Meie ajalugu

Meie ajalugu

1930. aastate lõpus reisis noor pime mees Morris Frank koos oma juhtkoera Buddyga mööda riiki ja tutvustas pimedate juhtkoerte programmi Seeing Eye™. Saksa lambakoeral Buddyl oli aga neerupuudulikkus ning hr Frank palus abi dr Mark Morris Seeniorilt. Dr Morris uskus, et Buddy haiguse põhjuseks on halb toit, seepärast töötas ta koos oma naise Louise Morrisega oma köögis välja uue loomatoidu. Louise ja veel kolm naist jätkasid toitude valmistamist Morriste kodu keldris, pakkides neid Ball™-i purkidesse. Raritan Ration B oli toidu Hill's™ Prescription Diet™ k/d™ Canine eelkäija, mis töötati välja neerupuudulikkusega koertele.

Dr Morris saatis toitu postiga hr Frankile, kes koos Buddyga mööda riiki rändas. Ent purgid läksid saatmisel sageli katki. Morris Frank organiseeris dr Morrisele mitu tuhat konservipurki ja käsitsi käitatava purgistamisseadme. Tema töötajad hakkasid toitu plekkpurkidesse pakkima.

 

Uus partnerlus

1948. aastal sõlmis dr Morris lepingu Burton Hilliga ettevõttest Hill Packing Company (Topeka, Kansas), et purgistada toitu uue nime all: Canine k/d™, ning andis Hillile litsentsi oma loomatoidusegude tootmiseks.

Järgnevatel aastatel arenes dr Morrise ja Hill Packing Company vaheline partnerlus ettevõtteks Hill's™ Pet Nutrition, mis jätkas kasvamist ning lisas järjest uusi ravitoidusegusid oma Prescription Diet™ tootesarja. 1951. aastal, kui saadaval oli neli Prescription Dieti loomatoitu koertele, asutas dr Morris Topekas uurimislabori.

Dr Morrise poeg dr Mark Morris Jr jätkas Hill’s Pet Nutritioni kasvatamist järgnevatel aastakümnetel. Noorem dr Morris märkas uurimisvaldkonnas nõudlust ühtlase kvaliteediga ja hea loomatoidu järele. Seetõttu töötas ta välja tervetele loomadele mõeldud toidusegu. 1968. aastal sai see Hill's™ Science Diet™-i nime all loomaarstide vahendusel kõigile kättesaadavaks. Tootesari laieneb tänaseni jätkuvalt ning hõlmab üle 50 toidusegu erinevas vanuses ja erinevate vajadustega tervetele loomadele.

 

Hill’s tänapäeval

1976. aastal ostis Colgate-Palmolive Company Hill’s Pet Nutritioni ära. Tänapäeval on Hill's™ loomatoidud saadaval 86 maailma riigis. Ettevõtte müügimaht oli 1999. aastal 1 miljard dollarit ning kasvab igal aastal. Kogu maailma loomaarstid soovitavad Hill’si tooteid rohkem kui ühtki teist kaubamärki ja söödavad sellega ka oma loomi.

Kansase osariigis Topekas asuva Hill’s Pet Nutrition Centeri loomaarstidest ning toitumis- ja sisehaiguste spetsialistidest töötajad teevad koostööd ettevõtte palgal olevate loomadega, et töötada välja toitvat ja maitsvat loomatoitu. Igal lemmikloomal on terve meeskond, kes tagab talle puhtad ja avarad eluruumid, sportimisvõimalused, treeningraja ning teised inimestest ja loomadest seltsilised. Maailmatasemel organisatsioonis on olemas ka täisvarustuses loomahaigla, millel on Ameerika loomahaiglate liidu (AAHA) sertifikaat, mis näitab, et see vastab tänapäeva väikeloomakliinikute kõrgetele standarditele.

Tänapäeval jätkab Hill’s Pet Nutrition hoolimise traditsiooni, mis sai alguse 1939. aastal ühest silmapaistvast loomaarstist. Meie Prescription Diet™-i, Science Diet™-i ja Ideal Balance™-i loomatoidud pakuvad kõige kõrgema kvaliteediga loomatoite.

®/ ™ Seeing Eye on kaubamärk, mille omanik on ettevõte Seeing Eye, Inc. Ball on ettevõtte Ball Corporation kaubamärk