Märg või kuiv kassitoit: kumb on parem

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui olete kassipoja koju toonud, siis võib olla raske otsustada, kas valida märg või kuiv kassitoit. Mõlemad on väga head, kui pakkuda neid õiges koguses, ja mõned loomaomanikud otsustavadki neid segi anda. Igat tüüpi toidul on aga omad eelised ja miinused. Räägime, mida peate teadma, et teha parim valik.

Märg toit: eelised

Märg kassitoit võib olla purgis ja mõnikord on tegu juba valmis mõõdetud portsjonitega. Märjast toidust võib olla kasu ka teatud meditsiiniliste seisunditega kassidel. PetMD andmetel annab suurema osa purgitoitude suurem niiskusesisaldus rohkem vett kuseteede ja neeruhaigustega kassidele, aidates kuseteedes tekkivaid kristalle paremini välja uhtuda ja vähendades seetõttu kristallide tekke ohtu, lisaks võitleb see neeruprobleemide korral dehüdratsiooniga. Märg kassitoit võib olla hea viis aidata kassil säilitada vajalikku niiskustest, kui tal on muid terviseprobleeme.

Märg toit: miinused

Purgitoitudel on ka omad miinused. Märg toit maksab mahu kohta tavaliselt rohkem, seepärast võivad kõhnema rahakotiga loomaomanikud eelistada kuivtoitu. Avatud purgid vajavad sobivas suuruses kaasi, et need külmkapis värsked püsiksid ja et kassitoidu lõhn ei tungiks ülejäänud toiduainetesse (külmkapis peavad need olema selleks, et need ei rikneks). Mõned kassid ei taha aga külma toitu, seepärast võite tema purgitoidu asetada mikrolaineahju taldrikule ja seda enne serveerimist 3 kuni 5 sekundit soojendada. Kui teie kassil ei ole kõht eriti tühi, võib ta kaussi või taldrikule jätta toidujäänuseid, mis tuleb nelja tunni möödudes ära visata.

Kui teil on pikakarvaline või heledat värvi kass, võib märg kassitoit tema vurrudele ja ninale plekke tekitada. Ent kassid on hoolikad pesijad ning teevad oma näo tavaliselt ise puhtaks, lisaks õpib kass aja jooksul ise, kuidas end süües vähem määrida. Kui teil juhtub olema laisem kass, kes end regulaarselt ei pese, siis pakkuge talle toitu lamedal taldrikul ja ostke kassisõbralikke niiskeid salvrätikuid, et tema nägu puhastada.

Kuivtoit: eelised

Kuiva kassitoitu saab osta käepärastes pakendites ja see säilib korraliku sulgemise korral kenasti kuni määratud kuupäevani. See on ka odavam kui märg toit, ja kuna säilib kauem, on see rahakotisõbralikum.

Mõnele kassile sobib hästi kuivtoit, mida antakse talle vastavalt soovile, mis tähendab, et te jätate toidukausi kassile päev otsa kättesaadavasse kohta. Teistele meeldib aga end täis puukida ja neile tuleb toitu anda piiratud portsudena. Õnneks on ülekaaluliste või liigse isuga kasside puhul lihtne kasutada mõõdutopsi.

Kuiv kassitoit, näiteks Ideal Balance™, pakub väga head segu kõigest sellest, mida teie kass vajab, täpselt nagu teie oma toidukorradki.

Kuivtoit: miinused

Terviseprobleemidega kassidele ei pruugi kuivtoit olla sama kasulik kui purgitoit, sest selles on vähem vett, vesi aga muudab toidu kergemini seeditavaks. Siinkohal tuleb kindlasti nõu pidada loomaarstiga, kes aitab valida kassile kõige sobivama toidu. Pidage meeles, et vanematel kassidel võib olla raskem kuivtoitu süüa, eriti kui on tekkinud igeme- või hambaprobleemid. Purgitoidu pehme konsistents sobib eakamatele paremini kui need krõmpsuvad palakesed, mida nad sõid nooremas eas.

Segatoitmine

Segatoitmine pakub parimat mõlemast maailmast. Segatoidu korral võite kassile anda hommikul kuiva ja õhtul märga toitu. Nii saab ta päev otsa kuivtoitu näksida, kui soovib, ja enne magamaheitmist võite te ärakuivanud märgtoidu minema visata. Samuti on võimalik segada kassi kuivtoit märjaga kokku, mis aitab tal samuti täiendavalt vett omastada. Pidage aga meeles, et portsjoni suurust tuleb endiselt jälgida, et kass saaks oma kehakaalu silmas pidades õige koguse toitaineid.

Pole vahet, millise kassitoidu te valite, kuiva ja märja toidu vahel ei olegi alati lihtne valida. Iga kass on ainulaadne ja tal on omad maitse-eelistused. Kui te ei oska teha valikut märja ja kuiva toidu vahel, siis pidage nõu loomaarstiga, ja laske oma väikesel sõbral ise märku anda, mis maitset ta eelistab.

Autori tutvustus

Jeanne Grunert

Jeanne Grunert on kirjanik, blogija ja vabakutseline publitsist Virginia osariigist. Ta hooldab oma suures Virginia farmis kuut varjupaigast võetud kassi ning varjupaigast võetud koera nimega Shadow.

Seotud artiklid

 • Tips for Feeding Your New Kitten

  Kittens grow a lot in their first year, so it is important to provide them with the proper nutrients early, so they grow up healthy and strong. Learn more.
 • Feeding fish to cats

  154502253 Discover whether or not feeding fish to your cat has any real benefits. Learn how fish can be properly included into your cat
 • How and When To Feed Your Mature Cat?

  Cat eating stew Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Kitten Foods - Hill's Pet

  Selecting the right food for your kitten is a key to quality nutrition and a long, healthy life. Learn more about how to select the right kitten food.

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.