Suured eelised
väikestele koertele

TEADUSE TEHTUD.

Mida kujutab endast väike koeratõug?

 • Väikesed koeratõud on isikupärased ja suurepärased kaaslased, alates taksikoertest ja lõpetades Yorkshire’I terjeritega.
 • Tuntud kui toy-, kääbus- või seltsikoertena, on neil oma bioloogiliste iseärasuste, tõu ja iseloomu tõttu erivajadused.
kampsunis seisev koer

Väikestel koeratõugudel on toitumuslikud erivajadused

Väikesed tõud, kelle ainevahetus on suuremate koerte omast kiirem, vajavad umbes 88 kalorit kilogrammi kohta päevas, samas kui suuremad koerad vajavad natuke üle poole sellest.[1] Küsi oma loomaarstilt, mis on sinu koera ideaalkaal.

koera kõhuikoon

Kalorite tarbimine

Väikesed tõud, kelle ainevahetus on suuremate koerte omast kiirem, vajavad umbes 88 kalorit kilogrammi kohta päevas, samas kui suuremad koerad vajavad natuke üle poole sellest.[1] Küsi oma loomaarstilt, mis on sinu koera ideaalkaal.

Koera oksüdatsiooniikoon

Oksüdatiivne stress

Oma pikema eluea tõttu saavad väikesed koerad kasu suurema antioksüdantide sisaldusega toidust, mis aitab nende pika eluea jooksul neutraliseerida vabu radikaale.

 

väike koer istub tühjade toidukausside ees

kombineeri kuivtoit & märgtoit

Märgtoidu segamine kuivtoiduga on suurepärane viis lemmiklooma söögiajale tekstuuri ja maitse lisamiseks.

Segatud valik Kuivtoit Märgtoit
Natuke krõbisev 95% 5%
Pehme ja krõbisev 90% 10%
Maitsev lisand 80% 20%

Hill’si väikestele koeratõugudele mõeldud toidud on välja töötatud elukestva tervise jaoks

Iga spetsiaalse retseptiga lähtume Hill’sis rohkemast kui krõbina suurusest, et olla kindlad väikeste koeratõugude toitumuslike vajaduste katmises. Koostame oma väikestele koeratõugudele mõeldud kuiv- ja märgtoidud, võttes arvesse neile iseloomulikku kaloritarbimist ja eluiga.
Meie märgtoidud koosnevad pehmest tekstuurist ja suussulavast maitsest, mis neile meeldib, andes samal ajal väikeste tõugude koertele vajalikku energiat.

 

 

KAS TEADSID? Hea tervisega väikest tõugu koer võib elada kuni 20-aastaseks. Tähtis on meeles pidada, et sinu koera eluiga võib olenevalt mitmest tegurist suures osas varieeruda.

Naine annab oma väikesele koerale armastust

Väikeste koeratõugude pidamine

Väikesed ja kääbustõugu koerad seovad kõik suuremate tõugude tunnused üheks väikeseks lõbusaks komplektiks koos erilise iseloomu ning omadustega.

Paljudel väikestel koertel tekib kergesti stress

Suur maailm võib käia väikesele koerale üle jõu, kuid sina saad teda aidata, vähendades levinud stressitegureid ja pakkudes tuttavat inimese seltskonda.

Levinud stressitegurid

 • Eraldatus: koerad armastavad mugavat ja isiklikku ruumi, kuhu varjuda
 • Vali müra:  kaalu müra varjamiseks vaikse muusika mängimist
 • Muutused rutiinis: loo etteaimatav igapäevane rutiin regulaarse söötmise, jalutamise ja mängimisajaga
 • Isikliku ruumi häirimine: eriti lapsed võivad vajada juhtnööre, kuidas kohelda lemmikloomi ja lasta neil puhata

KAS TEADSID? Väikesel koeral peaks olema oma koht, nagu puur, kandepuur, korv või pehme ase, kus ta saaks tunda end turvaliselt ja rahulikult.

Paljud väikesed koeratõud vajavad erihooldust

Väikeseid pikakarvalisi koeri — olenemata sellest, kas nad on karvased puudlid või siidkarvalised yorkie’d — peaks kammima iga päev, et hoida nende karvkate heas korras ja ennetada valusalt eemaldatavate pusade tekkimist.

Head hooldusharjumused on väikeste koeratõugude puhul tähtsad:

 • Kasuta kindlasti leiget vett, mis on sinu koerale mugav
 • Kasuta spetsiaalset koertele mõeldud šampooni
 • Kasuta pikakarvalistele koertele mõeldud pusasid lahti harutavat harja
 • Kammi õrnalt karvakasvu suunas
 • Loputa nahaprobleemide vältimiseks korralikult
 • Kuivata oma koera, kaisutades teda sooja rätiku sees

Väikesed koerad vajavad mänguaega

Mänguasjadega mängimine võib tugevdada sidet sinu ja sinu koera vahel ning pakkuda talle füüsilist ja vaimset treeningut.

 • Vali õige suurusega mänguasi: liiga suuri mänguasju on raske hoida – liiga väikesed mänguasjad võivad põhjustada lämbumist
 • Hoia suurematel mängukaaslastel silma peal: suured koeratõud — eriti kutsikad — võivad pidada väikeseid koeri mänguasjadeks
 • Hoia lastel silma peal: veendu, et sinu lapsed teaksid, kuidas väikese koeraga ettevaatlikult mängida
 • Ära piira oma koera ülemäära: sinu väike koer on siiski koer, seega anna talle piisavalt võimalusi vabalt joosta
väikeste käppade keskus

Pühendatud sinu väikese koera ülalpidamiseks

Hill’s on loonud spetsiaalse Small Pawsi keskuse, et aidata paremini mõista väikeste koeratõugude toitumuslikke, sotsiaalseid, emotsionaalseid ja käitumuslikke vajadusi. See uus asutus, mis on osa meie üleilmsest lemmikloomatoidu keskusest või PNC-st (ingl Pet Nutrition Centre), kasutab tipptehnoloogiat, et luua spetsiaalselt koostatud toitu väikeste koerte ainulaadsete vajaduste katmiseks.

Small Pawsi keskus on koduks 80-le vähem kui 6 kg kaaluvale väikesele koerale — igaüks neist saab parimat veterinaarset hooldust ning nende päevad on täidetud erinevate sise- ja välistingimustes toimuvate rikastavate tegevustega, sealhulgas vabaõhus olevas Bark Pargis.

1 Coates, Jennifer. “Nutritional Differences for Small, Toy, and Large Breed Dogs.” Petmd.Com, PetMD, 3 Feb. 2012, www.petmd.com/blogs/nutritionnuggets/jcoates/2012/feb/nutrition_differences_for_small_toy_large_breeds-12459. Accessed 26 Oct. 2020.