Kas teie kass vajab tähelepanu? Selle saamiseks teeb ta järgmist.

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui kass tahab tähelepanu, ei jäta ta enne, kui ta seda ka saab. Ja ehkki igal kassil on oma iseloom, käitub ta arvatavasti tavalisel kassikombel, mida tunnevad kõik kassiarmastajad, näiteks heidab selili, et te tal kõhtu sügaksite, või tonksib teie kätt käpaga.

Ja kui see ei mõju, siis on tal teisigi trikke varuks, näiteks need seitse klassikalist võtet, mis teie tähelepanu kindlasti kõrvale juhivad.

1. Näugumine

Kassi peamine suhtlusviis on näugumine, mille kõrgus ja toon muutuvad vastavalt sellele, mida ta teile öelda üritab. Kui te olete kodus ja teete midagi peale temale keskendumise, siis võib ta alustada näiteks vaikse, aga järjekindla näugumisega, mis meenutab imiku nuttu. Seejärel võtab ta kasutusele valju kräunumise, mis sunnib teid tema juurde või teise tuppa jooksma, aga te leiate eest kassi, kes vaatab teid süütul ilmel.

2. Põrnitsemine

Mõnikord ei pea kass teie tähelepanu pälvimiseks tegema muud, kui teid oma suurte ja ilusate silmadega vaatama. Ta ütleb teile sõnatult: „Sina teed, mida mina tahan.“ Ehkki sõnaselge lähenemine võib teile närvidele käia, ei saa te tema intensiivset pilku niisama lihtsalt eirata. Äkitselt oletegi kõik muu sinnapaika jätnud, et talle kogu oma tähelepanu pühendada. Mis siin just juhtus?

3. Arvuti peal istumine

Veel üks levinud ja mõjuv võte on istuda teie arvuti (või tahvli, raamatu, ajalehe, ajakirja, taldriku vms) peal. See on teie nurrumootori viis öelda, et ta on teie elu kõige tähtsam asi. Ta võis teid ju eksiteele viia mõttega, et istub arvuti peal seetõttu, et seal on soe, kuid tegelikult kinnistab ta üksnes oma ülemvõimu tema teel ees oleva elutu objekti üle. „Miks sa vaatad seda metallruutu, kui sa võiksid vaadata mind?“ Eks ole, tupsuke... Aga te võite kaalukaussi enda kasuks kallutada, lastes talle arvutist oravate või lindude videoid. Ta unustab kiirelt, et te talle tähelepanu ei pööra.

4. Ukse taga ootamine

Kui te olete alles uus kassiomanik, siis te võite ju mõelda, et rahu saamiseks on vaja vaid magamistoa või kabineti uks kinni panna. Aga nii see ei ole. Kass toksib, kratsib ja koputab uksele, kuni see avaneb. Ja ta teeb seda tunde, sõltuvalt teie kannatlikkusest. Mõned kassid kihutavad mööda koridori, et vastu suletud ust viskuda, nii et parem on seda üldse mitte kinni panna. Siis ei saa teie kass viga ning uksed jäävad küünejälgedest vabaks.

5. Asjade laualt maha lükkamine

Kui telekapult laualt maha kukub ja teid polnud seda nägemas, kas asi oli siis seda väärt? Teie karvane sõber kasutab seda võtet vaid siis, kui te olete läheduses. Kui teid ei ole, siis pole asjal mõtet. Targad kassid leiavad teile kõige kallima eseme ning lükkavad selle aeglaselt, aga meelega laua, kapi või riiuli servale, andes teile täpselt niipalju aega, et jõuate kohale joosta ja mälestuseseme enne kukkumist kinni püüda. Kui olete oma tegevusse süvenenud, saadab ta eseme põranda poole teele. Igal juhul pälvib ta teie tähelepanu.

6. Kingituste toomine

Kassid tahavad oma omanikele head meelt teha ning üks viisidest on tuua neile „kingitusi“. See üllatus võib olla hiireke, mänguloom või isegi king või suss (seda ei teegi üksnes koerad). See nipp töötab iseäranis hästi, kui kass tahab tähelepanu. Kui ta leiab kord selle eseme, mis teid kõige suurema tõenäosusega toolilt püsti ajab ja toidukausi juurde toob, pillab ta selle teie jalge ette ja lärmab, kuni te teda kiidate.

7. Sülleronimine

See on kassiarmastajatele parim viis, sest mis oleks toredam kui see, et kiisu tuleb sülle? Kass teab seda, ja ta teab, et teie teate seda, ja seetõttu see mõjubki iga viimane kui kord. Aga olge valmis, et sülleronimine või jalgade ümber keerutamine võib muutuda nõudlikuks nügimiseks, mis on kiire võte, et te talle rohkem tähelepanu pööraksite. Ta ei taha mitte üksnes hajameelset silitust, ja see on kaval ja väga tõhus võte, et teile sellist muljet jätta.

Pole vahet, millise võtte teie kass valib, teie pidage meeles, et kassi tähelepanujanu võib kesta tunde, nii et andke talle parem heaga, mida ta tahab, milleks on teie armastus ja tähelepanu (ja võib-olla natuke kassitoitu). Teil on ju kass, keda nunnutada, miks mitte seda siis teha.

Contributor Bio

Christine O'brien's Contributor Photo

Christine O'Brien

Christine O’Brien on publitsist ja pikaajaline kassiomanik, kelle majapidamist valitsevad kaks vene sinist. Teda saab jälgida Instragramis ja Twitteris @brovelliobrien.

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.