Põhjused, miks kass pärast söömist oksendab

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Kassiomanikud süüdistavad mõnikord uut kassitoitu, kui kass kohe pärast söömist toidu välja oksendab. Seos näib küll loogiline, kuid teised tegurid võivad osutada muule põhjusele, mille juured on käitumises.

Regurgitatsioon

Regurgitatsioon ehk allaneelatud toidu suukaudne väljutamine võib esineda siis, kui uus toit kassile väga maitseb või kui ta söögiaegadel võistleb teiste majapidamises elavate loomadega. Juhtub see, et kass sööb nii kiiresti et neelab toidu alla ilma närimata ning omastab selle käigus ka palju õhku. Suured toidutükid koos õhuga tulevad maost suure tõenäosusega uuesti üles. Kui kass oksendab kuivtoidu välja kohe pärast söömist, on tõenäoliselt tegu regurgitatsiooniga.

Mida teha?

Kui kahtlustate, et kass sööb liiga kiiresti ja ajab toidu uuesti välja, siis võtke riski vähendamiseks järgmised meetmed.

  1. Andke tihemini, aga vähem süüa korraga, kuni märkate söömiskiiruse vähenemist.
  2. Ärge kasutage sügavat toidunõud, vaid asetage kassitoit laiale ja lapikule pinnale, näiteks plaadile. See laotab krõbinad laiali ja sunnib kassi aeglasemalt sööma. Samuti hoiab see ära suurte toidusuutäite võtmise. 

Üleminek

Liiga kiire üleminek uuele kassitoidule võib samuti kassi oksele ajada. Ebamugavustunde vähendamiseks segage nädala jooksul järjest suuremaid koguseid uut toitu järjest väiksemate koguste vana toiduga.

Kui teie kass näitab pärast söömist ebamugavustunde märke või oksendab tugevalt või pidevalt, minge kohe loomaarsti juurde. Enne kassitoidu vahetamist tasub alati loomaarstiga konsulteerida.

Seotud artiklid

Sarnased tooted