Pühadetoidud, mida koerale mitte anda

Published by
min read

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pühadeaeg on andmise ja heade soovide aeg ning seepärast võib teie koergi sel aastaajal lisamaiuseid saada. Selles pole midagi halba, kui te koos oma parima sõbraga pidutsete, aga tähtis on teada, mida koerale pühade ajal mitte anda. Paljud toidud teevad koera haigeks ja te ei taha, et teie koer pühade lõunasöögi ajal (või üldse kunagi) oksele hakkaks!

Siin on ülevaade sellest, mis toite oma koerale mitte anda. See ei tähenda siiski lõppu pühaderõõmule! Lõpust leiate ka koduseid koeramaiuste retsepte, mida oma koerale valmistada.

Mida koerale pühade ajal mitte anda

Pühadehooaeg algab hilissügisel ning kestab peaaegu läbi kogu talve, seepärast on raske kõiki pühaderetsepte läbi kammida ja veenduda, et see on koerale ohutu (ja talle ka maitseb). ASPCA on koostanud nimekirja inimestetoitudest, mida koerale mitte anda. Siin on mõned neist, mida sageli pühadelaualt leida võib.

Käpad eemale selle nimekirja toitudest!Chihuahua licking lips and looking at food on plate at dinner table

 • Kondid
 • Sibul
 • Küüslauk
 • Viinamarjad
 • Alkohol
 • Šokolaad
 • Kohv
 • Pähklid
 • Pärmitainas
 • Rasvane liha (või lihajäägid)
 • Muskaatpähklit sisaldavad toidud
 • Ksülitooli sisaldavad toidud

Kuna neid toite leidub pühadelaual sageli, siis tasub koeral kogu aeg silm peal hoida. Koerad oskavad nina lauale või köögi tööpinnale torgata ning pidusöömingust osa saada, kui teie seda ei märkagi. Samuti oskavad nad külalisi ja sugulasi suurte haledate silmadega ära võluda, seepärast selgitage kõigile kohaletulnutele, et nad ei tohi teie koerale ilma teie loata midagi anda. Teine koht, kus silma peal hoida, on nõudepesumasina täitmine. Kuna suurem osa masinaid on koerale kättesaadaval kõrgusel, pääseb ta vabalt taldrikuid, kausse ja lusikaid lakkuma. Hoidke tal silma peal, et seda ei juhtuks. Sedasi ei söö ta taldrikutelt kahjulikke toiduaineid, mis võivad ta haigeks teha, aga lisaks ei lõika ta nuge lakkudes ka endale keelde.

Koerad on uudishimulikud elukad ning kui nad näevad teid midagi söömas, tahavad nad ka ise seda saada. Kui teate, millised toidud on talle kahjulikud, saate teda nende eest kaitsta ning lisaks hoiate ära ka pühadeaegsete lisakilode kogunemise, millega paljud meist peavad aasta alguses tegelema hakkama.

Aga kui teile meeldib kingitusi teha, siis saate koeraga jagada maitsvaid koduseid maiuseid. Lisapunktid piparkoogivormi kasutamise eest, kui koerale pühademaiuseid valmistate! Aga kõige enam vajab teie pontu pühade ajal teie armastust ja tähelepanu. Vaadake pühadekaoses, et teil jaguks koerale isiklikku tähelepanu. Ja OK, võib-olla ka mõned koeramaiused. Me ei räägi kellelegi.

Panustaja CV

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila on loomaentusiast, kes usub sõnade võimu ja sellesse, et sõnum võib õiget publikut teavitada ja isegi muuta. Tema kirjutisi võib leida nii internetist kui ka trükituna. Jälgige teda Twitteris @ReinventingErin või tutvuge temaga; http://erinollila.com.

Related Articles

Related products

 • Hill's Science Plan koera täissööt veiselihaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan koera täissööt kanaga

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken on välja töötatud, toetamaks rasvavaest lihaskihti ja terveid organeid. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.
  Buy Now »
 • VetEssentials™ Canine Adult Large Breed

  <P>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täiustatud koostis tagab püsiva kaalu, puhtad hambad, terved liigesed ja elujõulisuse. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid tõstavad immuunsust. <BR><BR><B>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Large Breed koera täissööt kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken on välja töötatud suurt kasvu koeratõugude liigeste ja lihaste tervishoiu tagamiseks. Kliiniliselt tõestatud antioksüdandid ja glükosamiin ja kondroitiin looduslikest allikatest.
  Buy Now »