Kas koerad tohivad pitsat süüa?

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Oi ei! Sa avastasid just, et sinu koer on koonupidi pitsakarbis ja muretsed nüüd, kas koerad tohivad ikka pitsat süüa? Kas koer võib jääda haigeks, kui ta sööb pitsakoorikut? Kas koerad tohivad tomatikastet süüa? Kui sinu koer on ära söönud järelejäänud pitsakoorikud või alla kugistanud terve pitsa koos pitsakattega, peaksid teadma järgmist.

Kas pitsa koostisained on koerale kahjulikud?

Juust

Koera jaoks ei ole hea liiga palju juustu süüa isegi siis, kui tegemist on madala rasvasisaldusega juustuga, nagu mozzarella, mida tavaliselt pitsal kasutatakse. Juustus on üldiselt kõrge rasvasisaldus ja palju kaloreid, mis võivad koerale liiast olla.

Kaste

Mis siis, kui su koer limpsas just tomatikastet? Hea on see, et tomatikaste on tavaliselt valmistatud küpsetest tomatitest, mida koer tohib süüa. Koerale võivad halvasti mõjuda ainult tomati lehed ja varred. Paraku ei tehta pitsakastet ainult tomatitest. Koerale võivad olla kahjulikud mõned teised koostisosad, näiteks küüslauk ja ürdid. Lisaks on paljude poest ostetud pitsade kastmesse lisatud suhkrut. Ühendkuningriigi juhtiva veterinaarse heategevusorganisatsiooni RSPCA, andmetel võib ebatervislik toitumine kaasa tuua rasvumise, mis omakorda võib suurendada sinu lemmiku riski haigestuda diabeeti või mõnda muusse haigusesse.

Koorik & tainas

Kui sinu koer on pitsa koorikut söönud, annab see põhjust muretsemiseks. Koorikus võib sisalduda koostisosi, mis on koera jaoks ohtlikud, nagu näiteks sibul, küüslauk ja ürdid.

Toore pitsataigna söömine nõuab kiiret sekkumist. Kui koer sai hambusse küpsetamata pitsatainast, pöördu viivitamatult loomaarsti või loomade kiirabi poole. Toores pärmitainas võib hakata sinu lemmiku kõhus paisuma, põhjustades tõsiseid hingamisraskusi ja potentsiaalselt ka kudede rebenemist. Kennel Club'i, sõnul võib toores pärmitainas tekitada koeral isegi joobeseisundit. Põhjuseks on pärmi kõrvalsaadus etanool.

 Sülearvutiga moormees ja neiu söövad kodus pitsat, nende beagle istub põrandal ja vaatab suurte kutsikasilmadega pealt .

Kas koerad tohivad pitsat süüa?

Kui sinu koer sõi pitsat (sh pitsakatet), on põhjust muretsemiseks. Paljud levinud pitsakatted on koerte jaoks ohtlikud ja mõned võivad olla mürgised . Lisaks on pepperonis, sardiinides ja vorstides palju soola ja rasva ning see võib olemasoleva haiguse raskemaks muuta.

Põhimõtteliselt ei tohiks koerale kunagi pitsat anda, ei söögi ega maiusena. Kui sinu koer on piimatoodetele allergiline, võib liigne rasvasisaldus tekitada tal kerget maoärritust, aga üldiselt ei tohiks midagi hullemat juhtuda. Kui sinu koeral õnnestus palju pitsat ahmida ja sa oled mures, siis helista ja pane aeg loomaarsti visiidiks.

Ära unusta, et isegi väikesed inimtoidu ampsud sisaldavad lisakaloreid, mis võivad aja jooksul põhjustada ülekaalu ja sellega kaasnevaid probleeme. Nii et hoia parem pitsa oma lemmiku koonuulatusest eemale.

Autorist

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila usub sõnade jõudu ja seda, kuidas sõnum võib sihtrühma mõjutada ning isegi muuta. Tema kirjutisi võib leida nii kõikjalt internetist kui ka trükituna ning need hõlmavad intervjuusid, teiste nime all kirjutamist, blogimist ja loomingulist aimekirjandust. Erin tegeleb innukalt otsingumootorite optimeerimise ja sotsiaalmeediaga. Ta on omandanud magistrikraadi loovkirjutamise erialal Fairfieldi ülikoolist. Võta Eriniga ühendust Twitteris @ReinventingErin või vaata tema kohta lisateavet aadressil http://erinollila.com.

Seotud artiklid

Seotud tooted