Närvilise kassi ettevalmistamine suuremateks kogunemisteks

Avaldanud Christine O'Brien
minutit lugemist

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui oled loomaomanik, kellele meeldib külalisi vastu võtta, siis võid märgata, et peo edenedes muutub kass järjest närvilisemaks. Pidude ajaks võib kass end peita voodi alla või kappi, ega ilmu välja enne, kui viimnegi külaline on lahkunud.

Sinu kassi ärevus või hirm suurte rahvakogunemiste ajal on normaalne. Kass on tundmatute asjadega silmitsi seistes loomupäraselt ettevaatlik, olgu siis tegu inimeste, esemete või uute kohtadega, sest tema teada võib kõik tundmatu olla ohtlik, selgitab Petcha.com. Majatäis võõraid võibki kassil selle instinkti käivitada, kuid teatud võtetega on võimalik sellist ärevust vähendada.

Anna talle ruumi

Enne peo algust lase kassil majas ringi uidata. See ei tähenda muidugi, et ta võiks üle laudade kõndida, kuid las ta vaatab, mis majas toimub. Kui ta on kord peoettevalmistustega ära harjunud ja lõhnadega tutvunud, siis on ta ilmselt vähem närviline.

Gray cat sniffing finger.

Animal Planet selgitab, et närviline kass „hoiab pead“, mis tähendab, et ta tõmbub eemale, kui üritate teda pea pealt silitada. Samuti kipub ta end peitma ning te võite märgata, et ta hiilib ehk kõnnib maadligi. Samuti võivad tal olla kõrvad ludus ja saba jalge vahel, nii et ainult saba viimane otsake on püsti. Kassid suhtlevad omanikega kehakeelt kasutades, nii et heitke loomale peo käigus pilk peale, et näha, kuidas ta end tunneb.

Ärge sundige närvilist kassi peokülalistega suhtlema. Enne möllu algust vaadake, et kassil on võimalik end kuhugi turvalisse kohta ära peita. Ärge laske peokülalistel oma magamistuppa minna, et kassil oleks üks mugav ja tuttav koht, kus varjul olla. Kui teie kass ei taha mingil juhul inimeste läheduses olla, siis seadke talle sisse mõni vaikne ja turvaline koht, näiteks pesuruum või vannituba, ja pange uks vahelt kinni. Pange talle sinna ka liivakast, toit, vesi ja mänguasjad, et ta stressi ei läheks.

Arenda tema suhtlemisoskust

Üks võimalus kassi pidudeks ette valmistada on teda varakult inimestega harjutada. Ehkki "rahvatarkus" väidab muud, on kassid sotsiaalsed loomad ja armastavad inimestega suhelda.

Kui Sinu kass on alles noor alles noor (8–12 nädalat), siis on tema suhtlema harjutamine lihtsam. „Kass, kes ei ole noorena inimestega eriti suhelnud, on uute inimestega kohtudes suurema tõenäosusega stressis,“ märgib PetMD. Mängi temaga tihti ja lase tal suhelda paljude erinevate inimestega.

Suhtlema panna saab ka vanemaid ja arglikumaid kasse. See küll võtab rohkem kannatust ja planeerimist, kuid suhtlema õpetada saab igas vanuses kasse, et nad inimeste ja müraga kokku puutudes stressi ei läheks. Kassi vanusest olenemata palu külalisi, et nad laseksid kassil oma asju ajada. Kui kass ei ole huvitatud, siis ei maksa teda suhtlema sundida.

Kui korraldad koosviibimisi samale seltskonnale, siis tee enne võimalusel väike tutvumisring. Selline sotsialiseerumine on hea viis oma kassi maha rahustada, olgu üritus kuitahes suur. Laske oma sõbral vaikselt istuda (ilma äkilisi liigutusi tegemata), kuni kass ise lähemale tuleb. Ära imesta, kui Sinu kiisuke ta esimestel kordadel ära põlgab, kuid aegamööda muutub ta tema seltskonnas rahulikumaks.

Kui kassil on hea peidukoht, siis on kõik rahulikumad ja rõõmsamad. Kui lasedkassil aeglaselt ja temale sobivas tempos suhtlema tulla, siis võid üllatusega näha, et järgmisel korral, kui külalised tulevad, tuleb ta juba ise nendega tutvuma. Pea alati meeles, et see on ka tema kodu. Ta tahab end seal mugavalt tunda, nii et ära kunagi sundige teda inimeste seltskonnas viibima. Kui näed, et kass läheb pingesse, siis julgusta teda ning näita, et kõik on korras ja aita tal lärmi käest pääseda. See aitab lisaks tugevdada teie omavahelist usaldussuhet.

Pildi allikas: Flickr

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien on publitsist, ema ja kogenud loomapidaja, kelle kaks vene sinist kassi valitsevad kogu majapidamist. Ta avaldab loomade, raseduse ja pereelu teemalisi artikleid ka väljaannetes Care.com, What to Expect ja Fit Pregnancy. Teda saab jälgida Instragramis ja Twitteris @brovelliobrien.

 

Seotud artiklid

 • Cats and children

  154502253 Learn more about how children and cats can live and play together wonderfully with these basic handling tips from your friends at Hills Pet Nutrition.
 • Meeting the housemates

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Fleas and worms

  Learn more about common parasites that can affect your cat, how to prevent them and how to treat them.
 • Keeping your kitten well groomed

  Kitten grooming and hygiene advice from Hill's Pet

Sarnased tooted