid toidetakse - need, kes söövad automaatsest söötjast, kuid nendega, kes sõltuvad konkreetsetest söötmisaegadest, on asi teisiti. Kõige parem aeglane üleminek nagu kõigi teistegi lemmikute toitmisel tehtavate muudatuste puhul. Pes nõu oma loomaarstiga, kuidas muuta toitmiskava nii, et see võimalikult vähe stressi tekitaks. Tee enne kooli või tööle naasmist kodus väike inventuur ja vaata, mis on olemas ja mida on vaja juurde hankida.

See aitab vältida viimase minuti "appi--toit-on-otsas!" hetki, mis ka sinus endas lisastressi tekitavad.

4. Loo mugavustsoon

Kui oled kodust ära, otsivad sinu lemmikud kohta, kus nad end turvaliselt tunneksid.Kas nad on viimasel ajal palju diivanil pikutanud? See, mõnus koht sobib väga hästi lahusolekuärevuse vähendamiseks koera üksi jätmisel, kui sind ennast kodus pole. PDSA (Ühendkuningriigi juhtiv veterinaarne heategevusorganisatsioon)soovitab teise võimalusena teha oma lemmikule tema enda turvaline ruum maja vaikses osas, kus teda ei segata. Muuda see koht patjade ja tekkidega mõnusaks "koerapesaks", pane sinna tema lemmikmänguasjad ja maiustused ning jäta uks lahti, et koer ei tunneks end lõksus või luku taha jäetuna.

Kassid armastavad end peita väikestesse pimedatesse kohtadesse, ükskõik, kas nende omanikud on kodus või mitte.Igasugused kapid ja kastid on kasside jaoks suurärasteks kindlusteks. Muuda need kohad tekkide, patjade või käterätikutega mõnusateks kassiasemeteks. Lemmiklooma turvalisse pessa võid panna ka mõne oma pusa või teise riideeseme, millel on küljes sinu lõhn, nii tunneb ta end nagu oleks ta sinu kaisus!

Habemik kaisutab kassi oma näo juures.


5. Paku ajaviidet

Üks viis, kuidas lemmikloomad oma ärevusest vabanevad, on hävitav käitumine.

Ühendkuningriigi loomade käitumist uurivate teadlaste , sõnul vallandab koertel destruktiivse käitumise lisaks igatsusele oma inimese järele igavus ja frustratsioon. Pettumus ja igavus paneb neid üles kaevama ja närima kõike, mis kätte satub.Ka paljud kassid võivad nii käituda ja nad võivad isegi oma pettumust välja elada diivanikanga või tualettpaberirulli peal.

Kõige parem viis igavuse peletamiseks on pakkuda oma lemmikule tegevusi, mis teda paeluvad, kui sa kodunt ära oled. Muusika mängima jätmine ja lemmikloomasaated televiisoris lohutavad sinu lemmikut ja vähendavad tema üksindustunnet. Battersea Koerte kodu soovitab arendavaid mänguasju nagu nuuskimismatid, maiusepallid ja otsimismängud, mis pakuvad sobivat ajutööd koertele ning hoiab nende vaimse tervist.Sa võid isegi teha väikese pallimere, kasutades selleks midagi madalat (hoiukasti vms).Sa võid pakkuda oma kassile tegevust tema uudishimu äratavate ja mõtlemist vajavate mänguasjadega, kus sees on mõni maius, mis on vaja kätte saada või hoopis mõne mobiilse rakendusega (kassid jumaldavad elektrooniliste kalade püüdmist).

Lemmikute omanikelt eeldab üleminekuaeg aega ja kannatlikkust. Kasutades parimaid kogemusi oma lemmiku lahusolekuärevuse leevendamiseks, jälgides ja arvestades oma lemmiku vajadusi ja näidates talle oma suurt armastust, saad siiski muuta ülemineku "tavalise" päevakava juurde palju lihtsamaks.

Autorist

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine Brovelli-O'Brien, Ph.D., STEAMi koolitaja ja pühendunud ema oma lemmikutele. Ta on Kassikirjanike Ühingu (CWA) professionaalne liige ning kirjutanud valdkonna juhtivatele ettevõtetele ja organisatsioonidele, sealhulgas „Mida oodata, kui ootate” ja „NIU STEM Read” Võid jälgida teda Instagramis ja Twitteris @brovelliobrien

Seotud artiklid

 • Loomatoidu säilitamise nippe

  Siin on mõned levinumad küsimused ja soovitused kõigi Hill’si kasside ja koerte kuiv- ja märgtoitude optimaalse säilitamise kohta.
 • Develop your gut instinct for pets’ digestive disorders

  Puppy, Kitten, Cat Nutrition, Dog Nutrition, Pet Dieting
 • Treat your cat for life – not just for Christmas

  Christmas is a fantastically stimulating time of year and some of that excitement might rub off on our pets. However, pet parent temptations could result in unfortunate illness or even worse; a very much unexpected trip to the vet for our furry friends.
 • Microchipping: The Facts

  The government has announced that as of April 2016, all dogs in the UK must be microchipped by law. Many owners don’t necessarily know how microchipping works though and this can lead to the system breaking down, so Hill’s has laid out the facts in one easy reference guide.

Seotud tooted