Millega toita oma tiinet või imetavat koera

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Koera tiinus kestab tavaliselt 63 päeva ning imetamine veel mõned nädalad. See võib toitumise seisukohast olla kõige tähtsam aeg teie koera elus. Tiine või imetava koera puhul võib alatoitlus põhjustada raskeid terviseprobleeme ning ohustada kutsikate elu.1 Rääkige oma loomaarstiga oma koera ainulaadsetest vajadustest ning pidage meeles järgmisi olulisi toitumisnõuandeid:

 • Tiine või imetava koera toit peab sisaldama piisavalt kaloreid, et rahuldada piimatootmise ja kutsikate kasvamise suurt energiavajadust
 • Suurem rasvasisaldus aitab rahuldada suuremat kalorivajadust
 • Hea seeditavus on oluline, et maksimeerida kaloriomastust väiksematest toidukogustest
 • Piimatootmiseks ja kutsikate luude kasvuks on vaja rohkem kaltsiumi ja fosforit
 • Kutsikate terveks arenguks on vaja rohkem valku
 • Kutsikate närvisüsteemi arenguks on vajalik DHA

Korduma kippuvad küsimused tiinuse, imetamise ja toitumisvajaduste kohta

Mis on seeditavus ja miks see oluline on?

Hea seeditavus tähendab tõhusamat toitainete omastamist tiine või imetava koera kehas. See on tähtis, sest see aitab koeral igast söödud suutäiest maksimumi kätte saada. See võib olla väga oluline, sest tiine koera kõhus on vähem ruumi.

Milleks rohkem energiat ja rasva?

Tiined ja imetavad koerad vajavad väga palju energiat. Imetavate koerte energiavajadus on lausa 4–8 korda suurem kui tervel täiskasvanud koeral. Täpselt tasakaalustatud toidu suurem rasvasisaldus annab rohkem energiat.

Mida ma peaksin oma koerale süüa andma, kui ta on tiine või imetav?

Meie soovitame anda võimalikult ruttu Hill’s™ Science Plan™ kutsikatoite. Need segud sisaldavad olulisi toitaineid piisavates kogustes, mis aitavad kaasa kutsikate arengule ja elu heale algusele. Paluge oma loomaarstil soovitada üht järgmistest Science Plan™:

 • Puppy Healthy Development
 • Puppy Small & Toy Breed
 • Puppy Small Bites
 • Puppy Savory Chicken Entrée (konserv)

Kas ma võin tiinele või imetavale koerale anda Science Plan™ Puppy Large Breed koeratoitu? Aga kui ta on suurt tõugu koer?

Me ei soovita tiinetele ja imetavatele koertele anda Science Plan™ Puppy Large Breed toitu. Sellest ei saa koer piisavalt kaltsiumi ja energiat, et rahuldada sel perioodil tema energiavajadust. Parim valik kõigile tiinetele ja imetavatele koertele tõust olenemata on Science Plan™ Puppy ülaltoodud variandid.

Kas tiine või imetava koera toitmise kohta on erijuhiseid?

Andke oma tiinele koerale toidu pakendil soovitatud kogus ning jätkake talle kutsikatoidu andmist, kuni kutsikad on võõrutatud. Küsige loomaarstilt, kas peaksite muutma toidu koerale pidevalt kättesaadavaks, kui kutsikad sünnivad. See võib aidata kutsikaid võõrutada ning tavatoidule üle minna ning tagada teile meelerahu teadmisest, et nende ema energiavajadus on rahuldatud.

Millal kutsikad ära võõrutada?

Suurem osa kutsikaid hakkab sööma tahket toitu 3–4 nädala vanuselt. Võõrutamine peaks olema lõppenud 6–7 nädala vanuselt.2 Te peate seejärel kaaluma, milline kutsikatoit on teie kutsikatele parim, arvestades koera tõugu ja eeldatavat suurust täiskasvanuna.

Millal ma peaksin pöörduma loomaarsti poole?

Võimalusel külastage tiinuse ja imetamise ajal loomaarsti iga nädal, et kontrollida looma tervist ja veenduda, et tema toitumisvajadus on rahuldatud. Pange loomaarstiga paika kindel ajakava määramaks, kui tihti teie koera tuleks tiinuse ja kutsikate sünni järel läbi vaadata.

Alustage kutsikate hooldust õigesti.

Märkige iga 1–2 päeva tagant üles kutsikate kaal, areng ja tegevus2, sest see võib olla suureks abiks loomaarstile looma esimese eluaasta rutiinsete läbivaatuste tegemisel.

1 Small Animal Clinical Nutrition, 4th Edition. Normal Dogs; Pregnancy in Dogs; lk 238
2 Small Animal Clinical Nutrition, 4th Edition. Growing Dogs: Weaning Period; lk 247

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Loe lähemalt selle kohta, kas sa tohid jagada pitsalõiku oma koeraga, millised koostisosad võivad tekitada tal terviseprobleeme ja kui suur mure see ikkagi on, kui ta natuke pitsat sööb.
 • Kuigi koerale laualt toitu andes või hoopis teda ülejääkidega toita tundub süütu, võib see tegelikult neile kahjulik olla. Loe põhjusi, miks peaks vältima oma kutsikale toidu ülejääkide andmist.
 • Siit saate teada, kuidas tänapäevased märgad koeratoidusegud on näo tõstnud ja kuidas saate oma koerale pakkuda talle vajalikku toitumist sellisel kujul, nagu ta armastab.
 • Kauplustes on millegi „vabadele“ toitudele pühendatud terveid riiulivahesid: suhkruvaba, laktoosivaba, gluteenivaba...