Kuidas vähendada koertel pühadestressi

Published by
min read

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pühadehooaeg on käes ja kõik valmistuvad pidudeks ja perekondlikeks koosviibimisteks. Teile on see põnev aeg, kuid koerale võib tekitada stressi. Suurem osa loomaomanikke võtab koera seltskonda, kuid kärmakas pidu võib koormavaks muutuda ka kõige sõbralikumale koerale. Pühade tähistamine koos koeraga nõuab pisut enam läbimõtlemist, et koera seltskond oleks ohutu, ta käituks hästi ja oleks rahul. Koera ettevalmistamine suureks seltskonnaks on tähtis tegevus, mida ei tohiks jätta kahe silma vahele. Kuidas teha nii, et koer oleks võimalikult rahulolev? Siin on teile paar nõuannet.

Rahulik tutvustamine

Mõni koer ei jõua ära oodata, et uusi sõpru leida, teine aga läheb endast välja, kui korraga liiga palju uusi inimesi tuleb. Jälgige koera iga uut tutvumiskorda. Parim viis selleks on lasta külalisi sisse jaokaupa, et nad kõik korraga ei tuleks. Äkitselt saabuv rahvasumm võib koera ehmatada, seepärast vaadake, et mõlemad tutvustatavad pooled rahulikuks jääks. Kui teie koer on ülearu sõbralik, siis ärge laske tal külaliste najale hüpata ja neid pikali lüüa. Kui teie koer on ujedam, siis ärge laske ülearu sõbralikel inimestel teda närviliseks teha.

Vetstreet toob välja, et koerad kardavad pigem kõmiseva häälega mehi kui vaiksema häälega naisi. Paljud koerad eelistavad lastele täiskasvanuid. Seetõttu hoidke silma peal peole tulnud lastel ning paluge võimalusel külalistel vaiksemalt rääkida.

Parim viis tekitada turvatunnet nii koeras kui ka inimestes on ametlik tutvustamine. Võimalusel hoidke koera teises toas turvavärava taga, kuni kõik on kohal. Uued külalised võivad teda teiselt poolt väravat ükshaaval tervitada, et olukord ei muutuks ülejõukäivaks ning samas hoida ära ka inimeste najale hüppamine.Jack Russell Terrier and Dog Nova Scotia Duck Tolling Retriever lie on chair with blanket in front of Christmas tree.

Omaette olemise võimalus

Suhtlemine võib koera ära väsitada, isegi kui seltskond talle meeldib. Jätke talle vaikne ja tuttav koht, kus ta saab hinge tõmmata. See on eriti tähtis nende koerte puhul, kes eriti suhelda ei armasta. Kui teie koer suure hulga võõraste seas end hästi ei tunne, siis ärge sundige teda seltskonnas viibima. Koera suhtlema sundimine võib viia väga suures stressis ja hirmunud koerani. Kui tal pääseteed ei ole, võib ta muutuda agressiivseks ja näidata sellega, et ta kardab. Seda stsenaariumi tasuks iga hinna eest vältida.

Rahulik koht tekitab temas turvatunde ning annab võimaluse kaosest pääseda, kui ta ärevaks läheb või seda enam taluda ei suuda.

Piiratud suhtlemine

Kui teie koer end seltskonnas mugavalt tunneb, siis tagage tema turvalisus. Veenduge, et inimeste toit ja jook ning kaunistused ei ole talle kättesaadavad. Pühad koos koertega võivad kõigile toredad olla, aga rõhutage külalistele, et laualt antud palakesed on koerale kahjulikud ning mõned lausa ohtlikud. Ärge laske külalistel koerale inimeste toitu anda ning selgitage, et see on koera ohutuse, tervise ja heaolu huvides. Hoidke ka lastel silm peal, sest oportunistlikul pontul pole mingit probleemi põngerjatelt kompusid pihust haarata!

Ärge koera ära unustage

Suur hulk külalisi on niigi stressirohke, kuid koerale võib see mõjuda veel hullemini ning sundida teda endasse tõmbuma. Seepärast ärge unustage külaliste kaoses ka koerale tähelepanu pöörata. Teie külalised pööravad talle küll ka ise tähelepanu, kuid eeskätt ootab ta seda siiski teilt, oma lemmikinimeselt. Leidke iga tund mõned minutid, et premeerida teda maiusega, kui ta oli hea koer, kratsige teda kõrva tagant või istuge maha ja sügage ta kõhtu. Teadmine, et te olete ka kaose hetkel tema kõrval, aitab teda rahustada ja vähendab tema stressi.

Koerte osalemine seltskonnas pühade ajal on asi, mis tuleb hoolikalt läbi mõelda. Teie koer võib olla lärmakas ja kõiki armastada, ent pikka aega suures inimsummas viibimine väsitab ära ka kõige sõbralikuma koera. Jälgige, et tutvustamine toimuks rahulikult ja kontrollitult. Veenduge, et koeral on võimalus ärevus või ebamugavustunne rahus välja elada. Kehtestage reeglid, mille kohaselt koerale ei tohi anda inimeste toitu ning jälgige, et kaunistused ja kingitused oleksid talle kättesaamatus kohas. Kui tutvustus on tehtud, siis on teil, teie koeral ja teie külalistel koos tore aega veeta. Tehkem siis nii, et saaksite igal aastal pühi nautida koos koertega!

Contributor Bio

Katie Finlay

Katie Finlay

 

Katie Finlay on koeratreener ja ajakirjanik, kes elab Los Angeleses. Ta on üle kuue aasta töötanud koerte ja nende omanikega, nii vahetult kui ka oma artiklite vahendusel.

 

Related Articles

Related products

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »