Kassi näugumise tähendus: 5 eripärast kassiheli

Published by
Min lugemist (kui kaua võtab artikli lugemine aega)

Find food that fits your pet’s needs

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kui jagate kodu kassiga, siis kuulete kogu päeva erinevaid kassihääli. Ja ehkki mõne heli tähendus on vaevata selge (näiteks ümber toidukausi keerlemine ja teie poole vaatamine), siis mõned jäävad ka segasemaks. Mõned kassid on iseäranis jutukad. See kehtib eeskätt vanemate kasside kohta, sest kassid muutuvad häälekamaks siis, kui kuulmine halveneb.

Erinevad kassihääled tähendavad järgmist:

1. Näugumine

Kassiomanikuna teate te juba, et klassikaline näugumine võib tähendada väga erinevaid asju. Aga omavahel kassid ju ei näugu, mida ta siis teile öelda üritab? Näugumine võib tähendada soovi saada toitu või vett, teie tervitamist koju jõudes, palvet silitamise või sügamise järele (eriti kui ta selili keerab). Kassikeel sisaldab ka erinevat näugumist sõltuvalt olukorrast, näiteks „Mina tahan seda kohta diivanil“ – ja seda tahavad nad pealtnäha alati.

Ehkki pidev näugumine söömise, liivakastis käimise või muul ajal võib tähendada, et ta ei tunne end hästi, tähendab näugumine tavaliselt siiski lihtsalt tervitust.

2. Nurrumine

Elu on hea, kui kass tuleb pika tööpäeva lõpetuseks sülle, poeb ligi ja nurrub. Nagu märgib Trupanion, suhtlevad sündides pimedad ja kurdid kassipojad nurrumise teel oma emaga, kuid seda meetodit kasutavad kassid kogu elu, ka teiega. Jälgige oma kassi nurrumist hoolikalt ja te märkate kergeid erisusi toonis ja vibratsioonis, mis kõik näitavad, kas ta on õnnelik ja tunneb end hästi.

Vähemtuntud motiiv: Kassid võivad selle heliga ka iseennast lohutada, kui nad on hirmul, seega silitage kassi kindlasti, kui mootor tööle läheb.

3. Kähistamine

Kui kass kähistab või lausa uriseb, siis ei ole ta kuri, vaid kardab ja kaitseb ennast. Loom võib kähistada võõra peale, kes teie koju tuleb (või ka nende peale, keda ta tunneb, kuid kes talle ei meeldi) või ka teiste kasside peale, et see eemale hoiaks. Lõppkokkuvõttes meenutab ta kõigile, kes on boss (vihje: see pole teie.)

Animal Planet soovitab: „Kui saate, siis eirake kähistamist, mitte ärge karjuge tema peale ega jõllitage talle otsa.“ Andke talle aega ja rahustage teda, nii et ta rahuneb ja kähistamise järele jätab. Kassile tuleb anda võimalus närvide rahustamiseks, siis tunneb ta end turvaliselt.

4. Ulgumine

Kui arvate, et ulgumine on vaid koerte pärusmaa, siis te eksite! Ameerika loomade väärkohtlemise ennetamise ühing (American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) osutab, et teatud kassitõud, eeskätt siiamid kipuvad ülemäära näuguma ja jaurama, nii et teie kass võibki lihtsalt häälekas olla. Iga steriliseerimata/kastreerimata kass kasutab ulgumist ka partneri ligimeelitamiseks.

Kui teie kass neile kriteeriumitele ei vasta, võib ta ulguda seepärast, et tal on hädaolukord, näiteks kui ta on kuhugi kinni jäänud või lausa vigastatud. Muudel juhtudel võivad kassid ulguda seepärast, et tahavad teid otsekohe näha, sest nad on teile toonud jahisaagi (ja alati ei ole tegu mänguasjaga). Igal juhul pöörake oma häälekale seltsilisele kohe tähelepanu, et näha, kas kõik on ikka korras.

5. Kädistamine

See on üks veider heli, mida kassid hoiavad erilisteks puhkudeks. Mõnikord kass kädistab või siristab, et hoiatada majapidamist linnu, orava või jänese eest, keda ta aknast näeb. The Humane Society andmetel ei ole see näugumine, vaid pigem käsk, mida kassipojad noorest peast õpivad, kui kassiema sellega oma poegi joonel hoiab. Kui teil on mitu kassi, võite neid omavahel sedasi suhtlemas kuulda. Mõnikord kasutab ta seda heli ka teie peal, et juhtida teid toidunõu või voodi juurde.

Pöörake neile kassihäältele hoolikalt tähelepanu, see aitab teil oma parima sõbraga veelgi mõtestatumaid suhteid luua. See aitab teil ka paremini tema vajadustest aru saada, et saaksite talle anda kõik, mida ta vajab õnneks, terviseks ja turvatundeks.

Autori tutvustus

Christine O'Brien

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien on publitsist ema ja kogenud kassipidaja, kelle kaks vene sinist valitsevad kogu majapidamist. Ta avaldab loomade, raseduse ja pereelu teemalisi artikleid ka väljaannetes Care.com, What to Expect ja Fit Pregnancy. Teda saab jälgida Instragramis ja Twitteris @brovelliobrien.

 

Seotud artiklid

Sarnased tooted

 • Hill's VET ESSENTIALS DENTAL HEALTH Mature Adult Cat kassitoit kanaga

  <p>Levitatav ainult loomaarstide poolt. Täpselt tasakaalustatud toitainesisaldus, mis säilitab neerude ja teiste oluliste organite tööd. Sisaldab kliiniliselt tõestatud antioksüdante, Omega-6 rasvhappeid ja vähendatud koguses fosforit.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor MATURE Adult 7+ kassitoit kanaga

  Täiustatud kiudainete tehnoloogia aitab täiskasvanud tubastel kassidel karvapalle vähendada
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult kassitoit kanaga

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> on välja töötatud optimaalse vormi nimel, sisaldades kliiniliselt tõestatud antioksüdante, valke ja suures koguses Omega-3 rasvhappeid. </P> <P></P> <UL> <LI>Toetab vähese rasvasisaldusega lihasmassi ja ideaalset kehakaalu. <LI>Piiratud mineraalainetesisaldus aitab hoida kuseelundkonna tervist. <LI>Hästi seeditavad koostisosad toitainete optimaalseks imendumiseks. <LI>Toit on garanteeritult 100% kvaliteetne, ühtlane ja maitsev.</LI></UL>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor Adult kassitoit kanaga

  Hill's&#153; <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken on mõeldud tubastele kassidele. Kliiniliselt tõestatud antioksüdantide, väherasvaste valguallikate ja Omega-3ga.