Kas minu kassil on kuiv nahk? - Nõuandeid ja näpunäiteid | Hill's Pet

Avaldanud
min lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui Sinu kassil esineb pai tegemisel ketendust nagu lehttaigna piruka koorikul või kui ta kratsib end pidevalt, võib tekkida küsimus, " kas tal on kuiv nahk?" Kui oled kindel, et süüdi pole kirbud, siis peaksid välja selgitama, miks kass end kratsib.

Kuiva naha sümptoomid ja võimalikud põhjused

Mõni kuiv laik siin-seal või juhuslik kratsimine ei anna veel põhjust muretsemiseks, kuid kui kratsimine kestab päevi või kass närib ja lakub lakkamatult mõnda kindlat kohta, siis peaksid välja selgitama, ega Sinu neljajalgsel sõbral ei ole mõnd nahahaigust või -ärritust. Lakkamatu ja järjepidev sügelus samas piirkonnas võib olla märgiks, et teie kassil on kuiv nahk. Kuiva naha teisteks sümptomiteks on kõõmalaadne ketendus ja paljad laigud.

Üks kuiva naha põhjuse võib leida kassi toidukausis. Raamatu Merck Veterinary Manuali, kohaselt vajab kass tasakaalustatud toitu, milles on piisavas koguses teatud rasvhappeid, ilma milleta kassi nahk võib muutuda kuivaks ja ketendavaks ning karv tuhmiks. Arutage loomaarstiga oma kassi toidu sobivust, et mõista, kes on vaja see välja vahetada mõne teise toidu vastu või tuleks kasutada hoopis toidulisandit nagu näiteks kalaõli. Pea siiski silmas, et ka siis, kui järgite kõiki loomaarsti soovitusi, võib ikkagi kuluda terve kuu, enne kui kassi nahk paraneb.

Kui teie kassil on nahk kuivk peamiselt selja keskosas, siis võib probleemiks olla liigne kehakaal. Cats Protection juhendis on märgitud, et rasvunud kassidel võib olla raskusi enda korralikult puhastamisega ning seetõttu võib neil tekkida raskemini ligipääsetavates kohtades kuiv nahk, kõõm või pulstunud karv.

Nahk ja tundlikkus

Kassi nahaprobleemide põhjuseks on sageli keskkonnamõjud ja teised välised tegurid. On oluline kindlaks teha, et teie kassil nahaärritust ei põhjustaks miski teie kodus. Küsige endalt:

  • Kas ma olen kasutanud uusi vahendeid põranda või mööbli puhastamiseks või õhu värskendamiseks?
  • Kas ma olen pesnud vaipu või riideid uue pesuvahendiga?
  • Kas mu kass võis kätte saada mõne ravimi, mis kusagil vedeles?
  • Kas oleme toonud koju mõne uue looma?

Kui vastasite mõnele neist küsimustest jaatavalt ja suudate võimaliku allika isoleerida, helistage oma loomaarstile ning kirjeldage sümptomeid ja seda, millega Sinu kass arvatavalt kokku puutus. Loomaarst otsustab, kas peaksid minema kohe vastuvõtule või võib mõned päevad oodata.

Hea oleks asja arutada kõigi pereliikmetega ja koostada nimekiri uutest puhastus- või kosmeetikavahenditest, mida on keegi peres hakanud kasutama vahetult enne sümptomite tekkimist. Kassi võib häirida isegi õietolm, tolm ja hallitus. Kui märkad, et kass muutub pärast kratsimist ootamatult loiuks, oksendab või saab krambid, vii ta viivitamatult loomaarsti juurde. Kassil võib olla tekkinud tugev reaktsioon või ta on söönud midagi mürgist.

Triibuline hall kass kratsib end aias korvtoolis

Teised lemmikud

Pea meeles, et kui tood koju uue lemmiklooma võivad ka kirbud, olla nahaprobleemide põhjuseks ning muid märke ei pruugigi esineda. Kammi kassi kirbukammiga ja otsi karvade vahelt ja nahalt kirpe või kirbumusta (kirbu mustad väljaheited). Isegi kui ühtegi pahalast ei tuvasta, võivad PDSA andmetel põhjustada sügelust ka väiksemad parasiidid, näiteks lestad. Kontrolli ühtlasi naha punetust ja ketendust, mis võivad viidata mõnele seenhaigusele, näiteks rõngasussile. Jälgi oma kodustes tingimustes toimuvaid muutusi ja räägi neist oma loomaarstile, et ta saaks diagnoosi pannes kaaluda kõiki muutusi ja detaile.

Kuiva naha ravi

Kui otsid oma kassi sügelevale nahale abi, võib Sul tekkida kiusatus otsida vastuseid internetist. Veterinaarne heategevusorganisatsioon PDSA hoiatab, et mõned inimestele ohutud koostisosad, näiteks teatud eeterlikud õlid, võivad olla kassidele kahjulikud ja isegi mürgised, Kasuta kassi nahaärrituse leevendamiseks ainult kassidele mõeldud tooteid ja pidage alati enne seda nõu oma loomaarstiga.

Mõnel kassil võib naha sügeluse, punetuse või ärrituse põhjuseks olla toidutundlikkus. Küsi oma loomaarstilt, kas abi võiks olla dieettoidust.

Samal ajal, kui tegeled kassi sügeleva naha ravimisega, püüa kassi hoida aktiivses tegevuses juhtides tema tähelepanu eemale sügeleva koha kratsimisest. Nii väldid selle veriseks kratsimist või põletikuliseks muutumist. Leevndust võib leida ka õhuniisutajatest. Lisaks võib pakkuda kassile rohkem vett, et tal ei tekiks vedelikupuudust.

Suure tõenäosusega on kassi on kuiva ja sügeleva naha põhjus Sinu koduses keskkonnas ning tavaliselt on sellest ka lihtne lahti saada. Konsulteeri om veterinaariga, et saaksite koos kassi elukeskkonna talle võimalikult mugavaks teha.

Autorist

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger on õnnelik lemmikloomaomanik, kes jagab kodu lisaks oma karvastele sõpradele ka kahe lapse ja abikaasaga. Chrissie'le meeldib veeta aega kõigi oma pereliikmetega, kui ta just parasjagu ei õpeta, kirjuta ega blogi. Tema eesmärgiks on kirjutada artikleid, mis aitavad lemmikloomaomanikel elada oma lemmikutega aktiivsemat ja sisukamat elu.

Seotud artiklid

Seotud tooted