Miks kassile meeldib end väikestesse pimedatesse kohtadesse peita

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pole mingi saladus, et kui kodus tekib segadus, otsivad kassid kaosest pääsemiseks kõige vaiksema ja eraldatuma koha. Aga miks peidab kass end teie magamistoa kapi kõige kaugemas nurgas? Miks kassidele end üldse peita meeldib?

See on osa teie kassi vaistlikust käitumisest. Ehkki ta on kodustatud, otsisid tema esivanemad oma poegade sünnitamiseks ja kiskjate eest varjamiseks eraldatud kohti, kirjutab VetStreet. Seepärast ongi teie viimase internetiostu ilmetu pappkast teie kiisu jaoks nii vastupandamatu. Talle meeldib nelja seina pakutav turvatunne. Mõnikord võib karvakera end peita ka seepärast, et on stressis, kirjutab PetMD. Tavaliselt ta aga lihtsalt mõnuleb neis toredates kassipeidukohtades, et oma vaheldusrikkast päevast puhata. Siin on tema mõned kõige tavalisemad peidukohad.

Karp

Kõige tavalisem peidukoht on ilmetu pappkast, olgu siis kingakarp või mõni muu karp. Sellel on teie kassile rahustav mõju, ja mida väiksem see karp on, seda parem. Lisaks papi pakutavale soojusele loovad karbi neli seina turvatunde ja mugavuse, mida ta vajab. Lisaks saab ta sealt üle serva piiludes teid ja kõiki teisi oma territooriumil viibijaid luurata. Et kassidel ei tekiks kastisõda, varuge igale majapidamise kassile oma karp, ja siis veel üks, soovitab Petcha. Paigutage erinevas suuruses karbid strateegiliselt mööda maja laiali, see võimendab ka kasside mängulusti. Karbid on ka selle poolest head, et kass saab neid kratsida, ilma et kahjustaks midagi väärtuslikku.

Voodi all

Gray cat with yellow eyes wrapped up in blue plaid bed sheets.

Või vooditeki all. Või patjade all. Olgem ausad, kassidele lihtsalt meeldib voodi kohev mugavus, täpselt nagu teile endalegi, mida te juba niigi teate, kui teil kass on. Kui teie juures toimub pidu, siis oma kassi leiate te tavaliselt voodi alt, sest see on pime, vaikne ja inimese jaoks liiga väike koht. Teisisõnu on see parim paik, kui ta end näidata ei taha.

Pesukorv

Gray cat curled up in a white laundry basket.

Kassi eelistused võivad voodist või voodialusest vabalt nihkuda pesukorvidele, mis soovitatavalt on täidetud värskelt pestud rõivastega, sest riidekapp on ju sama mugav kui vooditekk. Kui avastate kassi pesukorvist, siis kes saaks teda süüdistada? See on üsna sarnane sellele, kui inimene end sooja teki all kerra tõmbab. See võib olla halb komme, millest te tahate ta võõrutada, sest ehkki värskelt pestud riideid on tore selga tõmmata, ei ole kassikarvalised riided enam nii toredad.

Riidekapp

Kassid armastavad pimedaid kappe. Neile meeldib kapp seetõttu, et sel on vähemalt kaks turvatunnet pakkuvat tugevat seina ning ohtralt pehmet kangast, mille vahele end sättida. Teine kapi eelis on see, et see tõkestab suure osa majas kostvaid helisid, nii et kiisu saab rahus põõnata. See on kassile hea peidukoht, kui majas toimub pidu, või kui ta poeb teie eest peitu, sest te tahate tal küüsi lõigata või teda pesta. Olge siis valmis. Kaks hiilgavat silma, mis vaatavad vastu, kui lähete kingi vahetama, võivad olla paras ehmatus.

Kraanikauss

Black and orange calico lying in bathroom sink.

Te võite jahmuda, kui esmakordselt kassi vannitoa valamus lesimast leiate, kuid tegelikult on see väga hea koht. Esiteks on keskmine vannitoavalamu kassi jaoks täpselt õige suurusega ning annab talle vajalikku varju, täpselt nagu pappkarp. Teiseks on valamu jahedus tema jaoks rahustav ning jooksva ja mänguvõimalusi pakkuva vee lähedus on lisaeelis. Ärge ehmatage, kui dušikardinat eest ära tõmmates kassi vannist leiate. Vann on küll palju suurem, kuid ka see on väga tore nelja seinaga peidukoht.

Seega, ärge visake tühje karpe minema, ärge tõstke pestud pesu liiga vara kappi, ärge koristage riidekappi. Kui aitate kassil leida täiuslikke peidukohti, siis on ta rahulik ja stressivaba!

Kujutise allikas: Christine O'Brien

Autori tutvustus

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien on publitsist, ema ja kogenud kassipidaja, kelle kaks vene sinist valitsevad kogu majapidamist. Tema artiklid ilmuvad väljaannetes What to Expect, Word of Mom, xoJane, Fit Pregnancy ja Care.com. Teda saab jälgida Instragramis ja Twitteris @brovelliobrien.

 

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.